Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Büyükbaş hayvan kredisi için istenen evraklar, büyükbaş hayvan kredisi faiz oranları ve büyükbaş hayvan kredisi 2019’a ait detayları sizlere aktardık.

Anasayfa > Banka Haberleri > Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?
02 Ekim 2018
2.052 okunma
Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?, 2 Yıl Geri Ödemesiz Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Büyükbaş hayvan kredisi başvurusu için Ziraat Bankası ön plana çıkıyor. Favori olarak gösterilen Ziraat Bankası, özellikle de düşük faiz oranları ile cazip gelmekte. Nitekim bunun dışında da kredi veren bankalar mevcut durumda. Örneğin 2022-2023 senesine özel olarak kredilerini güncelleyen bankalar arasında Şekerbank mevcut durumda. Hemen arkasından ise DenizBank geliyor. Yeni yıla özel faiz oranlarını göz önünde bulunduranlar büyükbaş hayvan kredisi başvurusu için harekete geçebilir. Başvurular için ise mutlaka yanınızda belgelerinizi bulundurmalısınız. Baştan evraklardan söz etmek gerekirse;

  • Çiftçi belgesi yani ÇSK evrakına yer verilmesi zorunlu kılınıyor.
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi ise beraberinde gelmekte.
  • Tarımsal işletmeye yönelik teşvik edici evrakların da hazır bulunması isteniyor.
  • Son olarak kredi için teminat belgelerinin de sunulması önem arz etmekte.

Büyükbaş Hayvan Kredisi İle Neler Yapılabilir?

Hayvan kredisi belirli alanlara yönelik verildiği için nelere yapabileceğinizi aktarmak en doğrusu olacaktır. Örneğin hayvan alımları bu anlamda başı çekiyor. Yani Ziraat Bankası hayvancılık kredisi 2022-2023 ile 2022-2023 yılına özel olarak alanlarını sunmaya devam ediyor. Hayvan alımlarından ziyade yem alımı da gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Hayvanlardan ziyade işletmeye özel olarak ekipman temin edilebilir. Makine ve aletlere özel olarak da kredi başvurularına karşılık verilir. Hatta makinelere özel yakıt giderlerini de kapsadığını belirtmek gerek.

Yetiştirilecek olan hayvanlara yönelik ahır kredileri de mevcut durumda. Süt sağma alanında ilerlemek isteyenlere özel krediler de sunuluyor. Örneğin süt soğutma tankı kredi nitelikleri arasında bulunuyor. Hemen arkasından hayvan yetiştirmek isteyenler arazi alımına yönelikte kredi başvurularına geçebilir. Arazi, makineler ya da hayvanlara yönelik tüm projelerin sunulması kredilerin daha kısa sürede temin edilmesini sağlayacaktır. İsteyenler projeler dahilinde elde ettikleri kredi ile sigorta masraflarını dahi ödeyebilir.

Benzer İçerik  Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma, Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapalı Ne Demek?

Vadeli Büyükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar

2 yıl geri ödemesiz hayvancılık kredisi paketlerinin 2018 yılında sıklıkla duyurulduğu açıktır. Nitekim bu paketlerin 2022-2023 yılında da olup olmayacağına yönelik kesin bir bilgiye yer verilmiyor. Sadece Ziraat Bankası üzerinden bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Şubelerden müşteri danışmanları sayesinde paketlere yönelik bilgiler aktarılır. Ziraat Bankası dışında hayvan kredisi veren bankaların ise henüz vade fırsatları mevcut değil. Örneğin HalkBank, TEB ya da İş Bankası üzerinden de kredi başvurularına geçiliyor. Öyle ki henüz hayvan kredileri için herhangi bir vade ya da geri ödeme seçeneklerine yer verilmemiş. Ziraat Bankası hayvan kredisi 2022-2023 yılına yönelik şu şartları sunmuştu;

  • Yatırımlara yönelik projelerin sunulması esas alınmakta.
  • Yatırım ile kredi miktarının eşdeğer olmasına dikkat ediliyor.
  • Gelir belgeleri dahilinde kredilerin geri ödenip ödenemeyeceği incelemeye alınıyor.
  • Kredi miktarına göre teminat gösterilmesi de istenmekte.

Bankalardan Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınıyor?

Hayvan kredisi hesaplama işlemlerinin internet üzerinden yapılması mümkün değil. Bu yüzden ihtiyaç sahiplerinin seçmiş oldukları bankadan yardım almaları gerekmekte. Şöyle ki hayvan kredileri direk olarak şubelerden hesaplanır. Başvurular için de tarımsal müşteriler departmanı üzerinden harekete geçilir. Danışmanlar sayesinde kredi maliyet oranları, ödemeler ve vade imkanları için bilgiler aktarılmakta. Bilgilerin devamında ise müşterinin sunmuş olduğu belgelerden incelenmesi esas alınır. Şartlara uygun olanlar ise sözleşmeler dahilinde hayvan kredisinden faydalanabilir.

Sözleşmelerin arkasından müşteriye özel mevduat hesabı açılacaktır. Nitekim başvuru sahiplerinin kredi ödemeleri direk olarak hesaplardan yapılır. Sözleşmelere bağlı kalarak ise ödemelerin yapılması bekleniyor. Gelir belgeleri ve teminatlar çerçevesinde elde edilen kredi tutarı, belirlenen ödeme planına göre temin edilmelidir.

Benzer İçerik  Anında Kredi Veren 6 Banka, Kolay Kredi Veren Bankalar