Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

ING Bank OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) Hizmeti Veren Bankalar Hangileridir

05.11.2018
590
ING Bank OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) Hizmeti Veren Bankalar Hangileridir

ING Bank otomatik geçiş sistemi için hizmet vermiyor. 2013 yılından bu yana kullanılan OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) barkod okuma sistemiyle kullanılıyor. Araçların, Türkiye’deki tüm paralı otoyollardan ve köprü gişelerinden kolay şekilde geçmesini sağlayan bir sistemdir.

Paralı geçiş yollarından, gişelerde bilet almak, ödeme yapmak gibi işlemler için beklemeye gerek olmadan transit geçişi sağlayan sistem OGS olarak bilinmektedir. Pek OGS cihazı nereden alınır, OGS Başvurusu nasıl yapılır?

OGS Veren Bankalar Hangileridir?

Ücretsiz ogs veren bankalar 2018 seçeneklerinde PTT şubeleri, PTT Bank ve PTT İnternet Bankacılığı sistemleriyle hizmet veriliyor. Kamu bankaları ve özel bankaların birçoğunda, OGS hizmetleri verilmektedir.

OGS hizmetleri dahilinde, OGS cihazı verilmekte ve bakiye yükleme hizmetleri ile para transfer seçenekleri sunulmaktadır. T.C. Ziraat Bankası, Denizbank, Garanti Bankası, İng Bank ve Finansbank gibi pek çok banka kuruluşundan OGS başvurusu yapabilirsiniz.

Bahsedilen bankaların müşterisi iseniz mobil bankacılık sistemlerini de kullanarak OGS ödemelerini hızlı şekilde yapabilir, cihaz alım başvurusunda bulunabilirsiniz.

OGS Sistemi Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz ogs cihazı veren bankalar 2018 seçeneğinden bazı banka kuruluşları, OGS cihazını ücretsiz olarak vermektedir. Ortalama olarak 40 TL ile 60 TL arasında değişen fiyatlar ile satışa sunulan cihazlar, bankaların sundukları kampanyalara göre, çeşitli hizmet ve ürün alımlarında ücretsiz olarak verilmektedir.


OGS cihazlarının kullanımı için cihaz ile birlikte kullanım kılavuzu ücretsiz olarak veriliyor. Araçların ön camına ve üst kısma yapıştırılarak, içten kullanılan OGS etiketleri, bankalardan temin edilerek kullanılabilir.

OGS cihazları bir ek hesaba ya da kredi kartına bağlı olarak kullanılır. Otomatik ödeme talimatları ile de OGS hesabına para aktarımı yapılır. Cihaz alınırken tanımlanan banka hesabı sayesinde, bakiye otomatik olarak yüklenir ve beklemeye gerek kalmadan, köprülerden ve otoban gişelerinden hızlı şekilde geçilebilir.

Benzer İçerik  Covid-19 Salgınıyla Mücadeleye 6,5 Milyon TL'lik ING'den Destek

OGS Cihazı İNG Bank

Ogs veren bankalar arasında bulunmayan İNG Bank, HGS sistemlerinde de hizmet seçeneği sunmuyor. Hızlı Geçiş Sistemi olarak bilinen HGS sistemi için de cihaz satışı bulunan bankalardan hizmet alınabilir. PTT şubelerinden ve PTT İnternet Bankacılığı sisteminden, online olarak HGS başvurusu yapılabilir. Müşterinin isteğine göre HGS cihazı kargo ile gönderilebilir ya da PTT şubelerinden bizzat alınabilir.

Bankalara başvuru yapan kişiler de HGS cihazlarını anında alıp, kullanabilirler. Sisteme sunulan banka hesabında bakiye bulundurulması gereklidir. Kredi kartlarından da ödeme alan, bakiye yükleme hizmeti veren ve otomatik ödeme talimatı bulunan banka seçenekleri yer almaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.