TEB Avans Hesap, Kredili Mevduat Hesabı | Türk Ekonomi Bankası - Teb - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

TEB Avans Hesap, Kredili Mevduat Hesabı | Türk Ekonomi Bankası – Teb

Teb avans hesap kullanma, Teb nakit avans alma, Teb nakit avans hesaplama gibi tüm detayları size açıkladık.

Anasayfa > Türk Ekonomi Bankası > TEB Avans Hesap, Kredili Mevduat Hesabı | Türk Ekonomi Bankası – Teb
05 Ekim 2018
1.173 okunma
TEB Avans Hesap, Kredili Mevduat Hesabı | Türk Ekonomi Bankası – Teb

TEB kredili mevduat hesabı aracılığıyla para çekebilmek için hesabınızda bakiye bulunmasına gerek yoktur. Banka tarafından her müşterisine bir limit verilmektedir. Banka müşterilerinin hesabında para yoksa bu limit dahilinde kredi kullanabilir ve nakit para çekebilirler. TEB avans hesap kullanmanın ihtiyaç olduğu anda nakit para çekmekten başka bazı avantajları da bulunur. Örneğin hesabınızda para olmadığında otomatik ödeme talimatlarınızda aksama olmaz ve herhangi bir gecikme cezası ile karşılaşmazsınız.

TEB Avans Hesap Özellikleri

TEB avans hesap özellikleri ile bazı avantajlardan faydalanmak mümkündür. Bu hesabı kullanan kişiler aşağıdaki unsurlarla karşılaşmaktadırlar:

  • Limitiniz kadar parayı hesabınızda hiç bakiye bulunmasa da çekebilirsiniz
  • Düzenli ve otomatik ödemeler eğer TEB kredili mevduat hesabı ile yapılacaksa gecikme ve ceza ile karşılaşma riski düşecektir
  • Yurt içi kullanımlarda bütün TEB ATM’lerinden para çekilebileceği gibi başka bankaların ATM’lerinden da yararlanılabilir
  • Banka hesap bakiyesi kredi kullanıldığında eksilere düşecektir. Hesaba para yatırıldıkça sistem krediyi kendisi otomatik olarak kapatır

TEB kredili mevduat hesabı ile vadesiz bir hesaba banka aracılığıyla belirlenecek olan tutar dahilinde TEB nakit çekme limiti tanımlanır. Bu limitin arttırılması mümkündür.

TEB Avans Hesap Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredili mevduat hesabı aynı zamanda KMH ile de bilinir. Müşteri ile banka hesabı açmadan önce limit ile ilgili ortak bir karar alırlar. Limitin belirlenmesindeki en önemli kriter müşterinin geliridir. Bununla beraber kredi notu da büyük bir etken olarak limitin belirlenmesinde etken bir rol oynar.

TEB nakit avans hesaplama sisteminde limit için üst seviye değişebilmekle beraber genel itibariyle kişinin aylık gelirinin yaklaşık 3 katı kadar olmaktadır.

Düzenli ödemeler yapıldığı takdirde bankadan limit arttırma talebi gelebilir ya da siz kendiniz de limit arttırmak için şubelerden veya sms-online bankacılık yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Banka değerlendirmeleri sonucunda uygun görürse TEB kredili mevduat hesabı limit arttırma işlemi tamamlanacaktır.

Benzer İçerik  TEB OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi), Online OGS Bakiye ve Ceza İşlemleri

Avans Hesap Faizleri Ne Kadar?

TEB kredili mevduat hesabı faizi güncellenmektedir. Şu an için bankanın müşterileri için uyguladığı nakit avans hesap faizi aylık olarak %2,02 oranındadır. KMH ekstresi yazılı olarak talep edilirse 2,16 TL civarında ek bir ücret alınır.