Toyota 800 İşçi Alıyor -

Toyota 800 İşçi Alıyor

Anasayfa > Son Dakika > Toyota 800 İşçi Alıyor
09 Haziran 2020
842 okunma
Toyota 800 İşçi Alıyor

Korona virüs salgını için üretimini durduran Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye aldığı tedbirler ile birlikte faaliyetine başladı, Toyota İŞKUR aracılığı ile 800 yeni personel alacak. İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde nitelikli ve kayıtlı iş gücünün desteklenmesi adına kısa zamanlı uyum, adaptasyon ve sertifika eğitimleri düzenlenecek.

Öncelik Kaynak, Boya Ve Montaj İşçisi

Yalnız İŞKUR’a kayıtlı olan işsizlerin faydalanacağı proje ile kaynak, boya ve montaj işçiliği başta olmak üzere toplam 800 kişi Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından istihdam edilecek. Kurs programını tamamlayan işçiler 6 ay süreli olarak fabrikada çalışmaya başlayacak, gösterilen performans ve uyuma göre uygun görülen sözleşmeli işçiler kadro hakkı elde etmeye hak kazanacak.

Tam Kapasite İçin Yan Sanayinin İşbaşı Yapmalı

Üretim ve ihracattaki hedeflerini yakalamak için 3 ay içinde 800 kişi istihdam edecek olan Toyota Türkiye Başkanı ve CEO Toshihiko Kudo dünyada yaşanan zorlu döneme vurgu yaparak Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak hem Sakarya’ya hem de Türkiye’ye istihdam katkısı yapacaklarını ve ekonomiyi desteklemeyi sürdüreceklerini belirtti. Pandemi sonrasında tüm önlemleri ve alınması gereken tedbirleri alarak üretime başladıklarını dile getiren Toyota Türkiye Başkanı ve CEO Toshihiko Kudo tam kapasite çalışmaya başlanmasının yan sanayinin de işbaşı yapmasına bağlı olduğunu ifade etti.


İŞKUR İstihdam Teşvik Programları Sürüyor

Mevcut çalışanlarına ilave olarak 2020 yılı için üretim ve ihracat hedeflerinin yakalanması amacı ile 800 kişilik bir istihdam oluşturduklarını ifade eden CEO Toshihiko Kudo destek verdiği için İŞKUR’A teşekkür etti. İŞKUR istihdam teşvik programlarının sürdüğünü söyleyen İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya işverenleri programlarda faydalanmaya davet etti.

Benzer İçerik  Dünya Ekonomisinden Etkilenmeye Başladık

Sakarya İlinde İkamet Etmek Şart

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından oluşturulan 800 kişilik istihdama katılmak isteyen işsizlerin en az lise mezunu, askerliğini tamamlamış ya da en az 6 aylık tecilli ve Sakarya ilinde ikamet ediyor olması gerekli. Bu şartları taşıyan işsizler İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğüne ya da Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ’ye başvuru yapabilir.

İlginizi Çekilebilir;

 

Toyota Türkiye Üretime Başlıyor

Bilecik Osmaneli İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Çankırı Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Sanayi Ve Doktora Programı İle 4500 Lira Burs

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? Yol Haritası 2021 | Kolay KOSGEB Kredisi Alma