Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

TOGG 2022 Yılı Sonunda Yollarda Olacak

22.06.2020
448
TOGG 2022 Yılı Sonunda Yollarda Olacak

Bir televizyon programına katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank merak edilen soruyu yanıtladı. Türkiye’nin merak içinde beklediği ilk yerli ve milli araba olan TOGG’un ne zaman yollarda olacağı konusunda sorulan soruya cevap veren bakan Mustafa Varank 2022 yılında arabanın karayollarında görülmeye başlanacağını söyledi.

Otomobil Fabrikasının Temelleri Yakında Atılacak

Katıldığı programdan ülke ve dünya gündemini değerlendiren Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Türkiye’nin yerli ve milli imkanlar kullanılarak Türk mühendisleri tarafından üretilen ilk arabası TOGG’un 2022 yılının sonlarına doğru kullanılmaya başlanacağı bilgisini paylaştı. Çalışmaların planlandığı şekilde sürdüğünü ifade eden bakan Varank Korona virüs salgını nedeni ile haftalık düzeyde bazı oynamalar yaşansa da planlanan sürecin etkilenmediğini belirtti. Çok yakın bir tarihte Gemlik’te ki otomobil fabrikasının temellerinin atılacağının altını çizen bakan Mustafa Varank 2022 yılının sonunda yollarda olmayı planladıklarını sözlerine ekledi.


5 Ayda 67 Milyarlık Yatırım Teşvik Belgesi

Pandemi sonrası ülkemizde toparlanma sürecinin hızla başladığını ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ilk iki hafta Organize Sanayi Bölgelerinde ki elektrik tüketimi Mayıs ayına göre yüzde 26 daha fazla, bu durum bize toparlanmanın hızını gösteriyor dedi. 2020 yılının ilk beş ayında Türkiye’de 67 milyar liralık yatırım teşvik belgesi düzenlendiğini hatırlatan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ülkenin yılın son iki çeyreğinde güçlü ve sağlam bir ivme yakalayacağını söyledi.

Türkiye Ekonomik Türbülansa Girmedi

2020 yılının ilk beş ayında Türkiye’de 67 milyar liralık yatırım teşvik belgesi düzenlemişiz tamamı hayata geçerse 110 binden daha fazla istihdam olanağı sağlanmış olacak diyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank aynı dönemler içinde 5 bin 500 yeni üretici sanayi siciline kayıt oldu. Organize sanayi bölgelerinde 500 yeni firmanın üretime başladığını biliyoruz. Yatırımların devam ettiğini görmek gelecek açısından bize umut veriyor, ülkemiz korona virüs salgını nedeni ile bir türbülansa girmedi. Hızla toparlanma sürecine girdik, korona virüs salgınında ülke olarak mücadeleyi başarılı bir şekilde yürüttük dedi.

Benzer İçerik  11 İlaç SGK Geri Ödeme Listesinde
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.