İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav), İş Bankası Personel Alımı Başvurusu

İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav), İş Bankası Personel Alımı Başvurusu

İş Bankası memur alım sınavı, online sınav, İş Bankası personel alımı başvurusu, İş Bankası memur alım sınavı nedir, İş Bankası hangi alanlarda memur alımı yapıyor, İş Bankası memur alım sınavı şartları, İş Bankası memur alım sınavı başvuruları ne zaman yapılacak, İş Bankası memur alım sınavı nasıl yapılır, İş Bankası memur alım sınavı başvurusu konusunda tüm bilgiler haberimizde!

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav), İş Bankası Personel Alımı Başvurusu
17 Kasım 2020
1.882 okunma
İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav), İş Bankası Personel Alımı Başvurusu

Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olan İş Bankası 18.000’i aşkın şubesi ile 1924 yılından beri Türkiye’de hizmet verir. Bugün ise sadece Türkiye ile sınırlı kalmayıp dünya genelinde yüzlerce şubesi ile müşterilerde bankacılık hizmeti sağlar. Kalkınmaya katkıda bulunmak ve sektöre uzman yetiştirebilmek için İş Bankası sık sık memur alımı yapar. Önceden yüz yüze gerçekleştirilen bu süreç günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte online hale gelmiştir. İş Bankası memur alımlarını internet üzerinden gerçekleştirip sürecin daha hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlıyor. Biz de bu içerikte sizin için araştırma yaptık ve İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023 (online sınav) konusunda detaylı bilgi verdik. Merak ettiğimiz her türlü sorunun cevabını içerikte bulabilir ve başvuru detaylarını öğrenerek size uygun olan ilanı değerlendirebilirsiniz.

İş Bankası Memur Alım Sınavı Nedir?

Günümüzde firmalar hem Korona virüs riskinden dolayı hem de daha teknolojik kurumlar haline gelebilmek için birçok işlemi internet üzerinden gerçekleştirilir. Bünyelerine yeni personel almak da teknolojiye ayak uydurmak için atılan adımlardan birisi olarak karşımıza çıkar. İş Bankası da memur alım sınavlarını Mart ayından beri internet üzerinden gerçekleştiriyor. Başvuran kişilerin sağlığını korumak ve daha teknolojik bir kurum haline gelebilmek için atılan bu adım sizin de gördüğünüz gibi oldukça yerindedir. İnternet üzerinden gerçekleştirilen İş Bankası memur alım sınavı ile süreç daha hızlı bir şekilde ilerleyip daha kısa sürede sonuçlanıyor. Bu sayede aylarca sınav sonuçlarını beklemenize gerek kalma derdinden sizleri kurtarıyor.

İş Bankası Hangi Alanlarda Memur Alımı Yapıyor?

https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/iste-kariyer adresi üzerinden sürekli ilanlarını güncelleyen İş Bankası ihtiyaç duyduğu kategorilerde personel alımı yapar. En çok dikkat çeken detay ise açılan pek çok ilan için herhangi bir tecrübe aranmaması olur. Nitekim günümüzde pek çok firma işe alım yaparken oluşturduğun şartlar yüzünden birçok kişi uzman olduğu alanlarda iş bulamıyor. Sektörde yetişmek isteyen kişiler de aynı şekilde sadece tecrübesi olmadığı için önemli kuruluşlarda kariyer fırsatı bulamıyor. İş Bankası da bu engeli tamamen kaldırıp sizlere iyi bir kariyer sağlamak amacıyla birçok ilanında tecrübe şartını aramaz. Bu içerik yazıldığı andan itibaren şu an İş Bankası’nın kariyer sitesinde iki farklı ilan göze çarpıyor. Bu ilanlardan birisi Müfettiş Yardımcılığı diğeri ise uzman yardımcılığı için olarak karşımıza çıkar. Siz de yukarıda bulunan linke tıklayıp İş Bankası’nın kariyer sitesine giderek ilgili ilanlar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir ve açılan yeni ilanlardan kısa süre içerisinde haberdar olabilirsiniz.

Benzer İçerik  İş Bankası Hesap Açma (İnternetten) | Şubeye Gitmeden Hesap Açma

İş Bankası Memur Alım Sınavı Şartları

İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023  (online sınav)  şartları oldukça asgari düzeyde tutulup neredeyse bankacılık kariyerinde ilerlemek isteyen herkes için ideal bir düzeyde bulunur. Bu sayede bankacılık sektöründe ilerlemek isteyen ve kariyerini bu yolda sürdürmek isteyen yeni yetenekler kendilerini göstermek için bir fırsat bulur. İş Bankası memur alım sınavı şartları açılan her ilana göre değişkenlik gösterir. Sizin de bildiğiniz gibi müfettiş yardımcısı ile banka memurunun aynı niteliklerde olması beklenemez. Şu an açık olan ilanlar için bir inceleme yapacak olursak memur alım sınavının şartları aşağıdaki gibi olur.

 • Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olmak;
 • Yazılı sınavın gerçekleşeceği tarih itibarıyla 30 yaşını henüz doldurmamak;
 • İlanın açık olduğu ve alım yapılacak illerde ikamet ediyor veya ikamet edebilecek durumda olmak;
 • Erkek adaylar için yazılı sınavın gerçekleşeceği tarihten önce askerlik görevini tamamlamak veya bir yıl ileriki tarihe tecil ettirmek;
 • Erkek adaylar bedelli askerlik yapacaksa başvururken ilgili sayfada muaf seçeneği işaretlenmesi gerekir. Ayrıca burada bedelli askerliğin ne zaman gerçekleşip ne zaman biteceği ilgili olan boşluğa yazılmalıdır;
 • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren ve bankanın belirleyeceği bölümlerden mezun olmak;
 • Türkiye’nin her yerinde görev yapabilmek için sağlık durumu yeterli olmak;
 • Herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı zorunlu hizmeti veya yerine getirmesi gereken görevi bulunmamak;
 • Çeşitli nedenlerden ötürü kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak;
 • Herhangi bir suçtan dolayı cezai hüküm giyip hapse girmemek. (Af nedeniyle bu cezasından muaf olan kişiler de dahil);
 • Daha önce İş Bankası’nın gerçekleştirmiş olduğu herhangi bir memur alım sınavında başarısız olmamak;

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Hayat Sigortası, İş Bankası Hayat Sigortası İadesi Yapılmıyor

İş Bankası Memur Alım Sınavı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak

İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023 (online sınav) aşağıda yer alan kariyer sayfasında sürekli güncellenir. https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/iste-kariyer  Buraya yeni ilanlar geldiği için her hangi birisinde kesin bir başvuru tarihi bulunmaz. Açılan her ilanın başvuru tarihi değişkenlik gösterip ilanların tek tek incelenmesi gerekir. Şu an açık olan iki farklı ilanda başvuru tarihleri 13 Ağustos ve 11 Ekim olarak karşımıza çıkıyor. Uzman yardımcısı ilanı için son başvuru tarihi 13 Ağustos olup başvurular cv.isbank.com.tr üzerinden gerçekleşecektir. Müfettiş Yardımcısı ilanı için son başvuru tarihi ise 11 Ekim olup aynı şekilde başvuru için sadece cv.isbank.com.tr adresinin kullanılması gerekir.

İş Bankası Memur Alım Sınavı Nasıl Yapılır?

İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023 (online sınav) tamamen internet üzerinden gerçekleşen bir sınavdır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncelikle size uygun olan ilana cv.isbank.com.tr adresinden başvurmanız gerekir. Daha sonra sınava girebilmek için banka tarafından yeterli görülüyorsanız başvururken kullandığınız e-mail adresinize bir daveti gönderilir. Buradan da anlayacağınız üzere başvururken iletişim bilgilerini kesinlikle doğru girip birkaç defa kontrol etmeniz gerekir. Daha sonra 70 dakika sürecek olan genel yetenek sınavı başlar. Genel yetenek sınavında sayısal ve sözel yetenekleriniz ölçülüp bankada çalışabilmek için yeterli kapasiteye sahip olmanız aranır. Eğer bankacılık alanında eğitim gördüyseniz genel yetenek sınavını geçmek için endişe yaşamanıza gerek yoktur. Nitekim üniversitede genel yetenek sınavında karşınıza çıkacak olan bütün konulara hâkim olursunuz. İkinci aşamada ise bankacılık alanında yeterliliğiniz ölçülür. Bu aşama açılan ilana göre değişkenlik gösterip farklı konular ile karşılaşmanız mümkündür. Eğer çalışmak istediğiniz pozisyonda yeteri kadar bilgi sahibi iseniz hiç endişelenmenize gerek yoktur. Sonraki aşamada ise İş Bankası’nın insan kaynakları ile görüşme gerçekleştireceksiniz. Neredeyse her kurumsal firmada olduğu gibi İş Bankası’nın İnsan Kaynakları sizi bir mülakata tabi tutacaktır. Bu aşamayı da başarıyla tamamlarsınız başvurduğunuz ilana göre İş Bankası’nın üst düzey bir yöneticisi ile son bir mülakat gerçekleştirirsiniz.

Benzer İçerik  İş Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Euro Hesabı

İş Bankası Memur Alım Sınavı Başvurusu

İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023 (online sınav) hakkında detaylı bilgiyi verdikten sonra şimdi de nasıl başvuru yapacağınızı açıklayalım. Öncelikle https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/iste-kariyer  adresini ziyaret etmeniz ve burada size uygun olan ilanda hemen başvur butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra site size İş Bankası’nın kariyer sayfasında yönlendirecektir. Eğer üye kaydınız varsa buradan giriş yaparak devam edebilir yoksa yeni bir üye kaydı oluşturabilirsiniz. Başvuracağınız ilanda istenilen bütün bilgileri doldurduktan sonra İş Bankası sizi yeterli görüyorsa mail adresinize bir sınav davetiyesi gönderilecektir. Bu nedenle başvururken kullanacağınız iletişim bilgilerinizin doğru ve güncel olması gerektiğini tekrardan hatırlatmakta fayda vardır.

İlginizi Çekebilir;

İş Bankası Memur Alım Sınavı 2021 (Online Sınav) | İş Bankası Online Memur Alım Sınavı

İş Bankası Açık Pozisyonlar İş İlanları 2021 | İŞ’te Kariyer

Uzman Çavuş Maaşları 2021, TSK Uzman Çavuş ve Uzman Erbaş Maaşı

Çankırı Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Pegasus personel alımı yapacak! Pegasus pilot alımı başvuru şartları…