Garanti Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Garanti Bankası HGS/OGS Başvurusu ve İptali -

Garanti Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Garanti Bankası HGS/OGS Başvurusu ve İptali

Anasayfa > Türkiye Garanti Bankası > Garanti Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Garanti Bankası HGS/OGS Başvurusu ve İptali
05 Kasım 2018
1.556 okunma
Garanti Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Garanti Bankası HGS/OGS Başvurusu ve İptali

Garanti Bankası OGS başvurusu, Garanti Bankası müşterileri tarafından internet bankacılığı sistemi kullanılarak yapılabilir. Bunun yanı sıra tüm banka şubeleri üzerinden de başvurularınızı oluşturmanız mümkün olacak.  Aktif olarak OGS kullanılmaya başlandığında size banka tarafından otoyol, köprü, gişe geçişleri adına çekilen ücretler detaylı bir şekilde mail yolu ile aktarılır.

Garanti Bankası OGS Başvuruları

Ogs veren bankalar arasında yer alan Garanti Bankasına başvuru yaptıktan sonra cihazınız size gönderilecek. Öncelikle;

  • İnternet bankacılığını kullanarak Garanti Bankası hesabınıza giriş yapın.
  • Giriş işlemlerini gerçekleştirdikten sonra üst menüde yer alan Başvurular butonuna tıklayarak HGS- OGS başvuruları sekmesini işaretleyin.
  • OGS cihazın altında başvur butonu yer alır. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza gelen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekiyor.
  • Plaka bilgilerinizi ve ödeme aracınızı seçtikten sonra yükleme tutarı, otomatik yükleme ve alt limit alanlarını doldurun.
  • Bilgileri doldurduktan sonra devam butonuna tıklayarak ilerleyin ardından yine devam butonuna tıklayarak işlemlerinizi onaylayın.
  • OGS için 100 TL ücret ödemesinde bulunmanız gerekecek.

Garanti Ogs kaç günde gelir diye merak edenler adına teslimat süresi 3 gündür. Ancak başvuru yaptıktan sonra gişelerden geçiş yapılması mümkün değildir.  OGS kartının, cihazın ya da etiketin adresinize teslim edilmesini bekleyin.

Garanti Bankası gerek HGS gerek OGS ödemeleri adına büyük kolaylık sağlıyor. Garanti Bankasına ait hesabınız var ise otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterli olacak. Eğer hesabınız yok ise size en yakın banka şubesine giderek hesap açtırmanız gerekiyor. Daha sonra vadesiz hesabınız üzerinden kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.


OGS İptal İşlemleri Nasıl Yapılır?

OGS için başvuru işlemleri bilindiği üzere internet bankacılığı sistemi üzerinden yürütülüyor. Ancak iptal işlemlerinde internet bankacılığı üzerinden işlem gerçekleştirilemez. Garanti Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Ogs iptali nasıl yapılır konusunda 444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetleri telefon numarasını arayın. Müşteri hizmetlerine OGS cihazını iptal ettirmek istiyorum şeklindeki taleplerinizi iletin. İptal işlemleriniz kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Ardından paranız hesabınıza aktarılır.

Benzer İçerik  Garanti Bankası Havale Ücreti, Garanti Bankası EFT ve Havale Masrafları Ne Kadar

İlginizi Çekebilir;

HSBC OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi ) Müşteri Hizmetleri

Fibabanka OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi), OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ (OGS) ETİKETİ PEŞİN SATIŞ KULLANICI

Ziraat Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Ziraat Bankası OGS Özellikleri

ING Bank OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) Hizmeti Veren Bankalar Hangileridir

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2021 | Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Para İadesi