Emekli Maaşını Ziraat Bankasına Taşıma 2022 - 2023 -

Emekli Maaşını Ziraat Bankasına Taşıma 2022 – 2023

Emekli maaşını ziraat bankasına taşıma, emekli aylığı taşıma ziraat, ziraat bankası maaş taşıma kampanyası, ziraat bankasına emekli maaşını taşıma

Anasayfa > Genel > Emekli Maaşını Ziraat Bankasına Taşıma 2022 – 2023
05 Kasım 2020
1.009 okunma
Emekli Maaşını Ziraat Bankasına Taşıma 2022 – 2023

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası maaşını kendisinden alan emekliler için avantaj dolu ürünler ve onlarca çeşit kampanya ile dolu mükemmel bir paket hazırladı. Emekli maaşını Ziraat’a taşıyan herkes sunulan ürün, hizmet ve kampanyalardan beklemeden yararlanmaya başlayabiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı emekli sandığı, SSK ve BAĞ-KUR emekli maaş ödemelerini Ziraat Bankası aracılığı ile alan müşteriler 750 liraya varan oranda promosyondan yararlanabiliyor. Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşıma 2022 – 2023 işleminin ardından 1500 lira ve altında emekli aylığı alanlar 500 lira, 1500 ile 2500 arasında emekli maaşı alanlar 625 lira, 2 bin 500 ve üzeri emekli aylığına sahip olanlar ise 750 lira tutarında promosyon desteğinden yararlanabiliyor.

Promosyon Ödemesi Başvuruları

Emeklilerin promosyon desteğinden yararlanabilmesi için maaş ödemelerini 3 yıl boyunca Ziraat Bankası’ndan alacaklarına dair başvuruda bulunması gerekiyor. Bankadan birden daha fazla emekli maaş ödemesi alanlar için ödenecek promosyon tutarı tüm maaşların toplamına göre hesaplanır. Promosyon ödemesini alabilmek için başvurular

  • Ziraat Bankası şubelerinden
  • Ziraat Bankası internet şubesi
  • Ziraat Mobil’den
  • ATM’lerden
  • Müşteri İletişim Merkezinden
  • SMS aracılığı ile yapılabiliyor.

SMS aracılığı ile promosyondan yararlanmak isteyenler bankanın 4757 numaralı hattına PRO yazıp boşluk bırakacak ve T.C. kimlik numarasını yazarak SMS gönderebilecek. Bu yöntemi gerçekleştirilen emekliler, bankanın iletişim merkezi tarafından aranarak onayları alınıyor. Ayrıca daha detaylı bilgi alabilmek için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 0 850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezini arayabilir.

Emeklinin Artısı Kredi Paketi

Türkiye’nin en büyük ATM ve şube ağına sahip olan Ziraat Bankası ülke genelinde 1800’e şube ve 7 binin üzerinde ATM sayısına sahip. 7 gün 24 saat hizmet veren banka ayrıca emekliye maaş ödemesinde ATM limiti sorunu yaşatmıyor. Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşıma 2022 – 2023 işlemi yapanlara özel bir hizmet paketi hazırlandı. Bu sayede emekli günlük para çekme limitine takılmadan maaşının tamamını ATM den tek seferde çekebiliyor.

Benzer İçerik  Açıköğretim İçin Kaç Net Gerekir 2022 - 2023 | YKS Barajını Geçmek için Kaç Net Gerekiyor

Maaşını Ziraat Bankası’ndan alanlar hesap işletim ücreti ödemiyor, kredi taksit seçenekleri ile emeklinin yanında olmaya devam eden Ziraat Bankası alınan konut taşıt ya da tüketici kredilerini maaş dönemine göre aylık ya da 3 aylık olmak üzere düzenleyebiliyor. Banka tarafından hazırlanan emeklinin artısı kredi paketi ile emekli kazanmaya devam ediyor.

Emekliler İçin Avantajlar

Maaşını 3 yıl süreyle Ziraat Bankası’ndan almayı taahhüt eden tüm emekliler konut, taşıt ve tüketici kredilerinde kendine özel faiz oranları ve esnek ödeme seçeneklerinden yararlanabiliyor. Ayrıca Türkiye hayat ve emeklilik tarafından güvence altına alınan emekliler banka aracılığında BES ile torunlarını lehter yapabilir. Ve kendilerine hazırlanan özel koşullar ile geleceklerini güvence altına alabilir.

Emekli maaş müşterilerine avantajlarının ardı arkası kesilmeyen Ziraat Bankası kasko ve konut sigortasında da emekliye destek olmaya devam ediyor. Emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekliler Türkiye Sigorta kasko poliçelerinde yüzde 10 oranında, konut poliçelerinde ise yüzde 15 oranında indirim avantajından yararlanabiliyor. Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşıma 2022 – 2023 işleminin ardından emeklinin artısı kredi paketi tüm emekliler için avantajlar sağlamaya devam ediyor.

Şubeye Gitmeden Kredi

Konut ve nakit ihtiyaçlarını kendilerine özel avantajlı şartlarla karşılayan emekliler dijital kredi ürünü ile şubeye gitmeden kredi kullanabiliyor. Tüketici kredisinde 36 ay vade ile çok daha uygun faiz oranında yararlanan emekli hem sıfır hem de ikinci el konutlarda 180 aya kadar uzanan vade seçenekleriyle yararlanabiliyor. Bankkart, KMH ve talimat ürünlerine sahip olan ya da bunlar için yeni başvuruda bulunan emekliler kredi paketini ait faiz oranlarından yararlanabiliyor.


Ayrıca internet bankacılığı BES, AZG, DASK,  kasko, eşya sigortası, yangın sigortası ve konut sigortası ürünlerinden en az 2 tanesine sahip olan ya da bunlara sahip olmak için yeni başvuruda bulunan herkes kredi paketine ait faiz oranlarından yararlanabiliyor. Konut kredisi için de yine aynı şekilde bu ürünlerden en az 3’üne sahip olan ya da olmak için yeni başvuruda bulunan herkes yararlanabiliyor.

Benzer İçerik  Diyetisyen Maaşları 2022 - 2023 Diyetisyen Ne Kadar Maaş Alıyor | Diyetisyen Maaşları Ne Kadardır?

Üç Farklı Başvuru Yolu

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan SSK BAĞ-KUR ya da emekli sandığı kapsamında emekli olmaya hak kazananlar aldıkları maaşı 3 yıl süreyle bir bankaya taşıması halinde promosyon desteğinden yararlanabiliyor. Dul ya da yetim aylığı alanların da kapsam dahilinde olduğu promosyon ödemesi için bankaya başvuruların iletilmesi ve sözleşme imzalanması yeterli oluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan promosyon anlaşması’nda ödenecek miktar bankaların insiyatifine bırakılıyor. Banka otomatik ödeme talimatı ya da yönlendirilen diğer müşterinin sayısına göre değişen çok farklı ve çok çeşit promosyon ödemeleri gerçekleştiriyor.

Promosyon ödemelerinin yanında ek ödemelerde yapan bankalar müşterilerine ücretsiz havale, EFT gibi para transferi işlemlerinde kolaylık da sağlıyor. Ayrıcalıklı faiz ve kredi imkanları ile birlikte hesap işletim ücreti ödememe ve ATM’lerden ücretsiz para çekme işlemleri de bankalar tarafından sunulan avantajlar arasında yerini alıyor. Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşıma 2022 – 2023 işleminin ardından vatandaş için üç farklı yol sunuluyor. Emekli tarafından e-devlet kapısı, sosyal güvenlik kurumuna yapılan başvuru ve doğrudan transfer yapılması istenen bankaya yapılan başvuru şeklinde 3 farklı yoldan birinin izlenmesi gerekiyor.

Banka Değişikliği Nasıl Yapılır?

E-devlet sistemi üzerinden bankası’nı değiştirmek isteyen emekli vatandaşlar, emekli oldukları kuruma bağlı olan siteye girerek buradaki banka ve adres değişikliği sayfasını ziyaret etmeleri gerekiyor. Emeklilik statüsüne göre 4A, 4B, 4C seçeneği ile birlikte banka ve adres değişikliği seçeneklerinden birini işaretlemeli. Emeklilik sigorta kolunun seçilmesinden sonra kimlik doğrulama adımlarının geçilmesi gerekiyor. Bunun için T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi bilgilerin eklenmesi gerekiyor. Kimlik doğrulamadan sonra mevcut maaş bankası ya da PTT bilgileri ekranda görünür, burada banka şube bilgilerinizi değiştirmek için tıklatın seçeneği mevcuttur.

Benzer İçerik  Exxen Dizi Önerileri | Exxen Dizi Taviyeleri

Ekrana gelen bu seçenek yeni banka bilgilerinin doldurulmasını ister emekli karar verdiği banka adı ve şubesi seçtikten sonra ardından güncelle sekmesine basar güncellemenin tamamlanması ile birlikte en geç 2 ay içerisinde maaş yeni bankaya taşınmış olur. 2021 yılı Ocak ayında milyonlarca emeklinin maaşına zam yapılacak yapılan zamla beraber emekliler maaşını taşıdıkları bankadan promosyon farkını almaya devam edecek. Halen maaşını herhangi bir bankaya taşımamış olan emekliler Emekli maaşını Ziraat Bankasına taşıma 2022 – 2023 işleminin ardından bankaların promosyon desteklerinden yararlanabilecek.

İlginizi Çekilebilir;

 

Emekli Maaşını Garanti Bankası’na Taşıma 2021, Garanti Bankası Emekli Maaşı Taşıma Kampanyası

Emekli Maaşını Finansbank’a Taşıma 2021 | Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

Emekli Maaşını Vakıfbank’a Taşıma 2021 | Emekli Maaşını Taşıma Kampanyaları

Emekli Maaşını Akbank’a Taşıma 2021 | Akbank Maaş Promosyonları

QNB Finansbank Avans Hesap, Ek Hesap > Krediler > QNB Finansbank