HSBC OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi ) Müşteri Hizmetleri -

HSBC OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi ) Müşteri Hizmetleri

Anasayfa > HSBC Bank > HSBC OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi ) Müşteri Hizmetleri
05 Kasım 2018
1.239 okunma
HSBC OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi ) Müşteri Hizmetleri

HSBC otomatik geçiş sistemi cihazı veya bakiye yükleme alanında hizmet vermiyor. OGS olarak bilinen Otomatik Geçiş Sistemi, Türkiye içerisinde paralı otoyollardan ve köprülerden hızlı ve beklemeden geçmeyi sağlayan bir sistemdir.

OGS sistemi, araç üzerine takılan barkod okuma sistemi ile kullanılır. Kullanıcıların geçiş ücretleri için otoyol güzergahında ya da köprü gişelerinde beklemelerini önlemek ve trafiğin aksanmadan sağlanması için uygulanan bir yöntemdir.

OGS Sistem ve Cihazı Nedir?

Ogs veren bankalar arasında bulunmayan HSBC Bank, PTT şubeleri ve sisteminden alınabilecek OGS cihazlarına bakiye yüklenmesi için ya da para transferlerinde kullanım sağlayabilmektedir. HSBC kredi kartlarından otomatik ödeme sistemiyle OGS ya da HGS bakiye transferleri sağlanabilir.

Otomatik Geçiş sistemi etiketleri, araçların ön cam- üst kısımlarına takılan bir barkod sisteminde kullanılır. Cihazın alınması ve ek hesaplar ya da kredi kartları ile senkronize çalışması sağlanır. Kişiler OGS hesaplarına para transferi yaparak, bakiyeleri azaldıkça yükleme yapabilir ve tüm paralı otoyollardan rahatlıkla geçebilirler.

OGS Cihazları Nereden Alınır?

Ücretsiz ogs cihazı veren bankalar 2018 listesinden, cihazı ve yanında kullanım kılavuzu veren bankaları inceleyebilirsiniz. Bankalardan alınan OGS cihazları herhangi bir arıza durumunda ücretsiz olarak yenilenmektedir.

Garantili olarak sunulan OGS cihazları yine PTT şubelerinden de temin edilebilmektedir. Garanti kapsamları dışında olan cihazlar veya kullanım süreleri olan cihazların, yeniden alınması gereklidir.

1 Şubat 2013 tarihinden bu yana uygulanan OGS ve HGS sisteminde, trafik sorunun çözülmesi, köprü girişlerinde ve otobanlardan beklenmesi için avantajlı kullanım sağlanmaktadır. Ancak HSBC Bank’ta otomatik geçiş sistemi için hizmet seçenekleri bulunmamaktadır. Dolayısıyla ogs cihaz ve ogs ödemeleri hizmet veren bankalardan hizmet sağlanabilir.

Benzer İçerik  HSBC HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), Plaka ile HGS ceza sorgulama ve borç ödeme

OGS Cihazı Fiyatları

Ogs bakiye yükleme işlemleri pek çok banka sisteminde yapıldığı gibi HSBC Bank para transferleri ile de yapılabilir. OGS cihazının kayıtlı olduğu hesaba, para gönderimi sağlanarak, kullanım sağlanabilir. Ancak HSBC Bankası’nın OGS veya HGS hizmetleri bulunmamaktadır.

OGS cihazları ortalama olarak 40 ila 60 TL arasında sunulmaktadır. Alınan kuruluşların prosedürlerine göre fiyatlar ve garanti süreleri farklılık göstermektedir. Bazı bankalar ise kredi kartı ya da ek hesap kullanımları ile OGS cihazlarını ücretsiz olarak vermektedirler.

Cihazların alınması ve düzenli olarak kullanılması için, cihazın bağlanan ek hesabından kredi bulundurulması gereklidir. Genellikle otomatik ödeme sistemi ile yapılan OGS hesapları, özellikle düzenli kullanımları olan ve günlük otoyollardan, köprülerden geçen kişilerin kullandığı bir özelliktir.

İlginizi Çekebilir;


Fibabanka OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi), OTOMATİK GEÇİŞ SİSTEMİ (OGS) ETİKETİ PEŞİN SATIŞ KULLANICI

Ziraat Bankası OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), Ziraat Bankası OGS Özellikleri

ING Bank OGS (Otomatik Geçiş Sistemi), OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) Hizmeti Veren Bankalar Hangileridir

Odeabank OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi), Ogs bakiye yükleme işlemleri

TEB OGS ( Otomatik Geçiş Sistemi), Online OGS Bakiye ve Ceza İşlemleri