Kredi Puanını Hızlı Yükseltme | Kredi notu en hızlı nasıl yükselir? -

Kredi Puanını Hızlı Yükseltme | Kredi notu en hızlı nasıl yükselir?

Kredi notu en hızlı nasıl yükselir?, Kredi puanı 1 ayda ne kadar yükselir?, Kredi notum 1300 kredi çıkar mı?, 1200 puanla kredi çekilir mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Banka Haberleri > Kredi Puanını Hızlı Yükseltme | Kredi notu en hızlı nasıl yükselir?
25 Mart 2022
477 okunma
Kredi Puanını Hızlı Yükseltme | Kredi notu en hızlı nasıl yükselir?

Bankaların en acımasız olduğu konulardan bir tanesi de hayatınız boyunca uğraşarak yakaladığınız standardı belli bir süre kaybedince hemen isminizin üstünü kırmızı kalemle çizmeleridir. Bu durumu yaşayan kişilerin, borçlarını ödeyip gelir durumlarını eski haline getirseler bile kredi puanlarını yükseltmeleri zaman alabilir. Ancak kredi puanını hızlı yükseltme teknikleri ile zaman kazanmak mümkündür.

Kredi notu belirlenirken dikkate alınan hususların başında yapılan ödemelerin düzenli olmasının geldiği herkesin malumudur. Dolayısıyla kredi notunu yükseltmeye çalışanların en çok dikkate almaları gereken nokta ödemelerinde bir günlük dahi bir gecikme yaşamamalarıdır. Bu noktada özellikle kredi kartı kullanımı üzerinde durulmalıdır. Çünkü kredi karına yapılan her ödeme sizi kredi puanı sisteminde bir seviye yukarı çıkarır.

Kredi Kartı Nasıl Kullanılmalıdır?

Kredi Puanını Hızlı Yükseltme; Kredi kartlarının kullanımda ülkemizde genel yanılgılar mevcuttur. Çoğu insan kredi kartının ödeme tarihlerine dikkat etmeden eline geçtikçe ödeme yapar. Yani deyim yerindeyse kafasına göre bir ödeme sistemi belirler. Bu düzensiz ödemeler karşısına çıktığında da ben hepsini kapatıyorum cevabını verir. Ancak kredi kartı sisteminde yapılan ödemenin miktarından çok zamanı önemlidir. Yani ödeme günü geçtikten sonra borcun hepsini kapatmanız size bir avantaj sağlamayacaktır. Çünkü sisteme bir kez gecikme geçmiş olur.

Kredi kartının aylık faturası olarak tanımlanana ekstre, kesildiği günden itibaren on günlük süre zarfında ödenmesi gereken bir borçtur. Ancak gecikme faizi ödememeniz ve KKB sisteminde herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için en azında asgari tutarını ödemeniz gerekir. Bu durumda ekstre borcunun geri kalanı üzerine dönem faizi işlemeye devam eder ancak herhangi bir gecikme yaşamış sayılmazsınız.


Kredi Puanını Hızlı Yükseltme; Mevduat Blokesi İle Kredi Çekmek

Kredi Puanını Hızlı Yükseltme; Bu yöntemi özellikle ticaret hayatında bankalarla çok çalışanlar tercih eder. Fakat bireysel bankacılık işlemlerinde de bu yöntemle kredi kullandıran bankalar mevcuttur.

Benzer İçerik  Kredi Skoru Nasıl Yükseltilir? | Kredi notu bir ayda ne kadar yükselir?

Mantık çok basit işler ancak kısa sürede kredi puanınızı toparlayabilirsiniz. Bir örnek vererek konuyu anlatalım. Diyelim ki elinizde beş bin lira para var. Norm al şartlarda böyle bir paranız varken gidip bankaya beş bin liralık kredi başvurusu yapmazsınız ancak amaç kredi puanını yükseltmekse bu etkili bir çözüm yolu sunabilir. Elinizdeki, nakdi öncelikle bankaya yatırırsınız. Daha sonra banka ile anlaşma yaparak bu paraya belli bir süre dokunmayacağınızı taahhüt edersiniz. Yani paraya kendi isteğinizle bloke koydurursunuz. Daha sonra kredinin ana parası ve masrafları toplamı bu meblağı geçmeyecek şekilde sizden bir başvuru alınır. Kredi şartları için sözleşme hazırlanırken de bu para teminat gösterilir. Yani banka krediyi sizden alamazsa bloke edilen meblağ üzerinden tahsilatını yapar. Bu durumu taşıt ve konut kredilerinde kullanılan ipotek yönteminin bireysel kredi uygulamasına uyarlanmış hali olarak değerlendirebilirsiniz.

Mevduata bloke konularak çekilen kredilerin çok uzun süreli olmasına da gerek yoktur.

İlginizi Çekebilir; 

https://kredi26.com/teb-avans-hesap-kredili-mevduat-hesabi-secenekleri/

https://kredi26.com/en-yuksek-kredi-puani-kactir/

https://kredi26.com/faizsiz-kosgeb-kredisi-sifir-faizli-kosgeb-kredisi-2019-300-bin-tl-basvuru-sartlari/

https://kredi26.com/denizbank-telefon-numarasi-guncelleme/

https://kredi26.com/fibabank-telefon-numarasi-degistirme/