Hayvan Destek Kredisi, Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Hayvan Destek Kredisi, Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği

Hayvan destekleme kredisi nasıl alınır, geri ödemesiz hayvan kredisi nasıl alınır, 2019 yılı KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği, büyükbaş hayvancılık hibe desteği, büyükbaş hayvan hibe kredisi şartları 2019 neler hemen tıkla öğren!

Anasayfa > Banka Haberleri > Hayvan Destek Kredisi, Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği
26 Mayıs 2018
1.443 okunma
Hayvan Destek Kredisi, Büyükbaş Hayvancılık Hibe Desteği

Tarım ve hayvancılık ile uğraşmakta olan genç çiftçiler, hayvan desteğinden yararlanabilmek adına hibe ve destek kredisi için başvuruda bulunmalıdır. Başvurular internet üzerinden ya da şahsen yapılıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı köyden kente göçü engellemek ve köye geri dönüşü desteklemek adına 50 bin TL hibe ve 100.000 TL faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Bunun için kişilerin başvuru şartlarına uyum sağlaması oldukça önemli.

Küçükbaş Hayvan Desteği

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalara göre hayvancılık hibe destekleri 2018 yılında da devam etmektedir. Küçükbaş hayvancılık ile uğraşan kişilere 300 damızlık koyun verilmesi söz konusu. Bunun için ise aranılan şartlara uyum sağlanması gerekiyor.

 • Kişiler küçükbaş hayvancılık kredisi alabilmek adına 18 yaşından büyük olmalı. Bunun yanı sıra 41 yaşını geçmemiş olmaları da gerekmektedir.
 • Ayrıca küçükbaş hayvancılık ile uğraşacak olanların üretim yapmak için mera alanlarını ilgili birimine bildirmeleri şart.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması gerekiyor. Daha önce hayvancılık destek programlarından yararlanan kişiler bu destek paketinden yararlanamaz.
 • Başvurusu olan kişilerin sigortalı olarak bir işte çalışmıyor olması da hayvancılık desteği için sunulan koşullar arasında yer alır.
 • 300 koyun desteğinden yararlanabilmek adına eşinizin de sigortalı olarak herhangi bir işte çalışmıyor olması gerekir.
 • Ayrıca 300 adet koyuna bakılabilecek kadar büyük bir ahıra sahip olunması da aranılan şartlar arasındadır.

  Gerekli Olan Belgeler:  Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin T.C. Kimlik belgelerini ve pasaport ya da sürücü belgelerini hazırlamaları şarttır. Bunun dışında;

 • Vergi dairesi üzerinden esnaf olmadıklarına ait bir belgeye sahip olmaları gerekiyor.
 • Köyde yaşayan kişilerin arazilerine ait olan tapu bilgilerini de hazırlamaları şarttır.
 • İpotek içinde birtakım belgeler istenebilir. Kişilerin aynı zamanda sigorta dokümanlarını da almaları gerekiyor.

Projenizin onaylanması sonucunda devlet asgari ücrette bağlar. Hayvanların ihtiyacı olan yemlerin karşılanması da devlet tarafından yapılan işlemler arasında yer alır. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi için bakanlık ile anlaşmalı olan bankalardandır. Ziraat Bankası üzerinden faizsiz bir şekilde kredi çekilir.

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvan Kredisi

Ziraat Bankası 5 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi sunar. Bunun yanı sıra 7 yıl uzun vade hayvan kredileri ile hizmet eder. Ancak bunun için bazı şartlar uygulanır. Küçükbaş hayvancılık kredisi şartları;

 • En az 50 adet koyun beslemek ve 25 adet keçi beslemek öncelikli olarak aranılan şartlardandır.
 • Alınacak olan hayvanların ise keçi ve koyun yönetmeliğinde bulunması gerekiyor.
 • Daha önceden küçükbaş hayvan kredisi alanlar çekilen kredinin eğer %30’ unu ödememiş ise tekrar küçükbaş hayvan almak için kredi çekmeleri mümkün olmayacaktır.

 Kredi Bilgisi:  Küçükbaş hayvan kredisi için 50.000 TL kredi tutarında kredi çeken kişilere 84 ay vade imkanı tanınmaktadır. Taksit tutarı 728.1 TL olup toplamda 61. 162.87 TL geri ödeme yapmaları gerekiyor. Faiz oranı ise % 0,41 olarak belirlenmiştir.

Denizbank Küçükbaş Hayvan Kredisi

Düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile hizmet eden bankalardan biri de Denizbank’tır. Bankanın vereceği krediler ise; yem depoları ve ağıl yapımını, koyun ya da keçi alımlarını, süt sağım makinesi olmak üzere soğutma tankı gibi makine ve ekipman alımlarını kapsar. Bunun yanı sıra işletme sermayesi ihtiyaçlarını da karşılamaktadır.

 Kredi Bilgisi:  Hayvancılık ekipmanına ve süt hayvan alımına 60 aya varan vade seçenekleri ile hizmet eder. Besi hayvan alım kredisi ise 12 ay vadeli olarak hesaplanmıştır.

 Başvurular:  Başvuruda bulunmak adına www.denizbank.com.tr adresine tıklayabilirsiniz.  Daha sonra ana sayfa üzerinde yer alan Başvurular butonuna tıkladıktan sonra T.C. Kimlik numarası ve cep telefonu numaranızı yazarak başvuruda bulunmanız mümkün olur. Bunun yanı sıra Denizbank şubelerinden birine giderek de başvuruda bulunabilirsiniz.

Büyükbaş Hayvancılık Kredisi İçin Şartlar

Devlet büyükbaş hayvancılık ile uğraşan çiftçilere 30 bin TL kredi imkanı sunar. Ancak kişilerin büyükbaş hayvan hibe kredisi alabilmeleri adına küçükbaş hayvancılık kredisinde olduğu üzere birtakım şartlara uyum sağlaması gerekiyor.  Bu şartlar ise ise şu şekildedir;

 • Büyükbaş hayvan hibe kredisi için sunulan destek programından yararlanmak adına 18 yaşından büyük olunması gerekiyor.
 • Destek programından 41 yaşından büyük olan kişilerin yararlanması mümkün değildir.
 • Hibe ve kredi desteğinden yararlanmak isteyen kişilerin herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmaları gerekir.
 • Daha önceden büyükbaş hayvancılık için hibe başvurusunda yapan ya da büyükbaş hayvancılık desteği alan kişiler destek programından yararlanamaz.

 Gerekli Olan Evraklar:  Büyükbaş hayvancılık kredisinden yararlanabilmek adına kişilerin aranılan şartlara uyum sağlaması gerekiyor. Daha sonra istenilen belgeler ile başvuruda bulunulması mümkündür.

 • Başvuruda bulunacak olan kişilere ait nüfus cüzdanı belgesi ve fotokopisi gerekli olan evrakların başında yer alır.
 • Aylık gelirinizi gösteren belge, ÖSK kayıt belgesi de istenilen belgeler arasında bulunmaktadır.
 • Bunun yanı sıra yüksek miktarlı kredi çekimleri için eşinizin onayı da istenmektedir.
 • İkametgah belgesi, başvuru dilekçesi ve SGK ‘da çalışmadığınızı kanıtlayan belgeleri de hazırlamalısınız.

Gerekli olan belgeleri tamamlayan ve büyükbaş hayvancılık kredisi şartları için uygun olan kişiler Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası, Şeker Bank gibi bankalar üzerinden kredi çekebilir. Bunun için banka şubelerinden birine giderek büyükbaş hayvan kredisi adına başvurmanız yeterli olacaktır. Daha sonra banka kısa bir değerlendirme yaparak size geri dönüş sağlar.


Benzer İçerik  Banka Kredisi Çekemiyorum | Kredi çıkmıyorsa ne yapmalıyım?