Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları | MEB onaylı sertifikalar hangileri? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları | MEB onaylı sertifikalar hangileri?

MEB onaylı sertifikalar hangileri?, Hangi üniversiteler ücretsiz sertifika veriyor?, MEB onaylı sertifika nasıl alınır?, E devlet onaylı sertifika nasıl verilir? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları | MEB onaylı sertifikalar hangileri?
15 Eylül 2021
927 okunma
Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları | MEB onaylı sertifikalar hangileri?

Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları; Online eğitim şeklinde veya örgün eğitim olarak MEB onaylı sertifika programlarına katılabilirsiniz. Fotoğrafçılık, grafik tasarımı, demir doğrama veya avcılık gibi farklı kapsamlarda verilen eğitimler ile mesleki yeterlilik belgesi veya eğitim sertifikası alabilirsiniz.

Meb onaylı ücretsiz sertifika programları için MEB onayı almış kurumlara kayıt olmanız gerekir. Kimi kurs ücretsiz programlar sunarken kiminde ücretli eğitimler bulunmaktadır. Ancak devletin sunduğu kurslara katılarak ücretsiz olarak sertifika edinmeniz mümkündür.

Online ücretsiz Sertifika Programları 2022

Online eğitim alarak mesleki yeterlilik belgeleri alabilirsiniz. Görsel ve işitsel materyal özellikleriyle verilen online eğitimlerde videolu anlatımlar ve bazı eğitim türlerine göre canlı yayın seçenekleri bulunuyor.

Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları

Meb onaylı ücretsiz sertifika programları arasında;

 • Kuaförlük ve ustalık eğitimleri
 • Kaş tasarımı
 • Güzellik uzmanlığı
 • Manikür pedikür eğitimleri
 • Tıbbi sekreterlik ve hasta kayıt kabul eğitimi
 • Üst düzey yönetici asistanlığı
 • İnsan kaynakları uzmanlığı
 • İşaret dili eğitimi
 • Pastacılık
 • Aşçılık
 • Bilgisayar işletmenliği,
 • Bilgisayar programcılığı
 • Pyton yazılım

Gibi birbirinden farklı seçenekler bulunuyor. Ücretsiz olarak eğitim ve sertifika veren kursların yanı sıra ücretli paket eğitim seçenekleri bulunmaktadır. İşkur meslek edindirme kursları ise sertifikasyon programlarından farklıdır.

Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları; MEB Onaylı Sertifika

Meb onaylı bedava sertifika programları ve eğitimlerine kayıt olmak için online sistemlerden yararlanabilirsiniz. Ancak katılmak istediğiniz kursu ve eğitimi seçmeniz ve bu tür eğitimleri ücretsiz olarak veren kurumları bulmanız gerekiyor. Genellikle MEB onaylı kurumlar uluslararası akreditesi sağlanmış sertifika verirler. Meb onaylı eğitimler ise ya devlet bünyesinde ya da özel kurslarda ücretli olarak verilir.

Meb sertifika programları listesinden öncelikle kayıt yaptırmanız ve açılacak kurslara, sınıflara göre kontenjan dahilinde kabul edilmeniz gerekiyor. Online eğitimler için herhangi bir kontenjan beklemeye gerek yoktur. Teorik derslerden farklı olarak sadece online eğitim gereken dersler ve sertifikalar verilir.

Benzer İçerik  Bolu’da Ne Yenir, Sabah, Akşam, Gece Yemekleri

Meb Onaylı Ücretsiz Sertifika Programları; Sertifika Programları Ücretsiz

Robotik kodlama, emlak danışmanlığı, kişisel gelişim uzmanlığı, parapsikoloji, nefes terapisi ve renk terapisi ile beden dili okuma gibi pek çok seminer, eğitim ve sertifikasyon seçenekleri bulunuyor. Halk eğitim merkezlerinde ücretsiz olarak verilen pek çok eğitim ve belge, katılımcı belgesi olarak verilir. Katılımcı belgelerinin herhangi bir sertifikasyon özelliği bulunmamaktadır.

Meb onaylı bedava sertifika programları kaydı için İşkur Meslek Edindirme Programları sayfasına giriş yapabilirsiniz. Devam eden kurslar, yakında başlayacak olan kurslar gibi sekmelere göre almak istediğiniz eğitimi seçebilirsiniz.

Meslek edindirme kapsamında pek çok kursta katılımcılara günlük ücretlendirme ile devlet tarafından ödeme yapılmaktadır. Hem istihdam sağlanması ve işsizlik oranının düşürülmesi hem de insanların meslek öğrenmesi için teşvik programlarından biridir.

İşkur dışından MEB onaylı sertifika almak için Halk Eğitim Merkezlerine başvuru yapmanız gerekir. Online eğitim veya örgün eğitim şeklinde sunulan eğitimleri tamamlayarak sertifika edinebilirsiniz. Meb onaylı ücretsiz sertifika programları listesinden ilgi duyduğunuz alanları inceleyerek kurs kaydını online olarak yapabilirsiniz.

MEB onaylı sertifikalar hangileri?

MEb onaylı sertifikalar arasına; aşçılık kursu, pastacılık, bilgisayar işletmenliği kursu, muhasebe, on parmak klavye veya aile danışmanlığı kursu gibi pek çok seçenek bulunuyor.

MEB sertifika nasıl alınır?

MEB tarafından onaylı kurslara katılarak online veya yüz yüze eğitim almanız sonucu kurs bitirme belgesi olarak alınır.

Online sertifikalar işe yarar mı?

İş bulmak ve donanım kazanmak için işe yarar. Kariyer hedefinize göre ekstra edinim sağlar ve tecrübe kazanmanızı sağlar.

Üniversite sertifikaları MEB onaylı mı?

Üniversitelerin anlaşmalarına bağlı olarak sertifika verilir. Kurum MEB onaylı olur ancak üniversiteler YÖK’e bağlı olduğu için MEB onaylı olmaz.

İlginizi Çekebilir;

Ücretsiz Sertifika Programları

Ücretsiz Online Eğitimler

Ücretsiz Sertifika

Bursa Yenişehir Büyükşehir İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Aksaray Güzelyurt İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

 

Benzer İçerik  Ücretsiz Online Eğitimler | Ücretsiz online eğitimler neler?