Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar, Büyükbaş ve küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar

05.11.2018
394
Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar, Büyükbaş ve küçükbaş hayvan kredisi veren bankalar

Hayvancılık kredisi veren banka sayısı her geçen gün giderek artıyor. Çünkü ülkemizde hayvancılığa tekrardan büyük önem veriliyor ve devlet teşviki de her an fazlalaşıyor. Gerek büyükbaş gerek küçükbaş hayvancılık gerek ise arıcılık son yıllarda büyük ilgi görüyor. Hem Ziraat Bankası hem de TKDL gibi kurumlar çiftçilere ve hayvancılık yapan kişilere büyük hibeler sağlıyor. Özel ya da devlet destekli hibelerden yararlanabilmek adına belirli koşulları sağlıyor olmak gerekiyor. Devlet kredisi alabilmek için bankaların hayvancılık kredilerinin incelenmesi gerekiyor. Özellikle Ziraat Bankası, TEB, Garanti Bankası ve Vakıfbank en çok ön plana çıkmış olan banka seçenekleridir.

Çiftçi Kredisi İçin Ne İsteniyor?

Bankalar incelendiğinde 0 faiz veren bankalar da var, düşük faiz verenler de. Ancak bu tarz kredilerden yararlanmak için geri ödeyeceğinizi gösterebilmeniz gerekiyor. Bunun için üzerinize kayıtlı olan taşınmazlar olması gerekiyor. Yani ipotek yapılması, ödemenin garanti altına alınması isteniyor. Aynı zamanda büyük bankalar bazı durumlarda kişilerden kefil de isteyebiliyor. Hayvancılık için bir kredi isteniyorsa tarım alanlarının tapuları, hayvanların numaraları da sunulması gerekiyor. İsterseniz 3 ayda 1 kere, 9 ayda 1 kere ya da 12 ayda 1 kere ödeme yapabiliyorsunuz. Geri ödeme vadeleri de istediğiniz gibi ayarlanabiliyor. 12 aydan 60 aya kadar vade seçenekleri farklılık gösterebiliyor. Küçükbaş hayvan kredisi için gerekli evraklar yukarıda belirtildi. Bu evraklar tamamlanmadan başvuru yapmak mümkün olmuyor.


Çiftçiler Özel Hibe Alabiliyor

Sadece kredi çekerek iş kurmak durumunda değilsiniz. Bunun yanında çiftçilere sunulan hibe imkanları da bulunuyor. 100 bin çiftçi bu hibelerden yararlanıyor ve işlerini büyütüyor. Günümüzde bankalar üzerinden %0 ile %5 arasında sunulan faiz oranları ile işlem yapılabiliyor. O nedenle ödemede sorunlar yaşanabiliyor. Hibe desteğinde 500 bin hayvana kadar yardım yapılıyor. İlk olarak 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi almak için bunları yapmalısınız:

  • Hayvancılık ile ilgili gelişim kurslarına katılmalı, belgenizi almalısınız.
  • Abonelik işlemlerinizi TKDK üzerinden yapmalısınız.
  • Gerekli olan belgeleri hem zamanında hem de tam olarak sunmalısınız.
  • Projenizi en iyi şekilde tanıtmalı, kurumlara kabul ettirmelisiniz.
Benzer İçerik  Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar, Kredi Notu 0 Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi İçin Neler Gerekiyor?

İlk olarak hibeyi alabilmek için sisteme 3 yıldan fazladır kayıtlı olmanız gerekiyor. Aynı zamanda hayvancılık ve tarım konusunda eğitimlere katılmış olmanız da çok önemlidir. Vergi sicil belgeniz varsa bunu da sisteme eklemek durumundasınız. Ziraat Bankası hayvan kredisi şartları yerine getirildiğinde 50 bin TL ve üzerinde 0 faizli kredi çekilebiliyor ve 60 aya kadar vade yapılabiliyor. Hatta bazı bankalarda 2 ya da 5 yıl arasında geri ödemesiz sistem de hizmet veriyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM