11 İlaç SGK Geri Ödeme Listesinde -

11 İlaç SGK Geri Ödeme Listesinde

Anasayfa > Son Dakika > 11 İlaç SGK Geri Ödeme Listesinde
11 Mayıs 2020
828 okunma
11 İlaç SGK Geri Ödeme Listesinde

11 ilaç daha Sosyal Güvenlik Kurumunun geri ödeme listesine alındı. 4’ü MS ve 7’si kanser tedavisinde kullanılan toplam 11 ilacın Sosyal Güvenli Kurumu geri ödeme listesine alındığını Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı.

4 MS Ve 7 Kanser İlacı Listede

Bakan Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sitesinde Sağlık Uygulama Tebliğine ilişkin düzenlemelerin yayınlandığını belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada Sağlık Uygulama Tebliğinde yaptığımız düzenleme ile 4 meme kanseri, 2 hematolojik kanser, 4 Multpl Skleroz (MS), 1 lösemi tedavisinde kullanılan toplam 11 ilaç geri ödeme listesine alındı.

8 Bin 603 İlaca Geri Ödeme Yapılıyor

Sosyal Güvenlik Kurumunun geri ödemesini yaptığı ilaç sayısı böylelikle 8 bin 603 rakamına ulaştı. Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan düzenleme ile 370 ilacın yer aldığı yurt dışı ilaç fiyat listesine ikisi kanser olmak üzere 3 ilaç daha eklendi böylelikle yurt dışı ilaç listesinde ödeme yapılan ilaç sayısı da 373 oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada Korona virüs ile ilgili tedbirlerin alınmaya devam edildiği dile getirildi.

Dünya Sağlık Örgütünün Önerilerini Dikkate Alınıyor

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk Dünya Sağlık Örgütünün önerilerini dikkate alarak gerekli olan tüm tedbirleri aldıklarını belirtti, Bakan konuşmasında şunları ifade etti. Paydaşlarımız ile yaptığımız görüşme ve toplantılar sonucu birçok alanda tedbirler alıyoruz, sigortalı ve sağlık hizmeti sunucularımıza destek veren düzenlemeleri hayata geçiriyoruz.


Tanı Testleri De Kapsam İçinde

Faturalandırılan kovid 19 tanı testleri tebliği yayınlandı, antikor testi, PCR testi, Antijen testi ve izolasyon testlerine yeni işlem kodları belirlendi. Bunların dışında viral inaktivasyon işlemi ismi ile immün plazma tedavisinde kullanılan yeni işlem kodu belirlendi, bu sayede tedavide plazma içeriğinde ki enfeksiyonlar yok edilerek tedavinin başarılı olmasına katkı sağlanmış oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk korona virüs ile mücadele kapsamında yeni uygulamaların devam edeceğini de dile getirdi.

Benzer İçerik  TÜİK Açıkladı Mart Ayında Konut Satışları Artmış

İlginizi Çekilebilir;

25 Bin TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar, Kefilsiz 20 Bin TL Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Şekerbank Hayat Sigortası, şekerbank prim iadeli hayat sigortası nedir

Kısa Çalışma Ödeneği Kısa Sürede Tamamlanacak

Sgk Rapor Parası Sorgulama, SGK rapor parası sorgulama ve hesaplama nasıl yapılır?

Reel Sektörde İyileşmeler Başladı