Faizsiz KOSGEB Kredisi, KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvuru ekranı - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Faizsiz KOSGEB Kredisi, KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvuru ekranı

Faizsiz KOSGEB kredisi ne zaman verilecek, 50 bin tl faizsiz KOSGEB kredisi nasıl alınır, faizsiz KOSGEB kredisi 2019 için ne gerekir hepsi yazımızda.

Anasayfa > KOSGEB > Faizsiz KOSGEB Kredisi, KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvuru ekranı
24 Mayıs 2018
1.203 okunma
Faizsiz KOSGEB Kredisi, KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi başvuru ekranı

Faiz ödemeden kredi almak isteyenler KOSGEB tarafından sunulan kredilerden yararlanabilir. Küçük Ve Orta Dereceli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme idaresi tarafından girişimcilere ve esnaflara 100.000 TL faizsiz kredi imkanı sunulmaktadır.  Bunun yanı sıra 50.000 TL’de hibe verilir. Destek programından yararlanmak isteyenlerin ise öncelikle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlamaları gerekiyor. Bu eğitim KOSGEB tarafından genç girişimcilere ücretsiz olarak sunulmaktadır.

KOSGEB Faizsiz Kredi İçin Başvuru Şartları

KOSGEB ekonomik kalkınmayı desteklemek adına bilindiği üzere faizsiz kredi ve hibe desteği sunarak hizmet eder. Ancak bu destek programlarından yararlanabilmek adına birtakım şartlar ileri sürer. KOSGEB kredi şartları ve hibe şartları;

 • Destek programından 18 yaşından büyük olan ve 40 yaşından büyük olmayan kişiler yararlanabiliyor.
 • 10 kişiden az sayıda elemana sahip olanlar ve 1 milyon net satış hasılatının altında bulunan esnaflar diğerlerinden daha önceliklidir.
 • Destek programlarına daha önceden başvuruda bulunan ve bu başvuruları 3 kez reddedilen kişiler sunulan hibe ve kredi desteğinden yararlanamaz.
 • Faizsiz kredi desteğinden girişimciler, işletici kuruluşlar ve küçük, orta dereceli işletmeler yararlanabiliyor

 KOSGEB Kredi Başvurusu:  Şartlara uyum sağlayan kişiler kosgeb.gov.tr adresi üzerinden başvuruda bulunabilir. Kimlik numarası başta olmak üzere istenilen bilgilerin yer aldığı başvuru formu dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Ön başvuru işlemlerinin ardından KOSGEB tarafından girişimcilik eğitim dersleri başlatılır.  Uygulamalı girişimcilik eğitimlerini tamamlayan kişilere sertifika verilir. Daha sonra iş planları hazırlanır. İş planı KOSGEB birimine teslim edilir. Projeleri kabul edilen kişiler ilgili birim tarafından anlaşmalı olan bankalardan destek kredisi alma hakkına sahip olur. Kosgeb kredi başvurusu için ön başvurusu kabul edilen kişilerin şahsen KOSGEB il müdürlüklerine gitmesi ve gerekli olan evrakları teslim etmesi gerekiyor.

 Başvuru Sonuçları:   Kredi ve hibe desteği için başvuru sonuçları size SMS olarak ya da e-posta olarak gelir. KOSGEB kurulu değerlendirme yaptıktan sonra olumlu ya da olumsuz olmak üzere geri dönüş sağlayacaktır.

 • Başvuru yapıldığında işletme sahibi olanların işletmeleri güvenlik soruşturmasından geçirilir.
 • Onaylanan işletmelerin net satış hasılatları ve çalışan kişi sayıları bakımından azdan çoğa olmak üzere sıralanmaktadır.
 • İş projeleri onaylanmayan kişiler faizsiz kredi desteğinden yararlanamaz.
Benzer İçerik  KOSGEB Başvurusu E-Devlet Nasıl Yapılır? 2022 - 2023 | E-Devlet'ten KOSGEB Başvurusu

Kosgeb faizsiz kredi 2018
Kosgeb faizsiz kredi 2018 yılında 100.000 TL’ye kadar sunulmaktadır. İş planları onaylanan kişilerin KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları gerekiyor.  Anlaşmalı olan bankalar üzerinden ödemeler yapılmaktadır. Ziraat Bankası KOSGEB ile anlaşmalı olan bankalar arasında yer alır.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi

Genç çiftçilere ve girişimcilere sunulan destek kredisinden yararlanılabilmesi adına gerekli olan evrakların tamamlanması ve başvuruda bulunulması gerekiyor. Ziraat Bankası bu konuda çiftçilere özel krediler sunarak hizmet eder.  Gerekli olan evrakları tamamladıktan sonra şahsen başvuruda bulunulması gerekiyor.


 Gerekli Olan Evraklar:   T.C. Kimlik fotokopisi, işletmelerin son 3 senelik bilanço belgeleri istenir. Bireysel olan çiftçilerden bu belge talep edilmemektedir. İpotek için ise tarla ya da taşınmaz mallara ait teminat belgeleri gerekli olan evraklar arasında yer alır. Evraklarını tamamlayanlar Ziraat Bankası şubelerinden birine giderek başvuruda bulunabilir.

Detaylı bilgi edinmek, akılınıza takılan soruları yöneltmek adına 444 00 00 ve 0850 220 00 00 müşteri hizmetleri numarası üzerinden banka personelleri ile iletişime geçilmesi mümkün olacak. Müşteri hizmetleri haftanın tüm günü sizlere istediğiniz her saatte destek olmaktadır.

 Faizsiz Hayvan Kredisi İçin Koşullar:  ÇKS kayıtlı olan köylüler Ziraat Bankası tarafından istenilen şartları sağlamak durumundadır.

 • Talep edilen hayvan kredisi için para miktarı kadar taşınmazın ipotek edilmesi, kefil gösterilmesi istenebilir.
 • Bunun yanı sıra hayvancılık yapan kişilerden hayvanlara ait küpe numarası da istenmektedir.
 • Banka tarafından çiftliklere bilirkişi yönlendirilir. Bilirkişi yaptığı incelemeleri raporlar.
 • Bilirkişinin raporları doğrultusunda ise yapılan başvurular onaylandığında faizsiz kredi alınabilir.

 100.000 TL Kredi İçin Uygulanan Faizler:   Damızlık düve yetiştirmek isteyen kişilere sıfır faizli kredi uygulanır. Bunun yanı sıra sütçü ve etçi sığır yetiştirecek olan kişilerde faizsiz kredi desteğinden yararlanma hakkına sahiptir.

 • Arıcılık alanında banka % 50 faiz indirimi uygulamaktadır.
 • Küçükbaş hayvan yetiştiren kişilere ise sıfır faizli yatırım dönemi kredisi verilir.
 • Kanatlı kümes hayvan sektörü için % 50 faiz indirimi söz konusudur.
 • Su ürünler, yetiştiriciliği adına ise 100.000 TL sıfır faizli kredi imkanı sunulur.
 • Seracılık alanı için 100.000 TL’ye kadar % 75 oranında faiz indirimi uygulanır.
 • Yem bitkisi için üretim yapan kişilerde sıfır faizli tarım kredisi çekebilir.
 • Süs bitkisi üretimi yapacak olanlara %50 indirimli faiz uygulanmaktadır.
Benzer İçerik  Franchise İçin Kredi Veren Bankalar, Franchising Kredisi Veren Bankalar (KOSGEB DESTEKLİ)

KOSGEB tarafından onaylanan projeler 100.00 TL faizsiz kredi desteğinden yararlanma hakkına sahip olur. Bunun için iş planları oldukça önemlidir.

Denizbank KOSGEB Kredisi

KOSGEB tarafından anlaşmalı olan bir diğer banka da Denizbank. Yaptıkları iş planları onaylanan kişiler Denizbank şubelerine giderek destek programı kapsamında yer alan faizsiz krediden yararlanabilir.  Bunun için öncelikle başvuruda bulunulması şarttır. Kara listeye alınmayan ve kredi notu düşük olmayan kişiler büyük ölçüde faizsiz kredi almaya hak kazanacaktır.

 • Kredi sıfır faiz koşulları barındırmasının yanı sıra esnaflar tarafından bir yıl geri ödeme yapılmadan çekilebiliyor.
 • Kredinizi aldıktan 12 ay sonra ödeme yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle kişilerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması gerekiyor.

Esnafların ayrıca KOBİ beyannamesini doldurması gerekmektedir. Dosya masrafı ödemeden 50.000 TL faizsiz kredi alabilmeniz mümkün olacak. Belli dönemlerde değişiklik gösteren KOSGEB kampanyanları devletin belirlediği koşullarda ve belirli kişilere belli şartlar altında ödenmektedir.