KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022-2023 | KYK Burs Başvurusu Ne Zaman -

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022-2023 | KYK Burs Başvurusu Ne Zaman

KYK burs başvurusu nasıl yapılır, KYK bursu kimlere öncelikli verilmektedir?, KYK bursu için bilinmesi gerekenler, KYK bursu nasıl alınmaktadır?, KYK burs başvurusu nasıl yapılmaktadır?, Kyk burs başvurusu nasıl yapılır, Kyk burs başvurusu ne zaman, KYK burs başvurusu, KYK burs başvurusu 2021, E Devlet kredi başvurusu nasıl yapılır, Kyk burs başvurusu ne zaman 2021 Kyk başvuru ne zaman konulu tüm cevaplar yazımızda!

Anasayfa > Genel > KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022-2023 | KYK Burs Başvurusu Ne Zaman
24 Ekim 2020
686 okunma
KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022-2023 | KYK Burs Başvurusu Ne Zaman

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022-2023 KYK bursu devlet aracılığı ile verilen bir burstur. İhtiyacı olan öğrencilere devlet karşılıksız olarak KYK bursu vermektedir. KYK bursu üniversiteli öğrencilere verilmektedir. Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine farklı şekilde burs verilmektedir. Burs miktarları öğrencilerin bulunduğu lisans durumuna göre değişiklik göstermektedir. Başarılı ve aynı zaman da öğrencinin ihtiyaç sahibi bir üniversite öğrencisi olması ilk dikkat edilen detaydır. KYK bursu her yıl ekim ayında başlayan ve bu süreç itibari ile öğrencilerin başvuruları ardından burs almaya hak kazanmaları ile almaya başladıkları karşılıksız bir paradır. Öğrencilerin ders durumlarında herhangi bir düşük olmadığı takdirde KYK bursu almaları öğrenimleri boyunca devam etmektedir. Öğrencilerin bilmesi gerekir ki herhangi bir derslerinde düşüş olduğu zaman KYK bursunu almaları da kesilebilmektedir. Bu yüzden KYK bursu almaya başladıktan sonra derslerimize özen gösterip, başarı ivmemizi düşürmemeliyiz.

KYK Bursu Kimlere Öncelikli Verilmektedir?

KYK bursu devlet tarafından üniversite öğrencilerine karşılıksız verilen bir burstur diyebiliriz. KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2021 KYK bursunu almak isteyen kişiler ya da bu burstan kimlerin faydalanabileceği maddeler şeklinde belirtilmiştir. Bunlar;

 • Ön lisans öğrencileri,
 • Lisans öğrencileri,
 • Yüksek lisans yapan öğrenciler,
 • Öğrencilerin üniversite sınavında aldığı derecede ilk 100 içine girmiş olması,
 • Amatör milli sporcu olarak bulunan öğrenciler KYK bursundan yararlanmaktadır.

KYK Bursu İçin Bilinmesi Gerekenler

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2022-2023 KYK bursunu kazanmış bir birey isek burada dikkat etmemiz gereken bir noktada öğrenim hayatımız boyunca derslerimiz de ganonun yani ders ortalamasını 1.80 altına düşmemesi gerekmektedir. Aksi takdir de burs kesilecektir. Derslerde başarı elde etmek KYK bursunu da devamlı bir şekilde almamızı göstermektedir. KYK bursunu kazandıktan sonra her ay düzenli bir şekilde tarafımıza ödeme yapılmaktadır. Diğer bir nokta ise bir öğrenci KYK bursu almaya hak kazanmış ise öğrenim kredisi de alması mümkün değildir. Fakat burs almaya hak kazanamamışsak eğer öğrenim kredisini tercihen alabiliriz.

Benzer İçerik  İcra ve Avukatlık Olanlara Borç Veren Bankalar 2022 - 2023, Yapılandırma Kredisi

KYK Bursu Nasıl Alınmaktadır?

Her yıl milyonlarca genç arkadaşımız üniversite sınavını kazanıp bir üniversiteye yerleşmektedir. KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır 2021 Buradan sonra izleyeceğimiz yol burs başvuru takip etmek olacaktır. Öğrenciler gerekli yerlerden burs almaya çalışırken öncelikleri devlet tarafından verilen KYK bursu olmaktadır. KYK bursunun detaylarını bilmemiz faydalı olacaktır. KYK bursu başvuruları her yıl ekim ayında yapılan başvuru süreci ile birlikte başlamaktadır. Başvuru süresi sırasında bizlere çeşitli sorular sorularak hem ekonomik açıdan durumumuz hem ailevi durumumuz gibi çeşitli durumlar öğrenilmektedir. Aynı zamanda verilen bilgilerin karşılığında devlet tarafından burs almaya hak kazanmaktayız.

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Üniversiteye ilk başlayan öğrenciler bu süreçte devlet tarafından verilen KYK bursunu almak isteyeceklerdir. Peki, KYK burs başvurusu nasıl yapılır 2021, ilk defa burs alacak bir birey isek ne yapmamız gerekmektedir. Bunları tek tek maddeler halinde anlatalım.

 • İlk olarak burs başvurusu başladığını e-Devlet üzerinden öğrenebiliriz. Burada e-Devlet’ten bir giriş yapmalıyız. Bunun için ilk olarak şifre almanız gerekmektedir.
 • E-devlet şifresi olanlar için gerek yoktur ancak e-devlet şifresi olmayanlar ilk olarak bir PTT kurumuna giderek e-devlet şifresi almaları gerekmektedir.
 • Şifremizi aldıktan sonra e-Devlet’e giriş yapalım.
 • Giriş yaptıktan sonra yukarıda bir arama butonu göreceğiz. Arama butonuna Gençlik ve Spor Bakanlığı yazalım.
 • Çıkan sekmelerde burs/öğrenim kredisi başvurusu başlığı görmekteyiz. Tıklayarak karşımıza bir ekran çıkmaktadır.
 • Ekranda bizim ekonomik, ailevi, sosyal ve bu zamana kadar gördüğümüz eğitimleri içeren sorular kutucuklar şeklinde doldurulmayı beklemektedir.
 • Kutucukları eksiksiz bir biçimde dolduralım ve onaylayıp gönderelim.
 • Sonuçların açıklanmasına kadar sabırla bekleyelim.

İlginizi Çekilebilir;

KYK Burs Başvuruları Ne Zaman 2021 – 2022 KYK Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

Öğrenci Burs Başvuruları 2021 –  Tüm Kurumlar | Öğrencilere Burs Veren Kurumlar

Fakir Ailelere Devlet Yardımı Nasıl Alınır?, Geliri Olmayanlar için Devlet Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kadınlara KOSGEB Desteği, Kadın Girişimcilere KOSGEB Hibe Kredi Desteği (Ev Hanımlarına)

Özel Üniversite Ücretleri 2021 | 2021 Özel Üniversite Ücretleri Ne Kadar?

 

Benzer İçerik  Paribu Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası 0850 303 60 00 | Paribu İletişim Telefon