Ramazan Boyunca Kırmızı Ete Zam Yok -

Ramazan Boyunca Kırmızı Ete Zam Yok

Anasayfa > Son Dakika > Ramazan Boyunca Kırmızı Ete Zam Yok
24 Nisan 2020
771 okunma
Ramazan Boyunca Kırmızı Ete Zam Yok

Her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan ayında da yine aynı iddia kırmızı ete zam geliyor, bu kez iddiayı Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı yalanladı Yardımcı Ramazan ayında kırmızı ete zam yapılmayacak dedi. Osman Yardımcı her yıl bu tür provakatif söylemlerin çıktığının altını çizere kimsenin bu söylentilere itibar etmemesi gerektiği vurgusu yaptı ve Ramazan ayı boyunca kırmızı ete zam planlanmadığını açıkladı.

Mezbahadan Reyona Kadar Hijyen Sağlandı

Kasapların günler öncesi Ramazan ayına hazırlandığın ı anlatan Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı “korona virüs salgını nedeni ile tüm kasaplarımız hijyene daha fazla dikkat ediyorlar, günler öncesi hazırlıklarımızı yaptık, Ramazan ayı boyunca mezbahalardan reyona kadar olan tüm aşamalarda dezenfeksiyon kuralları içerisinde vatandaşımıza kırmızı eti ulaştıracağız.

Hem Büyükbaş Hem De Küçükbaş Sayımız Yeterli

Halk gıdasını alsın istiyoruz, kimse tedirginlik yaşamasın endişe etmesin hem büyükbaş hem de küçükbaş sayımız yeterli, et stokumuzda endişe verici bir tablo yok, Ramazan ayında kırmızı et fazla tüketiliyor ama yeterli etimiz var” dedi.

Halkın Sağlığı Her Şeyden Önemli

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı hijyene çok fazla hassas davrandıklarını ısrarla yineleyerek mezbahanelerden kasap dükkânlarına kadar halka kırmızı etin ulaşmasında hijyenin önemine vurgu yaptı ve “halkın sağlığı her şeyden önemli bu nedenle federasyonumuz tüm illerimizde bu konuda gerekli uyarılarını yaptı, vatandaşımız kırmızı et alırken kasabını iyi seçmeli, temiz olduğuna inandığı kasaplardan alış verişlerini yapmalarını istiyoruz, lütfen halkımızda bizlerin bu hassasiyetine bu şekilde destek versin”  dedi.


Et Stokumuzda Endişe Verici Bir Tablo Yok

Her yıl Ramazan ayı başında kırmızı et zammının konuşulduğu hatırlatan Osman Yardımcı “bu yıl zam yok dedik yapmadık, yapmayacağız, halk bu yıl rahatlıkla etini alıp tüketsin. Ramazan ayı boyunca vatandaşımız en fazla kıyma ve kuşbaşı tüketiyor hatta tüketilen kırmızı etin yüzde yetmişini kıyma oluşturuyor, halkımız hijyen kurallarına uyan bildikleri, tanıdıkları kasaplardan kırmızı eti alırsa ülkemizde et konusunda hiçbir sorun yaşanmaz” diyerek sözlerini tamamladı.

Benzer İçerik  Kanatlı Sektörü İkiye Katladı

İlginizi Çekebilir;

Akbank Kasko Ücretleri, Kırmızı Kasko – Akbank

Polis Maaşları 2021 | Polis Memuru Maaşları

Kolay Kredi Veren Bankalar, En Kolay Kredi Veren Bankalar 2022

Hayvan Destek Kredisi, Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu; Cezası 11 Bin 735 Lira