QNB Finansbank Trafik Sigortası, En Hesaplı Trafik Sigortası -

QNB Finansbank Trafik Sigortası, En Hesaplı Trafik Sigortası

Anasayfa > QNB Finansbank > QNB Finansbank Trafik Sigortası, En Hesaplı Trafik Sigortası
18 Ekim 2018
1.482 okunma
QNB Finansbank Trafik Sigortası, En Hesaplı Trafik Sigortası

QNB Finans Trafik Sigortası ile motorlu aracınızın karıştığı kaza sonucunda karşı tarafa verilen maddi ve bedeni zararların güvence altına alınması durumuna denilir.  Türkiye Cumhuriyeti içerisinde yaşayan her vatandaşın bu sigortayı yaptırması zorunludur. Bu sigorta çeşidi yalnızca Türkiye sınırları içerisinde geçerli olmaktadır ve yapılması zorunlu bir işlemdir. QNB Finansbank’ın sunduğu trafik sigortasının poliçesi Sampo Japan A.Ş tarafından verilmektedir.

Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası

Müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeyi ilke edinmiş QNB Finansbank’ın sunduğu trafik sigortası işleminden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Trafik sigortası yaptırmak zorunludur. Eğer trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkarsanız aracınız trafiğe çıkması engellenecek şekilde bağlanır. Trafik sigortanızın süresini de oldukça iyi takip etmeniz gerekir çünkü trafik sigorta süresi dolmuş bir araçla trafiğe çıkmak da aracınızın bağlanmasına sebep olur.  Araç bağlandıktan sonra para ödeyip çıkartmanız mümkün değildir. Öncelikle trafik sigortası yaptırmanız gerekir. Aracınız trafik şubesi otoparkına alınır ve burada durduğu sürece aracınız için otopark ücreti ödemek durumunda kalırsınız. Ancak QNB Finansbank trafik sigortası hizmetinden yararlanarak avantajlı teminatlar ile birlikte aracınıza trafik sigortası yaptırabilirsiniz.  2018 yılı itibariyle trafik sigortası yaptırmamanın bedeli 2018 yılı itibariyle trafik sigortası yaptırmamanın bedeli 108 TL olarak belirlendi.  Sigorta cezasını 15 gün geçmeden yaptıran kişiler ise devletin tanıdığı %25 indirimden yararlanarak 108 TL olan cezalarını 81 TL olarak ödeyebilecekler.


Zorunlu Trafik Sigortası Kapsamı

Aracınızı aldıktan sonra onunla trafiğe çıkmadan önce yapmanız gereken ilk işi aracınıza zorunlu trafik sigortası yaptırmaktır. Sigortası yapılmamış araçların trafiğe çıkması yasaktır. Aynı şekilde trafik sigorta süresi dolmuş araçlarda trafiğe çıkamaz. Zorunu trafik sigortası başka bir araca verilen zararlar, bir kişinin ölümüne ya da yaralanmasına yol açmak dahil olmak üzere verilen bütün zararlar belirlenen sigorta limitlerine kadar karşılanır. QNB Finansbank sigorta işlemleri için şubeye gitmenize gerek yok. Finansbank cep şubesi üzerinden de sigorta işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Benzer İçerik  QNB Finansbank Günlük Para Çekme Limiti 2022-2023, Finansbank Atm Günlük Para Çekme Limiti

Zorunlu Trafik Sigortası Teminatları Nedir?

Türkiye sınırları içerisinde trafiğe çıkmak için yaptırmanızın zorunlu olduğu trafik sigortası teminatları vefat, maddi zarar, sakatlık , sağlık giderleri olarak belirlenmiştir. QNB Finansbank şubeleri yerine Finansbank cep şubesi üzerinden de zorunlu trafik sigorta işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  3. Kişinin kendi kaybından kaynaklanan tazminatları zorunlu trafik sigortası içerisinde yer almaz.

İlginizi Çekebilir;

Garanti Bankası Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası Başvuru | Garanti Bankası

Halkbank Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası – Halkbank

Denizbank Trafik Sigortası, Sigorta Başvurusu | BES | Kasko ve Trafik Sigortası | DenizBank

HSBC Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Poliçesi | HSBC

Ziraat Bankası Kasko Ücretleri, Genişletilmiş Kasko Sigortası