Türkiye İş Bankası İban Sorgulama, İş Bankası – IBAN Doğrulama - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Türkiye İş Bankası İban Sorgulama, İş Bankası – IBAN Doğrulama

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > Türkiye İş Bankası İban Sorgulama, İş Bankası – IBAN Doğrulama
09 Ekim 2018
1.254 okunma
Türkiye İş Bankası İban Sorgulama, İş Bankası – IBAN Doğrulama

İş Bankası İban öğrenme sistemi, dijital hizmetler opsiyonu ile web sitesi üzerinde sunuluyor. www.isbank.com.tr web adresine giriş yaparak, IBAN sorgulama sisteminden erişim sağlayabilirsiniz. IBAN numaraları tüm banka hesaplarında kullanılan ve bank transfer etkinliğinin sağlanması için gerekli olan bir banka kod sistemidir.

İBAN Nedir, Ne İçin Kullanılır?

İban numarası her ülkede farklı kodları içeren ve Avrupa Birliği bankacılık sistemlerinde kullanılan bir transfer aritmetiğidir. Ülke kodu, banka kodu ve banka hesap numarası ile şube kodunu içeren rakamlar bileşeninden oluşan bir koddur.

İş bankası hesap numarası öğrenme ve İban sorgulama sayfaları kullanılarak, havale ve eft gönderimleri sağlanabilir. Yurt içindeki tüm bankalarda olan hesap numaralarına ve İş Bankası hesaplarına para transferinin sağlanması için Iban numarası gereklidir.

İş Bankası İban No Öğrenme

İş bankası hesap no öğrenme işlemi için web sayfasına giriş yapılarak, IBAN sorgulama sayfası açılır. Ardından;

  • Hesap Tipi
  • Şube kodu
  • Hesap Numarası

Girilerek İban numarası öğrenilebilir. Sekmenin hemen sağ tarafında ise İBAN doğrulama sayfası bulunuyor. Edindiğiniz Iban bilgisini bu kısma girerek, sorgulamanın sağlamasını yapabilirsiniz.

İban Doğrulama İşlemi

Türkiye İş Bankası iban doğrulama sistemi ile havale ve EFT işlemlerinin hızlı, kolay ve güvenilir şekilde yapılmasına olanak sunuyor. Sistemden öğrendiğiniz iban numarasını girerek, doğrudan alıcı bilgileri için şube kodu ve hesap numarasına erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca sistemde IBAN’lı Hesap Özeti Al sekmesi sunuluyor bu kısma giriş yaparak, ıban numarası girebilir ve vadesiz Türk Lirası hesap özetini online olarak alabilirsiniz. T.C kimlik numarası, cep telefonu numarası ve doğrulama kodu ile sunulan bilgileri girerek işlem yapılabilir. Bu bilgiler girildikten sonra ikinci adım sekmesinde ek bilgiler ile hesap özetine doğrudan erişebilirsiniz.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Vadeli Dolar Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Faiz Oranları

İş Bankası Anında İşlem

Bankanın sunduğu ‘’Anında İşlem’’ bölümüne giriş yaparak Hesap No/ IBAN menüsüne tıklayabilirsiniz. Bu kısımda Iban hesaplama sayfası sunulur. 3 sırada sunulan bilgileri eksiksiz ve tam olarak girdiğinizde iban no öğrenme işlemini anında sağlayabilirsiniz. Ayrıca 0850 724 0 724 telefon numarasından tüm bankacılık işlemleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.