Ziraat Bankası İban Sorgulama, Ziraat İnternetten İban Sorgulama -

Ziraat Bankası İban Sorgulama, Ziraat İnternetten İban Sorgulama

Anasayfa > Türkiye Ziraat Bankası > Ziraat Bankası İban Sorgulama, Ziraat İnternetten İban Sorgulama
05 Kasım 2018
966 okunma
Ziraat Bankası İban Sorgulama, Ziraat İnternetten İban Sorgulama

Ziraat İban sorgulama işlemlerinin web sitesi üzerinden, talep edilen bilgilerin girilmesiyle yapılması mümkün oluyor. Tüm alanların eksiksiz bir şekilde doldurulması gereklidir. Türkiye’de hangi şubede hesap kaydının olduğu, müşteri numarası ve ek numara bilgilerinin girilmesi halinde İban sorgulamasını yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası tarafından web sitesi üzerinden veya mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla İban sorgulamasının yapılması sağlanıyor. Sadece kendi hesabınızın İbanı için değil, diğer bireysel veya kurumsal müşterilerin para gönderim için gerekli olan bilgisine bu sayede ulaşabilirsiniz. Ziraat hesap no öğrenme işlemleri de Ziraat web sitesi üzerinden, talep edilen bilgilerin eksiksiz girilmesiyle sonuçlandırılabiliyor.

Ziraat Bankası İnternetten İban Sorgulama

Müşterilerin kendi İbanlarının yanı sıra, farklı kurumsal veya bireysel hesapların iban sorgulamasını da web sitesinden yapmaları mümkündür. Yedi gün yirmi dört saat aktif olan web sitesi ve mobil bankacılık uygulaması, sorgulama ve kayıtlı verilerin incelenmesi için kullanılıyor. Bankacılık faaliyetleri ise sadece gün içerisinde bankanın hizmet saatleri içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Ziraat internet bankacılığı aracılığıyla üç genel bilginin girilmesiyle sorgulama yapılabiliyor.

Ziraat Bankası İban Nasıl Öğrenilir?

Bankanın sizin adınıza tahsis ettiği hesap üzerinde her türlü bilgiye web sitesinden veya mobil uygulamadan ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim hattıyla görüştüğünüzde de canlı olarak tüm bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Gizlilik şartlarını ihlal etmemek şartıyla hesabınızla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankası İban öğrenme SMS üzerinden Ziraat Bankası’nın güncel iletişim numarasıyla yapılabiliyor. Eğer size İban bilgilerinin kısa mesaj yoluyla gönderilmesini talep ederseniz, bu durumda banka tarafından hesap numarası, şube bilgileri ve iban numarası da kısa mesaj olarak gönderilecektir.


Ziraat Bankası İban Nasıl Öğrenilir?

Web sitesine giriş yaptığınız taktirde, SSL bölümünden İban ile ilgili yapılan açıklamalar için sizden istenecek olan bilgileri doldurmanız gerekiyor. Bu bilgiler arasında şube seçimi, müşteri numarası ve ek numara bulunuyor. “Sorgula” butonuna bastığınızda yapılacak olan kısa bir incelemenin ardından direkt olarak verdiğiniz bilgilerle uyuşan bir banka İban bilgisi çıkarılacaktır. Para gönderme işlemlerinin yapılması için sadece bu numara değil, hesap isim soy isim bilgilerine ulaşılması da mümkün oluyor.

Benzer İçerik  İnternet Bankacılığı Ziraat Kaydol (Uygulaması)

Ziraat Bankası şubesine giderek sorgulama yapılmasını talep ettiğinizde de aynı işlemler gerçekleştiriliyor. Müşteriler bu sorgulamayı genellikle Ziraat Bankası web sitesinden veya mobil uygulaması üzerinden yapmayı tercih ediyorlar. Bilgilerin doğru olmaması, belirtilen bilgilerde bir hesabın bulunmaması durumunda gerçek numaraların ve şubenin bilinmesi halinde yeni bir sorgulama yapılabilir.

İlginizi Çekebilir;


İş Bankası Hesap Açma (İnternetten) | Şubeye Gitmeden Hesap Açma

Denizbank İban Sorgulama, IBAN Kodu Sorgulama | Mevduat Ürünleri ve Öğrenme

Anında İnternetten Kredi Veren Bankalar, İnternetten Anında Kredi Veren Bankalar

Odeabank IBAN Sorgulama, iban öğrenme doğrulama

Akbank İban Sorgulama, Iban Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?