Ücretsiz Sertifika Programları | Hangi üniversiteler ücretsiz sertifika veriyor? -

Ücretsiz Sertifika Programları | Hangi üniversiteler ücretsiz sertifika veriyor?

Hangi üniversiteler ücretsiz sertifika veriyor?, MEB onaylı sertifikalar hangileri?, Hangi sertifikalar önemli?, Hangi sertifikalar geçerli? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Ücretsiz Sertifika Programları | Hangi üniversiteler ücretsiz sertifika veriyor?
07 Ekim 2021
547 okunma
Ücretsiz Sertifika Programları | Hangi üniversiteler ücretsiz sertifika veriyor?

Ücretsiz sertifika programları sayesinde kendinizi geliştirmek artık çok daha kolay olacak. Kişisel gelişim ve ilgi alanlarının kapsamlı hale getirilmesi için illa bir okula gitmeniz gerekmiyor. İnternet sizin için farklı okulların açık derslerine katılmanızı farklı nitelikli kurumlardan sertifika almanızı da mümkün kılmaktadır. Özellikle son senelerde internete erişilebilirliğin artması ile beraber yaş grubu fark etmeksizin kendi geliştirmek isteyen herkesin dilediği gibi erişim adımlarını tamamlaması mümkün kılınmıştır. Farklı alanlarda bilgi almak ve ücretsiz şekilde sertifika sahibi olmak artık tahmin ettiğinizden çok daha kolay olacak.

MEB Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları

Ücretsiz sertifika programları kapsamında kişilerin SEM duyurularına bir göz atması gerekmektedir. SEM Sürekli Eğitim Merkezi olarak da tanımlanmaktadır. Farklı alanlarda değişik konularda bilgi sahibi olmak ve bunun sonrasında bir de sertifika alarak bu sahip olduğunuz bilgiler üzerinden kazanım elde etmek artık sandığınızdan çok daha kolay olacak. Belediyelerin de sürekli eğitim merkezleri bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Rize gibi birçok şehrin sürekli eğitim merkezi bulunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde farklı alanlarda beceri kazanarak günlük hayatınıza renk katma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Online Ücretsiz Eğitimler

Ücretsiz sertifika programları kapsamında kişilerin en kapsamlı ders ağına erişim sağlayabileceği sistemlerin başında Coursera gelmektedir. Yabancı bir girişim olan Coursera’nın özellikle gençlerin ilgisini çekecek olan birçok konuda kazanım sunması memnun etmektedir. Bu sistem tamamen ücretsiz şekilde hizmet vermektedir. Hem sertifikalı hem de sertifikasız olan farklı program seçenekleri mevcuttur. dileyen kişilerin online sertifikaları ücretsiz biçimde gönderilecektir. Basılı sertifika almak isteyen kişilerin ise makul bir ücret ödemesi yeterli olacaktır.

Coursera sisteminde Duke üniversitesinden Yale üniversitesine kadar birçok farklı okulun açık derslerine katılma ve sonunda yetkinlik sertifikası alma hakkınız bulunmaktadır. Sunulan derslerden elbet biri ilgi alanınıza uygun olacaktır. Teknik derslerden matematik alanına kadar birçok farklı alanda bilgilendirme sunulmaktadır.

Benzer İçerik  Amasra Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Online Ücretsiz Sertifika Programları 2022-2023

Ücretsiz sertifika programları sayesinde eğer lisans diplomasına sahip olduğunuz bölüm ilgi alanınız değilse kendinizi geliştirme fırsatını elde edeceksiniz. Bu süreç içerisinde herhangi bir ücret ödemeden ve ek donanıma sahip olmadan sadece internet bağlantısı üzerinden erişim sağlamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde artık geçmiş senelerde olduğu gibi herhangi bir alanda özel bir destek almadan ve ücret ödemeden bilgi sahibi olmak imkansız değil! Yeter ki isteyin!

Ücretsiz sertifika programları aracılığı ile hiçbir bilgi sahibi olmadığınız alanlarda dahi kapsamlı bir veri elde etmeniz mümkün kılınacaktır. Sertifika programları analiz edilirken sadece bir iş alanı olarak değil aynı zamanda kişisel gelişiminize katkı sağlayacak alternatiflerden de istifade edebilirsiniz. Örneğin son senelerde Mindfullness seminerleri büyük önem görmektedir. Walk of Life girişiminin sunmuş olduğu sertifika programlarına katılım sağlayarak hem kendinize karşı daha şefkatli davranma yetisini kazanabilir hem de dünyaya bakışınızı değiştirebilirsiniz. Sunulan sertifika programlarının hem Türkçe hem İngilizce olması da ayrıca dikkat çekmektedir.

Coursera ücretsiz sertifika nasıl alınır?

Coursera kayıt adımlarının sonrasında bir kursa kayıt olarak online şekilde tüm ders birimlerine katılım sağlamanızın sonrasında dersi tamamlamanızın akabinde sertifika almaya hak kazanacaksınız.

Online sertifikalar işe yarar mı?

Online kurslardan alınan sertifikaların ikincil önemde olduğunu kesinlikle düşünmemelisiniz. Birçok farklı alanda kendinizi geliştirerek aldığınız sertifikalar iş bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Üniversitelerin verdiği sertifikalar geçerli mi?

Üniversitelerin verdiği sertifikalar tabi ki geçerlidir.

Online hangi kurslar var?

Online bilgisayar kurslarından işaret dili kurslarına kadar birçok farklı seçeneğe erişim sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları

Ücretsiz Sertifika

Ücretsiz Online Eğitimler

Emekli Maaşını Garanti Bankası’na Taşıma 2021, Garanti Bankası Emekli Maaşı Taşıma Kampanyası

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

Benzer İçerik  Ücretsiz Doğum Haritası | Doğum Haritami nasil Cikarabilirim?