HSBC Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Poliçesi | HSBC -

HSBC Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Poliçesi | HSBC

Anasayfa > HSBC Bank > HSBC Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Poliçesi | HSBC
05 Kasım 2018
1.023 okunma
HSBC Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Poliçesi | HSBC

HSBC zorunlu trafik sigortası, tüm HSBC şubelerinden yapılabilir. Motorlu araç sahibi olan her bireyin yaptırması zorunlu olan trafik sigortaları, herhangi kaza durumunda, karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları teminat altına alan bir sigorta türüdür.

T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen sigorta teminat limitleri dahilinde, teminat altına alanın bir poliçe sistemidir.

HSBC Trafik Sigortası Özellikleri

Hsbc sigorta şirketi dahilinde yapılan zorunlu trafik sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda düzenlenen mevzuatlara göre uygulanmaktadır. Trafiğe çıkan tüm araçlar için yapılması zorunludur.

Trafik kazalarındaki hasar ve zararların giderilmesi için yapılan bir sigorta türüdür. Zorunlu Trafik Sigortası; kazalarda karşı taraf zararı araçların kusurları oranında değerlendirilerek temin edilir.

Zorunlu Trafik Sigortası programlarında; araçların zararı değil, sadece zarar verdiği diğer aracın / kişi ya da kişiler ile eşyaların zararını karşılanır. Sigortası olmayan araçlar, trafiğe çıkarıldığında veya trafik sigorta süreleri dolmuş ise kolluk kuvvetleri tarafından trafiğe çıkması engellenerek işlem yapılır.

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

Hsbc sigorta telefon numarası üzerinden Zorunlu Trafik Sigortası hakkında bilgi alabilir, başvuru yapabilirsiniz. Tüm HCBS Bank şubelerinden direkt başvuru yaparak, trafik sigortasını yaptırabilirsiniz. Trafik sigortası olan araçlar için de sigorta süreleri dolmadan, yenilenmesi gereklidir.

HSBC Zorunlu Trafik Sigortası 4 taksit seçeneği ile sunuluyor. Poliçe ödemeleri için daha uygun fırsatları değerlendirerek, 4 taksitte ödeme sağlayabilirsiniz. Ayrıca bankanın sunduğu kasko sigortaları da bulunmaktadır.


HSBC Kasko

Gulf Sigorta ve HSBC ortaklığı ile yapılan araç kaskoları, HSBC Paket Kasko Sigortası olarak sunuluyor. Hsbc sigorta sorgulama sistemine online erişim sağlayarak, tüm poliçe ve kasko ödemelerinize erişim sağlayabilirsiniz.

Benzer İçerik  HSBC KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), HSBC Esnaf Kredisi Hesaplama

HSBC Bank A.Ş. müşterilerine özel sunulan kasko paketinde, Gulf’den teklif alınarak tüm hizmetlerden yararlanım sağlanabilir. Bu kasko paketinde; hasar sonrası kiralık araç hizmeti, anahtar kaybı temini, hasarsızlık koruma ve yol yardım gibi ekstra hizmet seçenekleri bulunmaktadır.

Gulf Kasko Özellikleri

Gulf yardım, Gulf mini yardım, araç teminatları, ferdi kaza teminatları gibi geniş kapsamlı prosedürler ile seçenekler sunuluyor. HSBC Bank A.Ş tüm şubelerinden kasko paketlerine başvuru yapılabilir.

Sigorta danışmanı ile paket hazırlanarak, en uygun fiyatlarla poliçeler oluşturulur ve kasko başlatılır. Kişiye özel esnek paketlerin yanı sıra ticari araçlar ve şirket araçları, filolar için de trafik sigortası ve kasko opsiyonları bulunuyor. HSBS telefon bankacılığı, internet bankacılığı sistemlerinden başvuru yapılabilir eğer bankanın müşterisi iseniz mobil sistemlerden de başvuru sağlanabilir.

İlginizi Çekebilir;


HSBC Kasko Ücretleri, Kasko Sigorta Poliçesi | HSBC

HSBC KOBİ Kredisi (Ticari Kredi), HSBC Esnaf Kredisi Hesaplama

HSBC Hayat Sigortası, Yıllık Hayat Sigortası | HSBC

HSBC İnternet Bankacılığı, hsbc internet bankacılığı borç sorgulama

HSBC İban Sorgulama, IBAN Uygulaması Mevduat Ürünleri Günlük Bankacılık HSBC