İş Bankası Hesap Açma (İnternetten) | Şubeye Gitmeden Hesap Açma -

İş Bankası Hesap Açma (İnternetten) | Şubeye Gitmeden Hesap Açma

İş Bankası hesap açma (internetten, şubeye gitmeden hesap açma, İş Bankası hesap açmak için gerekli şartlar, İş Bankası’ndan hesap açmak için gerekli olan evraklar , İş bankası internetten hesap açma yöntemleri, İşCep ile hesap açma, internet bankacılığı ile hesap açma, internetten hesap açılırken dikkat edilmesi gerekenler, İş Bankası hesap açma ücreti konusunda tüm bilgiler haberimizde!

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > İş Bankası Hesap Açma (İnternetten) | Şubeye Gitmeden Hesap Açma
17 Kasım 2020
1.113 okunma
İş Bankası Hesap Açma (İnternetten) |  Şubeye Gitmeden Hesap Açma

1924 yılında kurulup şu anda Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan İş Bankası günden güne güçlenir. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında ülkenin gelişimine katkıda bulunabilmek için pek çok faaliyeti yürütür. Türkiye’de yer alan müşterilerine de oldukça özen gösteren İş Bankası yeni müşteriler kazanma konusunda büyük çaba sarf eder. Bu da demek oluyor ki İş Bankası’nın müşterisi haline gelmek size pek çok açıdan avantaj sağlayabilir. Biz de sizin için araştırdık ve İş Bankası hesap açma (İnternetten) konusu hakkında merak edilen bütün sorulara cevap verdik. Ayrıca izlemeniz gereken bütün adamları detaylı bir şekilde anlatıp size bir yol haritası oluşturduk.

İş Bankası Hesap Açmak İçin Gerekli Şartlar

İş Bankası hesap açma (İnternetten) konusuna giriş yapmadan önce ilk olarak hesap açabilmeniz için gerekli olan bütün şartları sizlere anlatalım. Aşağıdaki şartlara göz atıp İş Bankası’nın müşterisi olabilmek için aranan yeterlilikler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • 18 yaşında doldurmamış ise anne babası veya sorumlu olan bir ebeveyni ile başvuruda bulunmak
  • Hesap açmak için bankanın belirlemiş olduğu şartları karşılıyor olmak

Sizin de görebileceğiniz üzere İş Bankası da yeni müşteriler kazanabilmek için gerekli olan şartları oldukça asgari düzeyde tutar. Eğer ticari sicilinize çok kötü etkileyen bir geçmişe sahip değilseniz olay bir şekilde İş Bankası müşterisi olabilirsiniz.

İş Bankası’ndan Hesap Açmak İçin Gerekli Olan Evraklar 

Aynı şekilde İş Bankası’ndan hesap açabilmeniz için gerekli olan evraklar da oldukça minimum düzeyde tutulur. Biz bu içerikte sadece internetten hesap açma yöntemleri konusunda bilgi vereceğimiz için size gerekli olan tek şey kimlik kartı veya nüfus cüzdanı olur. Görüşme gerçekleştireceğiniz banka temsilcisi kimliğinizi doğrulayabilmek için sizden kimliğinizi isteyecektir.

İş Bankası İnternetten Hesap Açma Yöntemleri

Şimdi gelelim konumuz olan İş Bankası hesap açma (internetten) yöntemlerine. İnternetten hesap açabilmek için kullanabileceğiniz iki farklı yöntem bulunur. Bunlardan ilki İş Bankası’nın mobil uygulaması üzerinden başvuruda bulunmak, diğeri ise internet bankacılığı aracılığı ile hesap açma talebinde bulunmak olur. Her iki işlem ve oldukça basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştiği için hiç şubeye girme zahmetine girmeye gerek kalmadan kısa süre içerisinde hesabınızı açabilirsiniz. Böylelikle İş Bankası’na sağlamış olduğu avantajlardan faydalanıp ayrıcalıklı dünyasına katılabilirsiniz.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Trafik Sigortası, Sigorta Ürünleri | Türkiye İş Bankası

İşCep ile Hesap Açma

İş Bankası hesap açma (internetten) konusunda karşınıza çıkan ilk yöntem İşCep uygulaması olur. Sizin de bildiğiniz gibi İşCep İş Bankası’nın geliştirmiş olduğu ve banka şubelerinin yükünü hafifletmek adına birçok işlemin yapılabilmesine olanak veren mobil uygulamadır. Eğer Telefonunuzda İşCep uygulaması yoksa yapmanız gereken ilk şey Google Play Store veya App Store’dan İşCep uygulamasını indirmek olur. Uygulama indirilip kurulduktan sonra karşınıza çıkan ekrandaki müşteri olmak istiyorum sekmesine girin. Burada yer alan ve bankanın sizi daha yakından tanıyabilmesi için istediği kimlik, iletişim ve çalışma durumu gibi bilgileri doldurun. Formu tamamladıktan sonra müşteri temsilcisi ile bir görüntülü görüşme gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bunun için ses veya görüntü konusunda sıkıntı yaşamayacağınız uygun bir ortamda olduğunuzdan emin olun. Daha sonra müşteri temsilcisi ile görüşme gerçekleştirip sizden istenen bilgileri ona iletin. Bu aşamada müşteri temsilcisi kimliğinizi doğrulayın bilmek için nüfus cüzdanınızı ya da kimlik kartınızı görmek isteyecektir. Bu nedenle başvurudan önce kimliğinizi yanımızda almayı unutmayın. Görüntülü görüşme bittikten sonra başvurunuz tamamlanıp hesap açma talebiniz işleme konulacaktır. Sonraki aşamada İş Bankası adresinize kurye ile hesap açabilmek için gerekli olan sözleşmeyi size gönderecektir. Sözleşmeyi okuyup imzaladıktan sonra kullanabileceğiniz geçici hesap kartını temin edebilir ve hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 


İnternet Bankacılığı ile Hesap Açma

Teknolojinin gelişmesi ile pek çok banka müşterilerine daha iyi bir şekilde hizmet verebilmek ve şubelerin yükünü hafiflet edebilmek adına birçok işlemi internete taşımıştır. İnternetten hesap açma da bunlardan birisi olup İş Bankası için oldukça basit bir sürece sahiptir. İş Bankası hesap açma (internetten) konusunun ikinci yöntemi ise internet bankacılığını kullanarak hesap açmak olur. Yapmanız gereken ilk şey Yandex veya Google gibi arama motorlarında “ İş Bankası” diye arama yapmak olur. Burada karşınıza çıkan ilk sayfaya tıklayarak İş Bankası’nın resmî web sitesine ulaşabilirsiniz. Ya da direk www.isbank.com.tr adresine giriş yaparak aynı sayfaya girebilirsiniz. Resmî web sitesine ulaştıktan sonra sayfayı biraz aşağı kaydırın ve İş Bankası’nın “anında işlem” bölümünü bulun. Buradaki bölümde “müşteri olmak istiyorum” seçeneğine tıklayıp işlemi başlatabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada size İş Bankası müşterisi olma konusunda birtakım bilgiler verilecektir. Bu bilgileri okuduktan sonra müşteri ol butonuna tıklayıp devam edin. Bu aşamada T.C. kimlik ve telefon numaranızı girdikten sonra yer alan doğrulama kodunu yazın. Sonraki aşamada banka sizi daha yakından tanıyabilmek için çalışma durumunuz, mesleğiniz, geliriniz, eğitim durumunuz, adres bilgileriniz iletişim yöntemlerinizle bilgileri hakkında detaylı bilgiler isteyecektir. Bu kısa formu doldurduktan sonra ise İş Bankası sizinle telefonda veya görüntülü olarak bir görüşme gerçekleştirecektir. Kimliğinizi doğruladıktan sonra hesap açma işleminiz başlayacaktır. Görüşmede belirlemiş olduğunuz tarihte kurye adresinize gelerek sizlere gerekli sözleşmeyi iletir. Bu sözleşmeyi okuyup imzaladıktan sonra siz de İş Bankası’nın bir müşterisi haline gelebilirsiniz.

Benzer İçerik  İş Bankası Hesap Açma

İnternetten Hesap Açılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Neredeyse her konuda olduğu gibi internetten banka hesabı açma konusunda da dikkat etmeniz gereken birkaç bir nokta bulunur. Bunlardan ilki eğer internet bankacılığını kullanarak hesap açacaksınız ziyaret edeceğiniz web sitesinin İş Bankası’na ait olan resmi site olduğuna dikkat etmenizdir. Günümüzde bilgisayar korsanları banka gibi önemli kuruluşların internet sitelerini taklit edip kimlik hırsızlığı yapıyorlar. Bu nedenle giriş yapacağınız internet sitesinin www.isbank.com.tr adresi olduğu konusunda emin olmanız gerekir. Ayrıca adres çubuğunun sol tarafında bir kilit işaretinin olup olmadığı konusuna dikkat edin. Böylelikle sitenin resmi İş Bankası sitesi olduğunu kolay bir şekilde anlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise hesap açarken veya sonrasında hiçbir banka temsilcisi sizden açacağınız hesabın şifresini istemez. Nitekim bu şifre ile birçok işlem yapılabileceği için hiç kimseyle paylaşmamanız gerekir. Son olarak eğer İşCep uygulamasını indireceksiniz kesinlikle uygulama marketlerini tercih edin. Google Play Store ve App Store bünyesinde bulunan uygulamalar konusunda oldukça titiz olduğu için sahtecilik problemi yaşamazsınız.

İş Bankası Hesap Açma Ücreti

Türkiye’de yer alan bankaların neredeyse hepsi yeni müşteriler kazanabilmek adına hesap açma ücreti talep etmez. İş Bankası da bu bankaların arasında bulunduğu için siz hesap açarken harici bir işlem gerçekleştirmediğiniz takdirde herhangi bir ücret talebinde bulunmaz. Bankaların sizden isteyebileceği genel ücretler ise para transferi olan havale ve EFT kesintileri, yıllık hesap işletim ücreti ve varsa kredi kartınızın yıllık ücreti olur. Bu ücretler hakkında detaylı bilgi alabilmek için hesap açarken imzalayacağız sözleşmeyi okumanız ve bir kopyasını almanız gerekir. Birçok banka personeli siz istemedikçe bu kopyayı vermediği için kesinlikle imzalarken sözleşmenin bir kopyasını talep edin.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası Leasing Hesaplama, İş Leasing Finansal Kiralama Hizmetleri Türkiye

İlginizi Çekebilir;

İş Bankası Hesap Açma

TEB Hesap Açma Yöntemleri | TEB Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Kuveyt Türk Hesap Açma Başvurusu 2021 | Kuveyt Türk Hesap Açma İçin Talep Edilen Belgeler Nelerdir

Anında İnternetten Kredi Veren Bankalar, İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası İban Sorgulama, Ziraat İnternetten İban Sorgulama