Ücretsiz Online Eğitimler | Ücretsiz online eğitimler neler? -

Ücretsiz Online Eğitimler | Ücretsiz online eğitimler neler?

Ücretsiz online eğitimler neler?, Hangi üniversiteler ücretsiz sertifika veriyor?, Udemyde ücretsiz kurs var mı?, MEB onaylı sertifikalar hangileri? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Ücretsiz Online Eğitimler | Ücretsiz online eğitimler neler?
06 Ekim 2021
451 okunma
Ücretsiz Online Eğitimler | Ücretsiz online eğitimler neler?

İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber birçok farklı işlem artık bu platform üzerinden çok kolay bir biçimde yapılıyor. Eğitim de buna dahildir. Ücretsiz online eğitimler erişimi basittir. Ayrıca hiçbir şekilde zaman almamasından dolayı büyük bir rahatlık sağlar.

Online Sertifika Programları

Ücretsiz online eğitimler birçok farklı siteden alınabilir. Bunların başında ise iienstitu.com adresi gelmektedir. Erişimin sağlanmasının ardından ilgili programlar şöyledir;

  • İnsan kaynakları konusunda uzman olabilmek için hemen buna katılımı sağlayabilirsiniz. Hiçbir ücretin ödenmesin gerek yoktur.
  • Aynı zamanda CV hazırlama, iş görüşmesi eğitiminin alınması söz konusudur. Özellikle işveren tarafından kabul edilebilmek bu eğitim sonrasında daha kolay bir hale gelecektir.
  • Ücretsiz online eğitimler arasında dikakt çeken bir diğer opsiyon ise etkin yönetici asistanlığıdır. Aynı site üzerinden sunulmaktadır. Stresle savaşma, krizi yönetme, organizasyon yapma, bunları başarılı bir biçimde planlama gibi birçok değişik kazanım öne çıkar.

Ücretsiz Online Eğitimler

Online Ücretsiz Sertifika Programları

Bedava online eğitimler konusunda farklı programlara katılımı sağlayabilmek için özellikle ülkemizdeki üniversitelerin resmi sitelerini de tercih edebilirsiniz. Bunlar şöyledir;

  • Anadolu Üniversitesi resmi web alanında tam 14 farklı kategori içinde sunulmuş olan birçok eğitim vardır. Bunlar online şekilde alınır. Katılım konusunda bir ücret ödemeye gerek yoktur.
  • Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından başarılı bir biçimde tasarlanmış, hiçbir ücretin söz konusu olmadığı programları unutmamak lazım. 100 farklı online ders sunulur. Bilge iş adı verilen sisteme giriş yapmak hem hızlı hem de bedava olmasıyla dikkat çekmektedir.

En çok merak edilen konuların başında ise ücretsiz bir biçimde alınmış olan sertifikaların işe yarayıp yaramadığı gelir. Bu noktada sorun yoktur. Özellikle MEB onaylı ve Türk üniversitelerinden verilmiş olan eğitimler, bunun ardından alınacak sertifikanın geçerli olduğunu ifade etmek lazım. Sadece bilgisayar üzerinden değil, katılımı mobil cihazlar sayesinde de yapabilirsiniz.

Benzer İçerik  Eskişehir’de Ne Yenir, Sabah, Akşam, Gece Yemekleri

Evde Ücretsiz Kurslar

Evde tamamen ücretsiz olan kursların alınması her daim mümkündür. Bunun için sunulmuş olan opsiyonlar ise şöyledir;


  • Udemy bu noktada tercih edilen bir sitedir. Ücretsiz kursları mevcuttur. Kişisel gelişim, yayıncılık, pazarlama, dil öğrenimi gibi alanlarda öne çıkan programlar mevcuttur. Para ödemek zorunda değilsiniz.
  • Yabancı bir site olan ve Stanford Üniversitesi tarafından kurulmuş Coursera da seçeneklerin içinde öne çıkar. İngilizce bilen kişiler bu site üzerinden gerek girişimciliğe dair gerekse pazarlama hakkında birçok farklı eğitimi tek kuruş ücret ödemeden hemen alabilme hakkına sahiptirler.
  • Dünyanın sayılı üniversitelerinden birisi olarak kabul edilen Yale Üniversitesi üzerinden de parasız eğitime katılma şansınız vardır. Üstelik buradan alacağınız sertifika sayesinde sahip olduğunuz CV daha da güçlü bir hale gelecektir.

Sertifika Programları Ücretsiz

Bedava online eğitimler katılımı basittir. Giriş işleminin yapılmasının ardından  bazı siteler sizden üyelik isterler. Bu tamamen bedava yani ücretsizdir. Aynı zamanda iletişimin başarılı bir biçimde sağlanabilmesi için gerek telefon numarasının gerekse email adresinin yazılması lazım. Ücretsiz olan eğitimleri sadece bilgisayar üzerinden almak zorunda değilsiniz. Mobil cihazları da bunun için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Online Eğitimler nasıl alınır?

Ücretsiz online eğitimler internet üzerinden hesap oluşturulmasıyla alınır.

Ücretsiz online eğitimler ne kadar sürer?

Ücretsiz online eğitimler programı farklılık arz eder.

Ücretsiz online eğitimler sayesinde sertifika almak mümkün mü?

Birçok farklı kurum ücretsiz eğitim sonrasında sertifika vermektedir.

Ücretsiz online eğitimler mobil uyumlu mu?

Ücretsiz online eğitimler bilgisayarın yanı sıra mobil cihazlar üzerinden de alınabilir.

İlginizi Çekebilir;

Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları

Girişimcilik Destek Programı Nedir?, Girişimcilik Destek Programı – KOSGEB

Ücretsiz Sertifika

Ücretsiz Sertifika Programları

Engellilere Devlet Yardımı Nasıl Alınır?, Engelliler İçin Sağlanan Maddi ve Sosyal Yardımlar

Benzer İçerik  Samsun Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı