Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Genç Çiftçi Sertifikası Nasıl Alınır?, Genç Çiftçi kayıt ve başvuru işlemi nasıl yapılır?

05.11.2018
503
Genç Çiftçi Sertifikası Nasıl Alınır?, Genç Çiftçi kayıt ve başvuru işlemi nasıl yapılır?

Genç çiftçi sertifikası almak sanıldığından daha kolaydır. Ancak öncelikle tüm belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekiyor. Genç çiftçiler için devletin sunduğu pek çok farklı avantaj bulunuyor. Ama her gelen bu avantajlardan yararlanamıyor. Öncelikle genç çiftçi sertifikasına sahip olunması gerekiyor. Devlet genç çiftçi sertifikası alınabilmesi için bazı belgeler istiyor ve kurallar koyuyor. Ancak bu kurallara uyan ve belgeleri getiren kişilere genç çiftçi sertifikası veriliyor. Genç çiftçi sertifikası alanlar ise hem hayvancılık konusunda hem de tarım konusunda devletin sunduğu bütün avantajlardan yararlanabiliyor.

Çiftçi Kayıt Sistemi Nedir?

Çiftçiler eğer ki devlet desteğinden yararlanmak istiyorsa o zaman çiftçi kayıt sistemine abonelik yaptırmak durumundadır. Tabi ki abone olabilmek için belirli işlemler yapmak, belirli belgeler sunmak da çok önemli bir konudur. Çiftçi sertifikası olmadan devletin sağladığı hibelerden, projelerden yararlanmak mümkün değildir. O nedenle ilk olarak gerekli belgeleri tamamlamak ve devletin kurallarına uyum sağlamak gerekiyor. Çiftçi belgesi nasıl alınır 2018 belgeleri aşağıdaki gibidir:

  • Çiftçiler için çiftçi kayıt formunun olması gerekiyor.
  • Kimlik fotokopisi mutlaka bulunmalıdır.
  • Tapu sicil müdürlüğüne gidilmeli, buradan tapu fotokopisi alınmalıdır.
  • Tapu sicil müdürlüğünden C formu alınmalıdır.
  • Eğer ki kiralık bir arazide iseniz o zaman sözleşme fotokopisi bulunmalıdır.

Genç Çiftçi Sertifikası

Öncelikle abone olabilmek için gerekli evrakların sunulması gerekiyor. Sunulan evrakların sonucunda ise “tapu sicil müdürlüğünden onaylanmıştır” onayını almak durumundasınız. C formunu da direkt olarak muhtarlıktan imzalatmanız gerekiyor. Merkezde bir arazi ise Tarım İl Müdürlüğünden imza alınması gerekiyor. Eğer ki işlemleri bir yere giderek halletmek istemiyorsanız E-Devlet üzerinden işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı sayfasından işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. Genç çiftçi sertifikası 2018 başvurularını yaparken tüm belgelerin eksiksiz olduğunu unutmamanız gerekiyor.

ÇKS Belgesi Nerede Kullanılır?

Pek çok vatandaş hayvancılık belgesi almak istiyor çünkü devlet hayvancılık yapanlara büyük ayrıcalık tanıyor. Hem hibe desteği sağlıyor hem de kredileri çok uygun faiz oranları ile sunuyor. O nedenle vatandaşlar hayvancılık belgesi nasıl alınır diye sorguluyor. Hayvancılık belgesini almak çok büyük avantaj sağlıyor. Özellikle de tarımsal alanlarda faaliyet gösterebilmek için bu belgeyi almak gerekiyor. Belgelerde herhangi bir eksiklik olmamasına da özen göstermelisiniz. Aşağıdaki alanlarda faaliyet gösterebilmek için belge önemlidir:

  • Tarımsal alanda devlet hibelerinden yararlanmak,
  • Çiftçi Bağkur işlemlerini tamamlayabilmek,
  • Tarımsal konuda herhangi bir krediye başvurabilmek için ÇSK belgesi önemlidir.
Benzer İçerik  Kanatlı Hayvan Hibe Desteği 2020, Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi 2020 Hibe Şartları

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM