Sanayi Ve Doktora Programı İle 4500 Lira Burs -

Sanayi Ve Doktora Programı İle 4500 Lira Burs

Anasayfa > Son Dakika > Sanayi Ve Doktora Programı İle 4500 Lira Burs
04 Haziran 2020
625 okunma
Sanayi Ve Doktora Programı İle 4500 Lira Burs

Sanayi ve doktora programı kapsamında 47 üniversitenin 177 sanayi kuruluşu ile yaptığı 188 projenin destekleneceğini söyleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sanayinin ihtiyacına göre 645 doktora öğrencisine eğitim hayatları süresinde aylık 4500 lira burs verileceğini söyledi.

3 Yıl İstihdam Desteği Sağlanacak

Sanayi ve doktora programı sonuçlarını aldıklarını, programın amacının yüksek kaliteli iş gücünün sanayiye entegre olması olarak açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 147 sanayi kuruluşu ve 47 üniversitenin yaptığı 188 proje desteklenerek sanayinin ihtiyacına göre 645 doktora öğrencisi yetiştirilecek be bu öğrencilerimize eğitimleri sürecinde ayda 4500 lira burs katkısı sağlanacak dedi. Mezun olan doktora öğrenciler için ayrıca 3 yıl istihdam desteği de sağlanacağını anlatan Bakan Varank programı geçen yıl başlattık, sektörden program ile ilgili çok olumlu geri dönüşler aldık. Bu yıl geçen yıla göre hem üniversite sayısı hem firma sayısı hem de öğrenci sayısında artış oldu çünkü kulaktan kulağa programın başarısı yayıldı.

Verdiğimiz Çabaların Meyvesini Alacağız

Yalnız sanayi kuruluşlarımız değil teknopark firmaları da programdan yararlanmakta, sanayi doktora programı geleceğe bakış açısı ile sanayi de yapısal dönüşümün kritik rol oynayan faktörü olacak, verdiğimiz bu çabaların meyvesini Allah’ın izni ile alacağız dedi. 2008 yılından bu yana özel sektöre AR-GE ile 2916 yılından bu yana da tasarım merkezi belgesi verdiklerini dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank KOSGEB ve TUBİTAK ile Teknopark ve AR-GE kanunları ile sağlanan destek ve muafiyetlerin bütüncül bir yaklaşımın temel unsurları olduğuna dikkat çekti.


Kuluçka Firmaları Faaliyetlerin Odağına Alınmalı

Teknoparklara bu zamana kadar 1 milyar 200 milyon liralık hibe kaynak aktardıklarını ifade eden Bakan Mustafa Varank kuluçka firmalarına çok daha fazla önem verdiklerini belirterek geleceği bu tür girişimlerde gördüklerini anlattı. 6 bin teknopark firmasının yüzde 24’ünün kuluçka firması olduğunun altını çizen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sayının artması önemli bu yüzden kuluçka firmaları faaliyetlerin odağına alınmalı dedi.

Benzer İçerik  Toyota Türkiye Üretime Başlıyor

İlginizi Çekilebilir;

 

Öğrenci Burs Başvuruları 2021 –  Tüm Kurumlar | Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Toyota 800 İşçi Alıyor

KYK Burs Başvuruları Ne Zaman 2021 – 2022 KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2021 | KYK Burs Başvurusu Ne Zaman

Bursa Yazılım Firması, Bursa’daki Yazılım Firmaları