Garanti Bankası Bes İptali, Otomatik Katılım Sistemi'nden nasıl ayrılabilirim? | Garanti Emeklilik - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Garanti Bankası Bes İptali, Otomatik Katılım Sistemi’nden nasıl ayrılabilirim? | Garanti Emeklilik

Anasayfa > Türkiye Garanti Bankası > Garanti Bankası Bes İptali, Otomatik Katılım Sistemi’nden nasıl ayrılabilirim? | Garanti Emeklilik
10 Ekim 2018
1.075 okunma
Garanti Bankası Bes İptali, Otomatik Katılım Sistemi’nden nasıl ayrılabilirim? | Garanti Emeklilik

Garanti bes iptali işlemi gerçekleştiren banka müşterileri, ödedikleri tutarı belirli bir oranda geri alma fırsatına sahiplerdir. Ancak Bes sözleşmesi yaparken dikkatli olmak ve iptal süresini kaçırmamak faydalı olacaktır. Bireysel emeklilik sistemi her ne kadar geleceği garantilemek adına önemli adımlardan bir tanesi olsa da ödeme yapma aşamasında zorlananların iptal işlemlerini gerçekleştirmeleri önemlidir.

Müşteri Hizmetleri Desteği

Garanti bankası bes iptali telefon numarası 444 0 333 olarak karşımıza çıkar. Günün her saatinde, kesintisiz bir şekilde hizmet veren iletişim servisleri banka kullanıcılarının sorularını yanıtlar. Bes iptal işlemi müşteri hizmetleri sayesinde gerçekleştirilebiliyor olsa da şubelere giderek gerekli evrakları almak önemlidir.

İptal Etme Süresine Dikkat

Genellikle bireysel emeklilik sistemine kayıt olan müşterilerin iptal etme süreleri 60 gün olarak belirlenmiştir. 60 günden sonra iptal etmek isteyen kullanıcıların belirli bir tutar ödemeleri gerekir. Garanti otomatik bes yaptırıldığında iptal işlemleri gerçekleştikten sonra hesapları kontrol etmek faydalı olacaktır.


En Yakın Garanti Şubesi

Bireysel emeklilik hizmeti hakkında bilgi edinmek ya da iptal işlemlerini gerçekleştirmek adına en yakın Garanti şubelerine gitmek faydalı olacaktır. Türkiye’nin birbirinden farklı il ve ilçesinde hizmet veren şubelerde profesyonel çalışanlar yardımcı olur. Garanti emeklilik iptali para iadesi ise belirli bir süre sonrasında müşterinin hesabına aktarılır.

  • Yatırılan tutar kadar ödeme yapılır.
  • Para iadesi sonrasında bireysel emeklilik iptal olur ve yapılan sigorta geçersiz hale gelir.
  • Bes iptal edildiğinde müşteriden sigorta ve diğer ücretleri kesilir, kalan tutar hesabına gönderilir.

Bireysel emeklilik aylık tutarını ödeyemeyenlerin kendilerine uygun bir plan oluşturmaları faydalarına olacaktır. Bu sayede bes iptali gerçekleştirmeden gelecek adına avantajlı bir şekilde yatırım yapma fırsatı oluşur.

Benzer İçerik  Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu, Bonus Card (Kredi Kartı) Başvuru Formu