Gıda Ve İçecekte 6 Ay Sıkıntı Yok -

Gıda Ve İçecekte 6 Ay Sıkıntı Yok

Anasayfa > Son Dakika > Gıda Ve İçecekte 6 Ay Sıkıntı Yok
21 Nisan 2020
706 okunma
Gıda Ve İçecekte 6 Ay Sıkıntı Yok

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyon yönetim kurul üyesi Mahmut Duruk Türkiye’nin içecek ve gıda stokunun 6 ay daha yeteceğini söyledi. Gıda ve içecekte dağıtımın hafta içi aralıksız ve sıkıntısız sürdüğünü belirten Meyve Suyu Endüstrisi Derneği yönetim kurul üyesi Mahmut Duruk pandemi nedeni ile vatandaşın gıda ve içecek tüketimine yöneldiğini dile getirdi.

Halkın Talepleri Değişmeye Başladı

Evde kalınan sürenin uzamasının halkın gıda ve içecek talebinde değişiklikler yaşanmasına neden olduğunu ifade eden Aroma yönetim kurulu başkan vekili Mahmut Duruk ilk günlerde un, makarna, sıvı yağ, bakliyat gibi ürünlerin daha fazla alınmasına karşın son günlerde talebin farklı ürünlere doğru kaydığını aktardı.

İnsanlar Evde Kalmanın Tadını Çıkarmaya Başladı

İnsanların tüketim alışkanlıklarının bir hayli değişmeye başladığını altını çizen Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyon yönetim kurul üyesi Mahmut Duruk tüketici evde kalmaya devem adince kuruyemiş, atıştırmalık, meyve ve içecek gibi gıdalara daha fazla talepte bulunmaya başladı insanlar evde kalmanın tadını çıkarmaya başladı ve evde tüketime başladı dedi.

Gıda Ve İçecek Stokunda Sıkıntı Yok

Alınan sokağa çıkma yasaklarının tüketiciyi endişelendirmemesi gerektiğini ifade eden Meyve Suyu Endüstrisi Derneği yönetim kurul üyesi Mahmut Duruk ülkemizde hafta içi mal dağıtımı hızla sürüyor, sanayici ve üreticimiz perakende sektörüne malları sorunsuz ve sıkıntısız şekilde hafta içi ulaştırıyor, ülkemizin gıda ve içecek stoku daha 6 ay yeterli sorun yok, hiçbir sıkıntımız yok.


Alış Veriş Tüm Haftaya Yayılmalı

Yalnız vatandaşlarımızdan bir ricamız var lütfen alışverişlerini tüm hafta içine yaysınlar, sadece pazartesi ya da Cuma günü alışveriş yoğunluğunun yaşanması market ve alışveriş merkezlerinde sıkıntıya neden oluyor, Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerine de alış verişlerin yayılması gerekli dedi.

Benzer İçerik  İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır (Ücretsiz) 2022 - 2023

Tarım Ve Hayvancılığın Önemi Ortaya Çıktı

Pandeminin tüm dünya için tarım ve hayvancılığın ne kadar önemli olduğunun ortaya çıkmasını sağladığını belirten Aroma yönetim kurulu başkan vekili Mahmut Duruk bu süreçte tarım politikasını en iyi şekilde inşa eden ülkelerin gelecekte ön planda olacağının altını çizerek ülkemizde de üreticilere verilen desteklerin daha da artması gerektiği vurgusu yaptı.

İlginizi Çekebilir;

En Önemli Sorun İşsizlik Olacak

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası, Turkcell Direk Bağlanma 2020                                                     

Gıda Denetimleri Artıyor

Gıdada Türkiye Pandemi’yi Fırsata Çevirdi

Engellilere Devlet Yardımı Nasıl Alınır?, Engelliler İçin Sağlanan Maddi ve Sosyal Yardımlar