Kefille Kredi Veren Bankalar, Kefil Şartıyla Kredi Veren Bankalar -

Kefille Kredi Veren Bankalar, Kefil Şartıyla Kredi Veren Bankalar

Anasayfa > Banka Haberleri > Kefille Kredi Veren Bankalar, Kefil Şartıyla Kredi Veren Bankalar
05 Kasım 2018
942 okunma
Kefille Kredi Veren Bankalar, Kefil Şartıyla Kredi Veren Bankalar

Kefil ile kredi almak isteyenlerin genel olarak puanları düşük olmakta. Şöyle ki kredi notu düşük ya da sicili bozuk olan vatandaşlardan kefil getirmeleri isteniyor. Bunun yanı sıra ipotekte temel alınarak kredilere yer verilir. Kısacası vatandaşın kredilere olumsuz yanıt alması halinde başvurduğu iki yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki kefil iken bir diğeri de ipotekli olan kredi başvurularıdır. Her ikisinde de garanti gönsterilmesi söz konusudur. Yani garanti ödeme alternatifleri sayesinde bankalardan kredi çekilmesi mümkün hale gelmekte.

Kefille Kredi Çekmenin Şartları Nelerdir?

Kefille kredi veren bankalar 2022-2023 yılına özel olarak ayrı ayrı şartlarını sunmaya devam ediyor. Nitekim bu şartlara uygun olanlar kredilerden faydalanabilir. Örnek verecek olursak kimisi kefil olmasına rağmen kredi notuna önem verir. Çok düşük kredi notuna sahip olanların dahi bazı bankalardan kefili ile beraber kredi çekmesi mümkün olmuyor. Bundan kaynaklı düzenli olarak ödemelerinizi yapmanız ve notunuzu yüksek tutmanız faydalı olacaktır. Beraberinde ise kefillerle alakalı olarak;

  • Kefil olacak kişinin kredi notu yüksek olmalıdır.
  • Özellikle de kredi çekecek olan kişiden yüksek kredi notuna sahip olması gerekmekte.
  • Kredi çekecek olan kişi ile kefilin aynı ilde ikamet etmesi isteniyor.
  • Düzenli gelire sahip olan kefillerin tercih edilmesi gerekiyor.

Yukarıda belirttiğimiz şartları temel alarak kredi başvurularına geçmeniz isteniyor. Kefilli olan krediler için de belirli şartların sunulması söz konusudur. Neticesinde tüm bu uyarıları dikkate alanlar kısa sürede kredi başvurularından yanıt alacaktır.

Kefil İle Kredi Başvuru Aşamaları

Kefilli kredi şartları üzerinden harekete geçenler bankaların talep ettiği belgeleri öğrenmek zorundadır. Nitekim bu belgeler üzerinden kredi taleplerinin karşılanması esas alınır. Hatta kredi çekecek olan kişiden ziyade kefil adına da belirli belgeler mevcut durumda. Müşteri hizmetlerinden bankanın istediği belgeleri öğrenebilirsiniz. Beraberinde ise şubelerden harekete geçmeniz gereklidir. Mobil SMS üzerinden başvurularda genel olarak olumsuz yanıt verilmektedir.

Benzer İçerik  Bankadan Kırmızı Kalem Ne Zaman Silinir? | Banka kara liste ne zaman silinir?

Müşterilerin ön bilgiler ışığında kredi başvurularına geçiş yapmaları esas alınır. Şöyle ki internet bankacılığı sayesinde bilgi sahibi olmanız zor değil. Böylece geçerli şartlar ve belgeler üzerinden başvurulara geçilebilir. Kefil için de yine şartların ve belgelerin temel alınması gerekmekte. Ancak bu şekilde ihtiyaç sahiplerinin kredi notu düşük olmasına rağmen kredi çekmeleri mümkün olmakta.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi

Kredi notuna bakmayan bankalar üzerinden harekete geçmek daha kolay. Sicili bozuk olanlara da belirli limitlerden kredilerin verilmesi esas alınıyor. Örneğin kimi bankalardan 10 bin TL olan limitin bazılarında 30 bin TL’ye kadar çıkarılması söz konusudur. Nitekim tüm bu ödemelerin sadece kefil üzerinden sunulması sağlanıyor. Kredi notu düşük olanlar mutlaka kredi notu yüksek olan kefilleri ile başvurulara yer vermelidir. Bu şekilde;

  • Kefil garantisi sayesinde kredilerin çıkması mümkün olacaktır.
  • Kefilin kredi notu ile geliri temel alınarak ödemeler gerçekleşir.
  • Aynı zamanda kefil ile aynı ikamete sahip olması göz önünde bulundurulur

Bu şartlara uygun olacak şekilde kefil tercih etmenizde fayda var. Neticesinde de vade seçeneklerine ve faiz oranlarına göz atmanız gerekiyor. Bankalar arasından tercihte bulunurken de ilk olarak bu bilgilere yer verilmesi önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar, Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar, Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri

En Kolay Kredi Veren Bankalar, Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar 2020

En Kısa Zamanda Kredi Veren Bankalar, Kolay Kredi Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar, Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Benzer İçerik  Banka Kredisi Almak | Bana kredi çıkmıyor ne yapabilirim?