Bakan Açıkladı İç Turizm Mayıs Sonu Başlayacak -

Bakan Açıkladı İç Turizm Mayıs Sonu Başlayacak

Anasayfa > Son Dakika > Bakan Açıkladı İç Turizm Mayıs Sonu Başlayacak
29 Nisan 2020
674 okunma
Bakan Açıkladı İç Turizm Mayıs Sonu Başlayacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy iç turizmi Mayıs ayı sonunda başlatma planları yaptıklarını söyledi, turizmcilerin umudu arttı. Korona virüs salgının etkilediği sektörlerden birisi de turizm, dış turizmden umudunu yitiren turizmcilerin umudu iç turizm, Bakan Ersoy Mayıs ayı sonu itibari ile iç turizmin başlaması için planlamalar yaptıklarını açıkladı.

Açıklama Turizm Sektöründe Heyecan İle Karşılandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yapılan açıklama turizm sektöründe heyecan ve sevinç ile karşılandı, iç turizmde ve gurbetçiler tarafından en fazla ziyaret edilen Mersin Kızkalesi turizmcileri de oldukça mutlu oldu. Konu hakkında konuşan Kızkalesi kültür ve turizm dernek başkanı Mehmet Şirin Öztop geçen sezonu 22 bin 500 yatakla ve yüzde yüz doluluk ile geçirdiklerini hatırlatarak 2020 yaz sezonuna da hazırlıklarını önceden yaptıklarını ifade etti.

Sektöre Hizmet Vermeye Hazırız

İşletmelerin faaliyete başlama noktasında hazırlık aşamasında olduğunu belirten dernek başkanı Mehmet Şirin Öztop “Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açıklama yaptığı tarihi bizler sezonun başladığı tarih olarak kabul ediyoruz ve bu yönde çalışmalarımıza hız veriyoruz, bizler turizm sektörüne hizmet vermeye hazırız” dedi.


Kızkalesi Mersin’in Dünyaya Açılan Penceresidir

Altın sarısı kumu ve masmavi ve tertemiz denizi ile Kızkalesi’nin turizmde ki önemine vurgu yapan Kızkalesi kültür ve turizm dernek başkanı Mehmet Şirin Öztop sözlerini şu şekilde sürdürdü. “Kızkalesi Mersin’in dünyaya açılan penceresidir, bu yüzden Mersin turizminde çok önemli bir yere sahiptir. Bölgemizde turizm hareketliliği her yıl Nisan ayı sonu itibari ile başlar, ilk konuklarımız yurt dışından gelir, Haziran ayı ile de hız kazanır, Temmuz ve Ağustos ayları ise en yüksek olunan dönemlerdir.

Benzer İçerik  Otomotiv Sektöründe Daralma %77

Geç Başlayacağız Ama Umutluyuz

Bölgemize en fazla yurt dışında yaşayan Türkler gelir, gurbetçi konuklarımız çok olur, ülke ekonomisine ciddi oranlarda katkımız bulunur. Her yıl turizm sezonumuz Kasım ayı sonuna kadar sürer ve gurbetçiler bu tarihe kadar bölgemizi ziyaret etmeyi sürdürür, bu sezon geç başlayacağız ama olsun bizler umutluyuz.”

İlginizi Çekebilir;


Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Turizm ve Otelcilik Taban Puanları 2021 | Başkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü

Turizm’de Rezervasyonlar Ağustos ve Eylül’e Kaydırılıyor

Turizmde Sertifikasyon Sistemi Geliyor

Turizm Acenteleri Teşvik Bekliyor