Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Ziraat Bankası HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Ziraat Bankası HGS Etiket Ücreti

Ziraat Bankası HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Ziraat Bankası HGS Etiket Ücreti

Ziraat Bankası HGS sayesinde yapılacak olan hızlı geçişlerde ücretinizi düzenli olarak ödeyebilir, hiçbir ücretli yolda beklemek zorunda kalmazsınız. Otoyollarda, köprülerde, şehir içerisinde geçişin ücretli olduğu bölgelerde direkt olarak ödemelerin cam üzerindeki etiket sayesinde yapılması sağlanır. Bu sürecin hızlı olması da durmak zorunda kalmamanıza ve trafiğin de hızlıca akmasına yardımcı olacaktır.

Araçların ön camlarına yerleştirilen yapışkan bir etiket veya kart sayesinde hızlı geçiş sisteminin otomatik olarak kullanılması mümkün oluyor. Bakiyenizi düzenli olarak güncellemeli, geçişlerinizle ilgili sorun yaşamamak için ATM’den HGS yükleme işlemini Ziraat aracılığıyla yapmalısınız. Ziraat Bankası’ndan HGS için yükleme yapılması yönünde talep verilebilmesi için, öncelikle aracınız için uygun ve kayıtlı bir etiket almalısınız. Bu sayede geçişlerinizi yapacağınız etiket veya kart için yükleme başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası HGS Etiket Ücreti

Etiketlerin sabit bir ücreti bulunmuyor. Aracınızın sınıfına bağlı olarak yapacağınız ödeme de bu alanda değişiklik gösteriyor. Hızlı Geçiş Sistemi için her yıl güncellenen ücretler üzerinden yapacağınız satın alma talepleriniz de güncel değerlerle gerçekleştiriliyor. Otomatik ödeme talimatı ve yeni kart alım işlemleri için başvurularınızı güvenli program üzerinden yapabiliyorsunuz. Geçişlerinizde etiket ücreti talep edilmeyecek, etiket için sadece satın alırken para ödeyeceksiniz.


Ziraat Bankası HGS Ödemesi

Ziraat HGS bakiye öğrenme işlemlerini Ziraat web sitesinden yapabileceğiniz gibi, mobil uygulamasına girdiğinizde de bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca HGS için özel olarak oluşturulmuş programı kullanabilir, bakiyenizin ne kadar olduğunu inceleyebilirsiniz. Ödemelerin yapılması ve bakiyenin güncellenmek istenmesi durumunda, belirlenen hesaplar üzerinden aktarım sağlanabiliyor.

Otomatik Ödeme Talimatı olarak bildirdiğiniz bir kayıt yoksa, ödemeleri yapmak için her seferinde talebiniz gerekecektir. Belirlemiş olduğunuz kredili mevduat hesabınız, vadesiz mevduat hesabınız veya kredi kartınız üzerinden ödeme yapılması mümkün oluyor.

Benzer İçerik  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır? (Şifresi Nasıl Alınır?)

Ziraat Bankası Otomatik Limit Belirleme

Örnek olarak HGS için 20 TL limit belirlediğiniz taktirde, bakiyenizin bu tutarın altına düşmesi halinde otomatik olarak yükleme yapılacaktır. Yükleme yapılabilmesi için de hangi hesabınıza ödemeyle ilgili talimat verdiğinize bağlı olarak, o hesabınız üzerinden HGS’ye, daha önceden belirlemiş olduğunuz tutar yüklenir.

Örneğin 20 TL altına düştüğünde, Ziraat Bankası mevduat hesabınızdan 100 TL yüklenmesini talep edebilirsiniz. Bu sayede, geçişlerinizde her zaman için bakiyeniz olacak ve ödemelerinizi herhangi bir problem yaşamadan yapmanız sağlanacaktır. HGS Ziraat Mobil sistemiyle de ödemelerin Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması üzerinden yönetilmesi, hesap üzerinden ödemelerin gerçekleştirilmesi mümkündür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hamdi demirkıran dedi ki:

    Merhaba benim toplamda iki kredim vede elden nakit borcum var bunların toplamı 75bin tl yapıyor kaç ay vade vede ödeme tutarı hakkında bilgi verirmisiniz