İş Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Euro Hesabı - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

İş Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Euro Hesabı

İş Bankası vadeli Euro döviz hesabı, İş Bankası Euro mevduat hesabı faizi ve İş Bankası Euro hesabı açmak ve işletmek ile ilgili bilgileri derledik.

Anasayfa > Türkiye İş Bankası > İş Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Euro Hesabı
05 Ekim 2018
1.371 okunma
İş Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları, Vadeli Mevduat Euro Hesabı

İş Bankası’nda vadeli Euro hesabı açtırmak avantajlı seçenekler ve faiz oranları sağlamaktadır. Döviz hesabı açtırarak yatırım yapmak isteyen çok sayıda müşteri vardır ve bankalar özellikle USD ve Euro yatırımları için karlı fırsatlar sunmaktadırlar. İş Bankası’nda vadeli olarak Euro hesabı açtırabilmek için minimum olarak yatırılması gereken miktar banka tarafından belirlenmiştir. Vade sayılarına ve paranın miktarına göre faiz oranları da değişir. Vade bitiminde müşteri aksi yönde talimat vermemişse ve hesap hala açıksa aynı koşullar altında ve yenileme tarihindeki faizlerle Euro hesabı güncellenecektir.

İş Bankası’nda Vadeli Euro Hesabı Açtırmak için Minimum Tutar

İş Bankası’nda vadeli Euro hesabı açtırmak için minimum olarak ödemeniz gereken miktar 1000 Euro’dur. Bunun üzerinde de para yatırabilirsiniz ancak asgari sınır bu şekilde gösterilmiştir.

İş Bankası vadeli Euro hesabı için hesabı açtırırken kendi isteğinize göre bir vade süresi belirlersiniz. Bu herhangi bir gün sayısı olabileceği gibi genellikle bankalarda bu tip hesaplar için 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl, 3yıl gibi zaman dilimleri tercih edilmektedir. Kişi bu konuda sınırlandırılmaz; kendi isteğine göre vade zamanını belirleyebilir.


Vade süresince hesapta yine banka tarafından belirlenen faiz oranları doğrultusunda ayrıca para birikmiş olacaktır. Euro ve özellikle dolar için İş Bankası genel olarak iyi denilebilecek seviyede aylık faiz vermektedir.

İş Bankası Vadeli Euro Hesabı Faiz Oranları

İş Bankası’nda en az 1000 Euro yatırarak vadeli bir hesap açtırabilirsiniz ve buna göre faizinin işlemeye başlar. İş Bankası vadeli Euro hesabı faiz oranları şu şekildedir:

*100.000 Euro’ya kadar olan vadeli hesap yatırımları için aylık kazanılacak olan faiz oranı 1 aylık vade için % 0.90’dır.

Benzer İçerik  Türkiye İş Bankası İnternet Bankacılığı, İnternet Şubesi Bireysel

*100.000 Euro’ya kadar olan vadeli hesaplar için 1 yıllık vade süresi için aylık faiz kazancı ise %1,30’dur.

*100.000 Euro’ya kadar olan yatırımlar için 1093 gün ve üzeri vade süresi için aylık hesap faiz oranı %1,30 olarak belirlenmiştir.

İş bankası vadeli Euro hesabı faiz oranları 2018 için son faiz oranları bu şekildedir. Güncellemeler takip edilebilir.

İş Bankası Vadeli Euro Hesabı için Başvuru Kanalları

İş bankası vadeli Euro hesabı başvuru kanalları internet şubesi, mobil şube, telefon şubesi ve TEB şubeleridir. Ayrıca bankamatikler aracılığı ile de vadeli hesapta biriken faiz tutarını çekmek mümkündür.