Garanti Bankası Hayat Sigortası, Hayat Sigortaları - Sigorta ve Emeklilik | Garanti Bankası -

 Garanti Bankası Hayat Sigortası, Hayat Sigortaları – Sigorta ve Emeklilik | Garanti Bankası

Anasayfa > Türkiye Garanti Bankası >  Garanti Bankası Hayat Sigortası, Hayat Sigortaları – Sigorta ve Emeklilik | Garanti Bankası
05 Kasım 2018
1.235 okunma
 Garanti Bankası Hayat Sigortası, Hayat Sigortaları – Sigorta ve Emeklilik | Garanti Bankası

Garanti Bankası hayat sigortası, sayesinde sevdiklerinizi ve kendinizi garanti altına alma şansınız olacak. Hayat sigortası, vefat ve kaza sonucunda devreye girer. Sigortalının daha önceden belirtmiş olduğu kanuni varislerine sigorta poliçesinde belirtilen teminatlar ödenir. Maddi güçlük yaşanması önlenir. Hayat sigortası yaptırmak isteyenler en yakın Garanti şubesine gidebilir ya da 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak başvuruda bulunabilir.

Garanti Bankası Hayat Sigortası Neleri Kapsar?

Vefat ya da kaza sonucunda daimi olarak maluliyet halinde size ve de sevdiklerinize finansal destek sağlıyor. Garanti Bankası hayat sigortası neleri kapsar;

  • Kaza sonucunda ve vefat olması durumunda maluliyet teminatlarını kapsıyor.
  • En yüksek teminat tutarı 2.520.000 TL, 1.350.000 USD ve 1.080.000 EURO olarak belirlenir.
  • Prim tutarı ise belirlenen limitlere göre değişiklik gösteriyor. Sigorta süresi tercihinize bakılarak 1 yıldan uzun sürebilir. 1 yıl süreli sigortayı tercih ederseniz hayat sigortası poliçeniz yıllık olarak yenilenir.
  • Uzun süreli sigortayı tercih etmeniz durumunda ise hayat sigortasından en fazla 8 yıl en az ise 2 yıl boyunca yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası hayat sigortası sorgulama işlemleri adına www.garanti.com.tr adresine tıklayın ya da en yakın banka şubesine giderek hayat sigortanızı sorgulayın. Poliçe için tahsilat işlemleri kredi kartı ile yapılır. Bunun yanı sıra banka hesabınız üzerinden de ödeme yapabilirsiniz.


Prim İadeli Hayat Sigortası: Garanti Bankası tarafından sunulan prim iadeli hayat sigortası yaptırdığınızda ödediğiniz primleri geri alma hakkına da sahip olacaksınız. Garanti Bankası hayat sigortası iadesi ile sigortanızın başlangıcında 2 ay cayma hakkı verilir. Bu cayma hakkını kullanarak ödemiş olduğunuz primleri geri alabilirsiniz. Prim ödemelerinizi 3 aylık ve 6 aylık olarak yapabilirsiniz. Vefat teminatı işe 12 yıl boyunca sevdikleriniz güvence altına alınıyor. Vefat gerçekleşmez ise primler size iade ediliyor.

Benzer İçerik  Garanti Bankası Eft Ücreti, Garanti Bankası EFT ve Havale Masrafları Ne Kadar?

Hayat Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Hayat sigortası, herhangi bir kaza sonucunda sakat olmanız halinde hayatınızın aynı şekilde devam ettirilmesini sağlar. Vefat durumunda da sevdiklerinize parasal bir varlık bırakmanızı destekler. Eğitimini devam ettirmekte olduğunuz çocuğunuz var ise eğitimlerinin yarım kalmaması sağlanır.  Poliçe kapsamındaki kaza sonucunda ortaya çıkan tedavi masrafları da hayat sigortası sayesinde daha düşük primler ile ödenebilir. Bunun yanı sıra beklenmedik bir hastalığa yakalanmanız halinde de finansal destek sağlanır. Ödediğiniz primlerde vergi kanunları tarafından belirlenen miktarda gelir vergisi üzerinden düşürülür.

İlginizi Çekebilir;

HSBC Hayat Sigortası, Yıllık Hayat Sigortası | HSBC

Ziraat Bankası Hayat Sigortası, Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hayat Sigortası

Denizbank Trafik Sigortası, Sigorta Başvurusu | BES | Kasko ve Trafik Sigortası | DenizBank

Halkbank Hayat Sigortası, Kredi Hayat Sigortası – Halk Emeklilik

Odeabank Hayat Sigortası, Odeabank sigorta sistemi