Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Garanti Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Garanti Bankası HGS/OGS Başvurusu ve İptali

Garanti Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Garanti Bankası HGS/OGS Başvurusu ve İptali

Garanti Bankası OGS başvurusu, Garanti Bankası müşterileri tarafından internet bankacılığı sistemi kullanılarak yapılabilir. Bunun yanı sıra tüm banka şubeleri üzerinden de başvurularınızı oluşturmanız mümkün olacak.  Aktif olarak OGS kullanılmaya başlandığında size banka tarafından otoyol, köprü, gişe geçişleri adına çekilen ücretler detaylı bir şekilde mail yolu ile aktarılır.

Garanti Bankası OGS Başvuruları

Ogs veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankasına başvuru yaptıktan sonra cihazınız size gönderilecek. Öncelikle;

  • İnternet bankacılığını kullanarak Garanti Bankası hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş işlemlerini gerçekleştirdikten sonra üst menüde yer alan Başvurular butonuna tıklayarak HGS- OGS başvuruları sekmesini işaretleyin.
  • OGS cihazın altında başvur butonu yer alır. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza gelen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.
  • Plaka bilgilerinizi ve ödeme aracınızı seçtikten sonra yükleme tutarı, otomatik yükleme ve alt limit alanlarını doldurun.
  • Bilgileri doldurduktan sonra devam butonuna tıklayarak ilerleyin ardından yine devam butonuna tıklayarak işlemlerinizi onaylayın.
  • OGS için 100 TL ücret ödemesinde bulunmanız gerekecek.

Garanti Ogs kaç günde gelir diye merak edenler adına teslimat süresi 3 gündür. Ancak başvuru yaptıktan sonra gişelerden geçiş yapılması mümkün değildir.  OGS kartının, cihazın ya da etiketin adresinize teslim edilmesini bekleyin.

Garanti Bankası gerek HGS gerek OGS ödemeleri adına büyük kolaylık sağlıyor. Garanti Bankasına ait hesabınız var ise otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterli olacak. Eğer hesabınız yok ise size en yakın banka şubesine giderek hesap açtırmanız gerekiyor. Daha sonra vadesiz hesabınız üzerinden kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

OGS İptal İşlemleri Nasıl Yapılır?

OGS için başvuru işlemleri bilindiği üzere internet bankacılığı sistemi üzerinden yürütülüyor. Ancak iptal işlemlerinde internet bankacılığı üzerinden işlem gerçekleştirilemez. Garanti Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Ogs iptali nasıl yapılır konusunda 444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetleri telefon numarasını arayın. Müşteri hizmetlerine OGS cihazını iptal ettirmek istiyorum şeklindeki taleplerinizi iletin. İptal işlemleriniz kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Ardından paranız hesabınıza aktarılır.

Benzer İçerik  Garanti Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranı, Vadeli Mevduat Hesabı Faiz ve Getiri Hesaplama
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.