Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Esnafa Kredi Veren Bankalar 2022-2023 -

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Esnafa Kredi Veren Bankalar 2022-2023

Anasayfa > Banka Haberleri > Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Esnafa Kredi Veren Bankalar 2022-2023
05 Kasım 2018
974 okunma
Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Esnafa Kredi Veren Bankalar 2022-2023

Faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar evlilikten başlayarak konut kredisine kadar birçok farklı alanda kişilerin maddi durumlarını desteklemek için girişimde bulunmaktadır. Bu kredi desteğini alırken özellikle güvenilir bankalar ile iş birliği yapmaya dikkat etmelisiniz. Faizsiz kredi imkanı genel olarak esnaflara ve KOSGEB kapsamında kişilere sağlanmaktadır. Bunun dışında konut ya da bireysel kredi almak isteyen kişilerin belirli bir oranda faize tabi olması gerekecektir.

Esnaf Kredileri Hakkında İnceleme

Faizsiz esnaf kredisi 2022-2023 senesinde de bazı kurallara bağlı olarak kişilere sunulmaya devam edecektir. Esnaf kredileri hakkında arayış içerisinde olan kişilerin dikkate almaları gereken hususlar;

  • Kişilerin sıfır faiz ile zanaatkarlara verilen destekten faydalanmaları için en az 3 senedir kullanılan onaylı bir ustalık belgesine sahip olmaları gerekmektedir.
  • Daha önce herhangi bir kamu kurum ve kuruluşundan hibe ya da kredi alan kişilerin bu tür girişimlerden ödeme planları bitmeden faydalanmaları söz konusu olmayacaktır. Henüz bu hizmetlerden hiç yararlanmamış olan kişilere öncelik verilmektedir.
  • Genç girişimciler ve esnaflar için da farklı krediler sağlanır. Bunun için kişilerin hangi girişimde bulunacaklarına dair doyurucu bir raporu bankalarına sunmaları gerekmektedir.

Bu hususlar genel olarak tüm bankalarda kabul görmektedir. Bankaların sunmuş olduğu özel koşullar değişim gösterse de genel nitelikler aynı şekilde uygulanmaya devam edecektir.


İhtiyaç Kredileri Hakkında Bilgilendirme

Faizsiz bankalar listesi kapsamında ihtiyaç kredisinden faydalanacak olan kişilerin özellikle gelir konusunda hassas davranıldığını bilmeleri gerekiyor. İhtiyaç kredileri hakkında genel itibari ile gelir belgesi olmazsa olmaz hususlardan bir tanesidir. Gelir belgesinin muhakkak son3 aya ait olması gerekir. Bunun dışında gerekli görüldüğü zaman yüksek tutarlı krediler için mevduat hesapları da incelenebilmektedir. Bu incelemeler kişilerin maddi yeterliğini ölçmektedir.

Benzer İçerik  0,94 Konut Kredisi Hesaplama 2022-2023 (Devlet Bankaları) | Düşük Faizli Konut Kredisi

Kredi Notunuzun Kontrol Edilmesi

Faizsiz konut kredisi veren bankalar kişilerin kredi notlarını da sorunsuz bir biçimde kontrol etmektedir. Kontrol sırasında kişilerin özellikle geçmiş senelerde aldıkları ve ödeme zorlukları çektikleri durumlar da kontrol edilmektedir. Müşterilerin icra takibine düşen herhangi bir ödemeleri varsa direkt olarak kredi puanı düşmektedir. Faizsi kredi veren bankalar bu tür kişilere ya hiç kredi vermemekte ya da verilen kredinin taahhüdü olarak ya bir kefil ya da ipotek talep etmektedir. Bu süreç de bankaların kendi finansal sistemlerini koruma altına almaları olarak yorumlanmalıdır. Özellikle verilen kredilerin çoğunun ödenmediği son dönemlerde yeni kredi verilirken bu tür denetlemeler yapılması oldukça önemlidir.

İlginizi Çekebilir;

Anında Esnaf Kredisi Veren Bankalar, Esnafa Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Kartı Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Kartı Olan Bankaların Listesi

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?, Küçük Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

10 Bin TL Faizsiz Kredi Hesaplama | 10000 TL Kredi 36 Ay Vadeli Banka Faiz Oranları