Lagos Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Lagos Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Anasayfa > Tanıtım > Lagos Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı
30 Mayıs 2022
678 okunma
Lagos Gezilecek Yerler | Tarihi Yerler, Meşhur Yemekleri, Gece Hayatı

Lagos Gezilecek Yerler; Lagos, Nijerya’nın eski başkentidir. Aynı zamanda Nijerya’nın en büyük şehirleri arasında bulunur. Hızlı gelişen kent, yerli ve yabancı turistlerin her yıl ilgi odağındadır. Adaları kıyı ile birbirine bağlayan farklı köprüleri bulunur. Kentin nüfusu 21 milyon üzerindedir. Metropol şehri olarak da adlandırılır.

Lagos’ta Gezilecek Tarihi Yerler

Lagos’daki tarihi mekanlar, oldukça fazladır. Burada şehrin tarihi izlerine rastlarken, kendinizi büyüleyici bir dünya içerisinde bulabilirsiniz. Tarihi mimari yapılar, tarihi desenler, tarihi halılar ve birçok tarihi detay, farklı yerlerde bulunuyor.

 • The Cathedral Church of Christ: Lagos tarihini derinlemesine yaşamak istediğinizde The Cathedral Church of Christ, tam da istediğiniz bir yerdir. Burada şehrin tarihi izlerine rastlayıp, birçok tarihi dokuyu da hikayesi ile birlikte dinleyebilirsiniz.
 • Synagogue Church Of all Nations: Geçmiş zamanlardan günümüze kadar her yıl onarım ve bakım çalışmaları yapılan Synagogue Church Of all Nations, şehrin tarihi yerleri içerisinde bulunuyor. Tarihini araştırarak gittiğiniz zaman, daha anlamlı bir keşif yapabilirsiniz.
 • Central Mosque of Lagos: Central Mosque of Lagos, yerli ve yabancı turistlerin ilk rotaları olarak bulunuyor. Central Mosque of Lagos dışarıdan görünümüyle Lagos mimari yapısını yansıtırken, içeriğindeki muhteşem desenler, sizi büyüleyebilir.

Lagos Gezilecek Yerler

Lagos’ta Gezilecek Modern Mekanlar

Lagos’daki modern mekanlar, büyüleyici ve oldukça etkileyicidir. Tarihi modernleşmiş şekli ile bulunan konumlardır. Birçok fotoğraf karesi yakalayabilirsiniz. Modern mekanlar aynı zamanda şehrin ne kadar geliştiğinin de göstergesidir.

 • Redd door art gallery: Lagos yerli halkının da hobi olarak sürekli ziyaret ettiği Redd door art gallery, muhteşem bir yer. Burada harika tablolar görebilirsiniz. Aynı zamanda birçok ünlü ismin de yer aldı tablolar bulunuyor. Modern mekanlar içerisinde listenize ekleyebilirsiniz.
 • Black heritage museum: Şehrin tarihi yapısını modernleşmiş bir şekilde izlemek adına, Black heritage museum tercihiniz olabilir. Buraya tüm gününüzü ayırabilirken, şehrin farklı dokularını da görebilirsiniz.
 • Jaekel house: Lagos mimari yapısını en net bir şekilde görebileceğiniz yer, Jaekel house. Burası kesinlikle dışarıdan sizi büyüleyebilir. İçeriğindeki halılar, tablolar, harika desenler, modern tasarımlarla yapılıyor.
Benzer İçerik  Tombala Oyna Kazan

Lagos’ta Gezilecek Doğal Güzellikler

Lagos adaları, birbirine bağladığı için muhteşem doğal güzelliklere yer verir. Özellikle mavi ve yeşilin ihtişamlı uyumunu görmek istediğiniz takdirde, kendinizi büyülü bir dünyada hissedebilirsiniz. Logos’taki doğa harikaları, oldukça etkileyicidir.

 • Lekki Conservation Centre: Yeşil ve mavinin muhteşem uyumu, Lagos’ta sizi etkilerken bunu Lekki Conservation Centre de daha net bir şekilde yaşayabilirsiniz. Burası Lagos yerli halkının da sık sık ziyaret ettiği bir yer. Aynı zamanda yerli ve yabancı turistlerin de ilk rotası olmaktadır. Lagos ziyaretiniz esnasında, bulunmanız gereken bir yerdir.
 • Tarkwa Bay Beach: Muhteşem doğa manzaralarını fotoğraflamak istediğinizde Tarkwa Bay Beach, tam da istediğiniz bir yer. Karşınızda muhteşem maviliği ile bulunan deniz ve arkanızda harika yeşillik, tüm gününüzü burada geçirmenizi sağlayabilir.
 • LUFASI Nature Park: Dağ, taş, banklar her yerin yemyeşil olduğu LUFASI Nature Park, Lagos’un doğal bölgeleri içerisinde bulunuyor. Burada piknik yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla oyunlar oynayabilirsiniz ya da keyifli sohbetleri muhteşem doğa kokusuyla sağlayabilirsiniz. Ziyaretiniz esnasında rotanızı yeşil bir alana çevirmek istediğiniz takdirde, LUFASI Nature Park kesinlikle ilk durağınız olmalı.

Lagos’un Meşhur Yemekleri

Lagos Gezilecek Yerler; Lagos mutfağında, birbirinden farklı kültürlerin izlerine rastlayabilirsiniz. Lagos’un geleneksel yemekleri, bölge halkının yaptığı soslar ile birlikte eşsiz bir lezzete dönüşüyor. Burada tercihan soslar ile birlikte tüketebilirsiniz. Tercihen tekli olarak da tüketmeniz mümkün.


 • Suya: Suya, Lagos mutfağının olmazsa olmaz yiyeceğidir. Ziyaretiniz esnasında herhangi bir restoranda bulabileceğiniz suya, en sevdiğiniz seçeneklerden biri olabilir. Kebap tadını alırken, içeriğinde ki baharat, damağınızda dağılan bir tat bırakır.
 • Puf Puf: Puf puf, minik top taneleri olarak bulunuyor. Lokma tatlısına benzeyen bir görünümü olduğu gibi tadı da tatlımsı bir şekildedir. Tatlı ya da yemek sonrasında tüketebileceğiniz, oldukça lezzetli bir yiyecek. Lagos mutfağının geleneksel ürünler içerisinde bulunuyor. Puf puf, genel olarak Lagos ziyareti esnasında kişilerin farklı bir tat istemedikleri zaman tükettikleri yiyecektir. Çünkü lokmayı andırdığı için sıklıkla tercih edilen bir üründür.
 • Kiliski: Lagos yerli halkı et ve et ürünlerinin severek tükettir. Burada yapılan birçok geleneksel yemek de, bu yönde hazırlanıyor. Kiliski görünüm olarak döneri andırsa da, içeriğindeki sos ve baharatlarla Lagos’ta olduğunuzu hatırlatıyor. Ziyaretiniz esnasında kesinlikle tüketmemiz gereken bir tat!
Benzer İçerik  Blutv Ücretsiz İzleme | BluTV nasıl bedava izlenir?

Lagos Gezilecek Yerler

Lagos Gezilecek Yerler; Lagos’a Gidince Mutlaka Yapılacaklar

Lagos ziyaretiniz esnasında birçok aktivite yapabilirsiniz. Ancak Lagos’ta yapmadan dönmeniz gerekenler içerisinde, belirli noktaların ziyaret edilmesi yer edinir. Böylece Lagos, sizin için daha anlamlı ve daha dolu bir gezinti olur.

 • Lekki Marketten takı al: Lagos ziyaretiniz esnasında, sevdiklerinize hediye almak istediğinizde Lekki Market tercih edebilirsiniz. Burada milyonlarca takı bulunuyor. Bu takıların hepsi, Lagos’tan izler taşır. Ziyaretinizi ölümsüz bir hale getirmek istediğinizde takı, toka, kemer tokası, şal birçok aksesuarı buradan satın alabilirsiniz. Burada yalnızca takı olarak aksesuar değil, kıyafetleriniz üzerine de Lagos ile ilgili farklı detaylar ekleniyor. Çok en sevdiğiniz tişörtünüzle ya da farklı kıyafetinizle gittiğiniz zaman, Lagos ile ilgili bir hediye alabilirsiniz.
 • Meydanda yürüyüş yap: Lagosun birçok meydanı bulunuyor. Ancak belirli meydanları daha anlamlı ve daha sakin. Ziyaretinizi ölümsüz bir hale getirmek ve hafızalarda iyi bir anı bırakmak için meydanda yürüyüş yapmalısınız. Yürüyüşünüz esnasında birçok anıyı fotoğraflayabilirsiniz. Ünlü olduğu için buradan birçok ürün ismine de rastlamanız mümkün. Ancak doğru zamanı seçmekte fayda var.
 • Elegushi Beach’a yer verir. Burada birçok aktivitenin yapıldığı Elegushi Beach ziyaretinizde kesinlikle gitmeniz gereken bir yer. Çünkü burada yapılan aktiviteler Lagos etkinlikleri olarak adlandırılır. Lagos’ta yerli halkın nasıl eğlendiğini, hangi yiyecekleri nasıl tükettiğini ya da Lagos yerli halkının nelerden keyif aldığını öğrenmek istiyorsanız, ziyaretinizin sonuna doğru burayı görebilirsiniz. Ancak yazın daha kalabalık olabilir.

Lagos Gezilecek Yerler

Lagos Gezilecek Yerler; Lagos Gece Hayatının Ünlü Barları

Lagos, gelişim gösteren bir şehirdir. Birçok tarihi ve kültürel mekan bulunduğu gibi gece hayatı da oldukça ışıltılıdır. Lagos’ta bulunan ünlü barlar, birçok ünlü ismin de DJ’lik yaptı yerlerdir. Lagos’taki tatiliniz için uyarılar ilk olarak, gece hayatının yaşamadan dönmeniz yönündedir. Çünkü rüya gibi gece geçirebilirsiniz.

 • New Afrika Shrine: Lagos gece hayatı ile adından sıklıkla söz ettiren bir şehirdir. New Afrika Shrine, Lagos’un ünlü barları arasında bulunur. Burada disko ve dans kulüpleri de aynı çatı altında yer edinir. New Afrika Shrine ziyaretiniz esnasında tercih edebileceğiniz gece kulübüdür.
 • NiteShift Coliseum: Birbirinden farklı içecekleri tadarken, oldukça eğlenceli bir vakit geçirmek istediğiniz takdirde NiteShift Coliseum tercihiniz olabilir. Burada arkadaşlarınızla birlikte oyunlar oynayabilirsiniz. Aynı zamanda yüksek sesli müzik keyfini de yüksek tempoda yaşamak mümkün!
 • SS7 Lounge: Lagos’un gece hayatını tam anlamı ile yaşamak istediğiniz taktirde, SS7 Lounge tam da istediğiniz bir yerdir. Sabaha kadar yüksek ses müzik, muhteşem dans pistleri, harika lezzetler ve henüz keşfetmediğiniz içecekleri burada yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda birçok ünlü isme de şansınız varsa rastlamak mümkün. Çünkü tercih edilen lüks bir mekan!
Benzer İçerik  Ücretsiz Photoshop | Photoshop ücretsiz var mı?