Garanti Bankası Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası Başvuru | Garanti Bankası -

Garanti Bankası Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası Başvuru | Garanti Bankası

Anasayfa > Türkiye Garanti Bankası > Garanti Bankası Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası Başvuru | Garanti Bankası
05 Kasım 2018
1.252 okunma
Garanti Bankası Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası Başvuru | Garanti Bankası

Garanti Bankası trafik sigortası, herhangi bir şekilde kaza olması durumunda araç ve üçüncü şahıslara karşı verilebilecek hasarları güvenceye alır. Bilindiği üzere trafik sigortası 2918 sayılı Karayolları Tarik Kanunu’na göre zorunludur. Zorunlu trafik sigortasını Garanti Bankası üzerinden yaptırmak isteyenler Garanti Cep bankacılığı üzerinden,  www. Garanti.com adresine tıklayarak ve tüm Garanti şubeleri üzerinden başvuru yapabilir.

Garanti Bankası Trafik Sigortası Başvuru

Trafik sigortası yapan bankalar arasında yer alan Garanti üzerinden sigorta yaptırmak isteyenler eğer Garanti Cep yöntemini tercih edecek ise;

  • Öncelikle cep şubesine giriş yapmalı. Ardından başvurular menüsüne erişim saplayarak sigorta başvurusu ve trafik sigortası butonuna tıklamalı.
  • Başvuru formunda yer alan tüm bilgileri dikkatlice ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra trafik sigortası başvurusu tamamlanır.
  • Sizden istenilen bilgiler; adınız ve soyadınız, T.C kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve plakanız.
  • İnternet üzerinden başvuru yapacak olanlar ise garanti.com adresine tıkladıktan sonra bireysel ve başvurular menüsüne erişim sağlayarak sigorta adımını takip etmeli.
  • Size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek banka personelleri ile görüşme sağladıktan sonra trafik sigortası başvuru formunu doldurmanız başvuru adına yeterli olacaktır.

Var olan trafik sigortasını sorgulatmak adına da internet bankacılığına giriş yapmanız yeterli olacak. Zorunlu sigorta yaptırmadığınız durumda aracınız ile trafiğe çıkmanız yasaklanır. Garanti trafik sigortası teklif ve fırsatlarını değerlendirmek isteyenler hemen başvuruda bulunmalı. Bu sigorta sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerli. Trafik sigortası ücretleri ise senelik olarak yaptırılır.


Trafik Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Trafik sigortası, karşı tarafa verilebilecek hasarları tazmin eden bir poliçedir. Trafiğe çıktığınızda eğer herhangi bir kazaya sebebiyet verirseniz karşı tarafın zararlarının giderilmesi adına zorunlu trafik sigortasını devreye girer. Aracınızın trafiğe çıkarmadan önce trafik sigortasını yaptırmadığınız fark edilir ise aracınıza el konulur. Ve aracınız otoparka çekilir. Otoparkta kaldığı süre boyunca ücretler sizden karşılanır. Kanuni açıdan da zor duruma düşmemek ve aracınızın trafikten alınmaması adına trafik sigortası yaptırmanız gerekiyor.

Benzer İçerik  Garanti Bankası Qr İle Para Yatırma, garanti qr kodu nasıl okutulur

Trafik Sigortası Teminatları: Herhangi bir kaza olması durumunda vefat teminat bedeli, kişilerin tedavi masrafları, araçlarda oluşan hasarların bedeli sigorta kapsamındadır. Trafik sigortası teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Kazanın ortaya çıktığı tabloya göre sıralanan teminatlar uygulanır. Garanti bankası sigorta işlemlerinizi yaptırarak kaza durumlarına karşı aracınızı, sevdiklerinizi ve üçüncü şahısları koruma altına almanız mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir;

QNB Finansbank Trafik Sigortası, En Hesaplı Trafik Sigortası

HSBC Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Poliçesi | HSBC

Halkbank Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası – Halkbank

Akbank Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası – Akbank

 Garanti Bankası Hayat Sigortası, Hayat Sigortaları – Sigorta ve Emeklilik | Garanti Bankası