Toyota Türkiye Üretime Başlıyor -

Toyota Türkiye Üretime Başlıyor

Anasayfa > Son Dakika > Toyota Türkiye Üretime Başlıyor
10 Mayıs 2020
667 okunma
Toyota Türkiye Üretime Başlıyor

Otomotiv sektörünün önde gelen firması Toyota Türkiye’de üretime başlama kararını duyurdu. 21 Mart tarihinde üretime ara veren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Bakanlık ve firmanın yetkililerin verdiği tavsiyelere uyarak üretimine çalışanlarının sağlığını korumak ve toplum sağlığını desteklemek amacı ile üretimi durdurmuştu.

Düşürülmüş Bir Tempo İle Başlayacak

Uzun bir aranın ardından üretime başlanan ilk gün Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından tüm çalışanlara hijyen kuralları, alınan tedbirler ve uyulması gereken koşullar hakkında genel bilgilendirme yapılarak işe başlanıyor açıklaması geldi. Düşürülmüş bir tempo ile başlayacak üretim kademe kademe giderek arttırılacak ve çalışanlara çalışma ortamını anlamaları sağlanacak.

Çalışanlarımızın Sağlığı Bizim İçin Önemli Ve Önceliktir

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Başkanı ve Üst Yönetici CEO Toshihiko Kudo çalışanlarının sağlığını firmanın her zaman için önceliği olduğunu söyledi. CEO Toshihiko Kudo tarafından yapılan açıklamada çalışanlarımızın sağlığı bizim için önemli ve önceliktir bu nedenle korona virüs salgını başladıktan sonra geçen süreçte yani 7 haftadır operasyonlarımıza ara vermiştik. Şimdi çalışanlarımızın sağlığını göz önünde tutarak ve onların sağlığına dikkat ederek tüm hazırlıklarımızı tamamladık ve üretime başlıyoruz.


Umarım Zor Günleri Geride Bırakırız

Umarım bu çok zor geçen günleri geride bırakırız, bizlerde bu normalleşme döneminde topluma bir katkı sunabiliriz dendi. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye firması tarafında yapılan açıklamaya göre detaylı ve eksiksiz hijyen ile sosyal mesafe kuralları uygulanarak insan sağlığı güvenliğinin sağlanması ile üretime başlama kararı verildiğine dikkat çekildi ve tavsiye kararlarının da sonuçta önemli olduğuna vurgu yapıldı.

Süreçte Sağlık Kuruluşlarına Destek Verildi

Üretime ara verilen süreçte fabrikanın bakımı, ekipman geliştirmeleri ile geleceğe ait planlamaların yapıldığını altı çizilen açıklamada şirket tarafından sağlık kuruluşlarına destek verildiği bilgisi de paylaşıldı. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye firması üretim becerisi ve uzmanlığı ile Sakarya’da bulunan hastaneler 30 bin maske ile 7500 yüz siperi bağışında bulundu ayrıca 4 adet ventilatör bağışının yanı sıra 13 tıbbi destek kabini üreterek yine Sakarya ve İstanbul’da ki hastanelere bağışladığını açıkladı.

Benzer İçerik  İnternet Alışverişi İçin Bakanlıktan Uyarı Geldi

İlginizi Çekilebilir;

 

Toyota 800 İşçi Alıyor

Otomotiv Sektörü Üretime Başladı

Bankalarda Normalleşme Başlıyor

Birçok İnsan Artık Tarım Yapmak İstiyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu; Cezası 11 Bin 735 Lira