Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? -

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Anasayfa > Banka Haberleri > Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?
05 Kasım 2018
966 okunma
Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Geri ödemesiz hayvancılık kredi kapsamında devlet çiftçilere destek vermeyi sürdürüyor. Hem hibe hem teşvik hem de faizsiz kredi seçenekleri sayesinde çiftçiler destekleniyor. 5 yıla kadar geri ödeme istenmeyen çiftçi kredileri de son zamanlarda gündemde. Bu krediyi alabilmek için hangi belgeleri sunmak gerekiyor, ne kadar süre sonra geri ödeme başlıyor, faiz oranları ne sorularına cevap yazımızda.

Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Kapsamı Nedir?

Çekilen kredinin karşılanacağını belgeleyebilen tüm vatandaşlar bu krediyi çekebiliyor. Hem devlet bankalarından hem de katılım bankalarından kredi alınabiliyor. Ancak ödeme gücü olmayan kişilerin bu krediyi çekmesi mümkün olmuyor. O nedenle 5 yıl ödemesiz hayvancılık kredisi için gelir belgesini göstermek önemli bir konudur. Birbirinden farklı hayvancılık türü için kredi alınabiliyor.

  • Koyun yetiştirme: devlet destekli 30 bin TL hibe koyun yetiştirmek için sunuluyor. Aynı zamanda 7 yıl geri ödemesiz kredi almak da mümkün oluyor.
  • İnek yetiştirme: eğer ki 15’ten daha az inek varsa devletten 30 bin TL değerinde kredi alınabiliyor. Besicilik yapmak ya da süt hayvancılığı sağlamak için kredi alınabiliyor.
  • Tavuk yetiştirme: 1000 adet tavuk alarak kapalı sistem tavukçuluk ya da salma tavukçuluk yapabilirsiniz. Bunun için de geri ödemesiz kredi alma şansınız olacaktır.
  • Arıcılık: eğer ki şuan 50 kovandan daha az kovanınız varsa, 50 adet daha almanız için devlet destek veriyor. Aynı zamanda devlet bankalarından faizsiz kredi alabileceğiniz gibi özel bankalar da düşük faizler ile sizlere kredi veriyor. Ancak öncelikle arı yetiştiriciliği birliğine üye olunmalıdır.
  • Sera kredisi: sera desteği de yine devlet tarafından sağlanıyor. Bunun için de gerekli belgeleri tamamlamak gerekiyor.

Benzer İçerik  Anında İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar, Kolay Kredi Veren Bankalar

Geri Ödemesiz Krediyi Hangi Bankalar Veriyor?

Geri ödeme olmadan kredi çekmek, çiftçilerin işlerini yoluna koyması ve daha sonra ödeme yapması kapsamında çok önemli bir konudur. 2 yıl geri ödemesiz 7 yıl vadeli kredi hesaplama işlemlerinin ardından aylık taksit tutarlarının oldukça düşük olduğu ortaya çıkıyor. Bu da Türkiye topraklarının işlenmesine ve çiftçilerin kazanmasına vesile oluyor. Akbank, Finansbank, Ziraat Bankası, Halkbank ve Teb bankalarından kredi çekme şansınız oluyor. Aynı zamanda İŞ Bankası ve Denizbank da yine tarım kredilerinde uygun faiz sunuyor.

Kredi Nasıl Alınır?

Devlet bankalarından kredi çekmek istiyorsanız şartlarına uyum sağlamanız gerekiyor. Hayvan kredisi hesaplama aracını kullanarak ne kadar para çekeceğinizi, ne kadar geri ödeme yapacağınızı görebiliyorsunuz. Ziraat Bankası için gerekli olan belgeler aşağıdadır:

  • Kredi miktarının yatırım için yeterli olması,
  • Kredi risk raporunda yeterlilik oluşması,
  • Teminat sağlanması,
  • Tarımsal projenin geçerli olması.

İlginizi Çekebilir;

10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2021 – Başvuru ve Şartları | Hayvansal Üretim Kredileri

Hayvan Destek Kredisi, Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar, Büyükbaş ve küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar

Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu