İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav) | İş Bankası Online Memur Alım Sınavı

İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav) | İş Bankası Online Memur Alım Sınavı

İş Bankası memurluk sınavı ne zaman?, İş Bankası online sınav nasıl yapılır?, İş Bankası memur alımı ne iş yapar?, İş Bankası çalışanları ne kadar maaş alıyor? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Personel Alımı > İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav) | İş Bankası Online Memur Alım Sınavı
28 Aralık 2020
1.430 okunma
İş Bankası Memur Alım Sınavı 2022-2023 (Online Sınav) | İş Bankası Online Memur Alım Sınavı

Sizin de bildiğiniz gibi İş Bankası Türkiye’nin en eski bankalarından birisi olup günümüze kadar gelmiş kurumlar arasında yer alır. Yıllar boyunca gösterdiği başarıları sayesinde ekonomiye ve Türk vatandaşlarına pek çok olumlu katkıda bulunmuştur. Korona virüsü nedeniyle de her sene Türkiye’nin farklı bölgelerinde gerçekleşen işe alım sınavları 2022-2023 yılından itibaren online olarak yapılır. Biz de sizin için bu içerikte detaylı bir şekilde araştırdık ve İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023 (Online Sınav) konusu hakkında merak edilen bütün sorulara cevap verdik.

İş Bankası Memur Alım Sınavı Nedir?

Korona virüsü öncesinde yüz yüze gerçekleşen işe alımlar 2022-2023 yılı itibarıyla online mecralara taşınmıştır. Artık pek çok firma ve kuruluş hem kendilerinin hem de insanların hayatlarını tehlikeye atmamak adına işe alım mülakatlarını internet üzerinden yürütülür. İş Bankası da bunlardan bir tanesi olup bütün işe alış süreçlerini internet üzerinden tamamlar. Memur alım sınavı ise İş Bankası’nın çeşitli alanlarda ihtiyaç duyacağı personelleri almak için yaptığı bir nevi ön mülakattır. Sınavı başarı ile tamamlayan kişiler ise kısa süre içerisinde açılan pozisyonlarda çalışmaya başlar.

İş Bankası Memur Alım Sınavı Şartları Nelerdir?

Her firma ve kuruluşta olduğu gibi İş Bankası da personel alımı yaparken belirli şartları arar. Bu işe alım şartları ise aşağıdaki şekilde olur,

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma
 • Sınava başvurduğu tarihten itibaren 30 yaşını geçmeme
 • Çalışmaya engel olacak herhangi bir sağlık sıkıntısı bulunmama
 • Açılarak ilanın bulunduğu şehirde yaşama
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişkisi olmama
 • Herhangi bir davadan hüküm giymemiş olma
 • Daha önce yapılan İş Bankası memur alım sınavlarında olumsuz sonuç almama
 • Açılacak ilana uygun olan üniversitelerin 4 yıllık bölümünden mezun olma
 • Bazı alanlar için belirtilen yabancı dillerde yeterlilik
 • Bu yeterlilikleri kanıtlayacak ilgili kurumların yaptığı sıvan sonuçları
 • Başka bir yer veya kurumda çalışma zorunluluğu bulunmama
Benzer İçerik  Ağrı Tahir Belde Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

İş Bankası Memur Alım Sınavı Ne Zaman?

İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023 (Online Sınav) açılacak ilanın tarihine göre değişkenlik gösterir. https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/iste-kariyer burada yer alan linke göz atacak olursak açılan müfettiş ilanının son başvuru tarihinin 11 Ekim olduğunu görebilirsiniz. Sürekli olarak yeni ilanlar eklendi için işe alımlarda herhangi bir sınav tarihi bulunmaz. Tekrarlayacak olursak İş Bankası sürekli olarak yukarıda bulunan link üzerinden yeni ilanlar yayınlar. Yayınlanan ilanların başvuru tarihleri ise değişkenlik gösterir. Bu nedenle sürekli olarak sayfayı kontrol etmenizde fayda vardır.

İş Bankası Aktif Memur İlanları

İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023  (Online Sınav) tarihlerine bakacak olursak şu anda iki farklı ilan göze çarpıyor. Bunlardan birisi müfettiş yardımcısı alımı diğeri ise uzman yardımcısı alımı olarak yer alıyor. Müfettiş yardımcısı ilanı için son başvuru tarihi 11 Ekim, uzman yardımcısı ilanı için ise 13 Ağustos oluyor. Yeni ilanlar açıldığı takdirde https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/iste-kariyer bu link üzerinden yayınlanacağı için eğer İş Bankası’nda çalışmak istiyorsanız sayfayı yakından takip etmenizi tavsiye ederiz.

İş Bankası Memur Sınavları Nasıl Yapılıyor?

İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023  (Online Sınav) tamamen internet üzerinden yürüyor. Süreç ise ilk olarak 70 dakika sürecek genel yetenek sınavı ile başlıyor. Sayısal ve sözel yeteneğinizi ölçmek üzere tasarlanan bu sınavda sizden belirli bir barajı aşmanız bekliyor. Zaten halihazırda bankacılık alanında bir tecrübeniz bulunuyorsa veya üniversitede verilen dersleri yakından takip ettiyseniz bu sınavın sorunsuz bir şekilde geçebilirsiniz. Memur sınavlarında ikinci aşama ise değerlendirme merkezi ile devam ediyor. Burada iş hayatına yönelik yetkinlikler ve becerileriniz sınanıyor. Eğer bu aşamada başarılı olursanız sizlere üçüncü aşamada insan kaynakları ile görüşme bekliyor. İnsan kaynakları uzmanı ile gerçekleştireceğiniz bu görüşme işe alım için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu aşamada neredeyse her şirkette olduğu gibi size misyonunuz, vizyonunuz ve gelecek yıllardaki hedefleriniz ile ilgili sorular yönetilecektir. İnsan kaynakları ile yapacağınız görüşmeyi dışarıda tamamladıktan sonra sizi bekleyen son adım panel mülakat olur. Burada İş Bankası’nın üst düzey yöneticileri ile gerçekleştireceğiniz görüşmeler işi alımınız için belirleyici unsur olur. Kendinize güveniniz yerinde ve mesleğinizde kariyer yapmayı hedefliyorsanız bu aşamada başarılı olabileceğinize emin olabilirsiniz.

Benzer İçerik  Balıkesir Marmara Büyükşehir İlçe Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

İş Bankası Hangi Şehirlerde Memur Alımı Yapıyor?

İş Bankası memur alım sınavı 2022-2023  (Online Sınav) Türkiye’nin her köşesinde bulunan kalifiye elemanları bankaya kazandırmak için yapılır. Ayrıca İş Bankası’nın Türkiye’de neredeyse her köşede bir şubesi olduğunu düşünecek olursak yapılacak olan alımlar her ili kapsar. Şu an açık olan müfettiş yardımcısı ilanında hem yurtiçi hem de yurtdışında bulunan İş Bankası şubelerini denetleyecek bir kişiye ihtiyaç duyulduğunda Türkiye genelini kapsadığını söyleyebiliriz. Uzman yardımcısı ilanında ise İstanbul’da ikamet etme şartı aranıyor. Yeni açılacak olan ilanlar da Türkiye’nin her köşesinde olabilir. Bu nedenle eğer İş Bankası’nda çalışmak istiyorsanız siteyi yakından takip etmenizde fayda var.

İş Bankası Memur Alım Sınavı Başvurusu

Size uygun bir İş Bankası personel ilanı açıldıysa başvurmak için yapmanız gereken ilk şey https://www.isbank.com.tr/bankamizi-taniyin/iste-kariyer buradaki link üzerinden başvuruda bulunmak olur. Eğer başvuru şartlarında yer alan bütün nitelikleri taşıyorsanız e-posta adresinize sınav davetiyesi gelecektir. Bu sınav davetiyesi içerisinde sınava ne zaman, nerede ve nasıl katılacağınız detaylı bir şekilde anlatılır. Bundan dolayı ilanlara başvuru yaparken iletişim bilgilerinizi kesinlikle doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Ayrıca başvurular sadece yukarıda yer alan link üzerinden gerçekleştirilir. Harici olarak şubeye veya genel merkeze gitmenize gerek yoktur.

Sınavda Başarılı Olan Adaylara Nasıl Teklif Yapılır?

Eğer yukarıdaki adımları yerine getirip başarılı olduysanız öncelikle sizi tebrik ederiz. Bundan sonra İş Bankası size uygun olan pozisyonda iş teklifi yapacaktır. İşe alım için yapmanız gereken şey ise gerekli olan bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlama olur. Burada yer alan belgeler tamamladıktan sonra size belirtilen adrese bizzat veya posta ile göndermeniz gerekir. Belgeleriniz incelendikten sonra eğer uygun bulunursanız işe alım süreci tamamlanır.

Benzer İçerik  Aksaray Sultanhanı Belde Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Hangi Adayların İşe Alımları İptal Edilir?

İş Bankası tıpkı diğer kurumsal firmaların olduğu gibi bazı konularda çok hassastır. Öyle ki aşağıda yer alan durumlardan birisi meydana gelirse hangi aşamada olursa olsun işe alım iptal edilir. Böyle durumlar ile karşılaşmamak için kesinlikle aşağıdaki şartları incelemeli ve hem başvuru esnasında hem de sonrasında onlardan kaçmaya çalışmalısınız.

1- Yanlış Bilgi: İş Bankası’nın memur ilanlarına başvuruda bulunurken kesinlikle gerçek ve doğru bilgiler kullanmanız gerekir. Söz konusu bilgiler tamamı ile size ait olmalıdır. Gerçek kişi bilgiler verildiği tespit edilen adaylar hangi aşamada olursa olsun işe alımları iptal edilir.

2- Eksik Belge: Başvuruları iptal edilen bir diğer adaylar ise kendilerinden istenilen belgeleri eksik şekilde teslim edenler olur. Bu nedenle başvuru şartlarında yer alan ve sizden talep edilen bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde göndermenizde fayda vardır. Biz yine de belgeleri gönderirken birkaç defa kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir;

İş Bankası Memur Alım Sınavı 2021 (Online Sınav), İş Bankası Personel Alımı Başvurusu

İş Bankası Hesap Açma (İnternetten) | Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Uzman Çavuş Maaşları 2021, TSK Uzman Çavuş ve Uzman Erbaş Maaşı

Çankırı Belediyesi Personel Alımı, Başvuru Şartları

Pegasus personel alımı yapacak! Pegasus pilot alımı başvuru şartları…