Halk Bankasından Can Suyu Kredisi -

Halk Bankasından Can Suyu Kredisi

Anasayfa > Son Dakika > Halk Bankasından Can Suyu Kredisi
02 Mayıs 2020
1.027 okunma
Halk Bankasından Can Suyu Kredisi

Halk Bankası şahıs işletmelerine 6 ay ödemesiz kredi desteği verecek. Korona virüsün ekonomide ki etkilerini azaltmak için hükümetin aldığı önlem ve tedbirlere her gün yenileri ekleniyor, bu kapsamda Halk Bankası şahıs işletmeleri için kredi imkânı verecek.

400 Bin İşletmenin Yararlanması Amaçlanıyor

Halk Bankası odaya üye olan ve yıllık satış geliri 3 milyon lira ile sınırlı olan şahsı işletmelerine yüzde 7,5 maliyet ile 6 ay ödemesiz kredi paketini devreye sokuyor. Başvuruların sadece Halkbank.com.tr ya da halkbankkobi. com.tr üzerinden yapılacağı kredi paketinden 400 bin işletmenin yararlanması amaçlanıyor.

6 Ay Ödemesiz Kredi Paketi Devrede

Dünyayı etkisi altına alan ve pandemiye dönen korona virüs salgını nedeni ile dünya ülkelerinin ekonomileri ciddi zararlar gördü, Türkiye’de de etkilerinin hissedildiği salgından en az hasarla çıkmak için hükümet bir dizi tedbiri uygulamaya koydu. Tedbirler kapsamında kamu bankaları da sessiz kalmadı ve kredi paketleri ile vatandaşa destek olmaya başladı.

Şahıs İşletmelerine Destek

Son olarak Halk Bankası hazırladığı kredi paketini devreye soktu, paket hakkında açıklama yapılan bankadan şu bilgiler paylaşıldı. Küresel bir salgına dönen korona virüs etkisi ülkemizde de hissediliyor mücadele kapsamında ihtiyaç duydukları krediye ulaşmakta zorluk yaşayan küçük işletmelere can suyu olacak paketi devreye soktuk.


Son Yılın Mali Cirosu 3 Milyon Lirayı Aşmamalı

Ticaret odalarına, sanayi odalarına, ticaret ve sanayi odalarına, ticaret borsaları ile deniz ticaret odalarına kayıtlı olan şahıs firmalarını desteklemek için ekonomik istikrar kalkanı kapsamında işe devam desteği ve küçük işletme can suyu kredisi oluşturuldu. Firmalardan aranan şartlar şunlardır; deniz ticaret odalarına, sanayi odalarına, ticaret borsaları ticaret ve sanayi odaları ile ticaret odalarından herhangi birine kayıtlı olmak, kesinleşen en son yılın mali cirosu 3 milyon lirayı aşmaması.

Benzer İçerik  Banka Mevduatlarında Artış

Ön Koşulları Taşımalı

Faaliyetine devam eden ve 1 Nisan 2020 tarihinden önce kurulmuş olması, bankamızın esnaf destek paketinden yararlanmamış olması, aktif takip kaydı, iflas, konkordato, fesih, iflas erteleme kararının olmaması ve ön koşulları taşıyor olması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

Anadolubank Leasing Hesaplama, Anadolubank Leasing Şahıs ve Şirketler

Kamu Bankalarından Ekonomiye Can Suyu

Halk Bankası Kredileri

Anadolubank Hayat Sigortası, Hayat (can) Sigortaları

Türkiye İş Bankası Trafik Sigortası, Sigorta Ürünleri | Türkiye İş Bankası