Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?, Küçük Esnaf Kredisi Nasıl Alınır? - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?, Küçük Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Anasayfa > Banka Haberleri > Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?, Küçük Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?
05 Kasım 2018
891 okunma
Faizsiz Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?, Küçük Esnaf Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz kredi nasıl alınır konu başlığı altında çok farklı bankaların sunmuş oldukları olanaklardan faydalanabilirsiniz. Özellikle faiz oranları hususunda çok dikkatli olmalısınız. Sıfır faiz olarak dahil olduğunuz bir sistemde çok düşük oranlarda faiz ödemeye mecbur kalabilirsiniz. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak için seçmiş olduğunuz bankaya büyük önem vermelisiniz.

Esnaf Kredisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Esnaf Kredisi Nasıl Alınır 2022-2023 senesinde de en sık sorulan sorular arasında yer almaya adaydır. Özellikle yeni girişimde bulunmak ya da işletmesini kuvvetlendirmek isteyen kişiler bu kredilerden faydalanarak elde edecekleri geliri en yüksek seviyeye çekebilir. Esnaf kredisi ile alakalı olarak dikkate alınması gereken temel özellikler;

  • Yok olmaya yüz tutmuş olan sanat dallarında özellikle devlet güdümünde olan bankaların sıfır faiz ile kredi sağladığı görülmektedir.
  • Esnaf ve zanaatkarların bu kredi türünden faydalanabilmeleri için muhakkak en az 3 senedir kullanılan bir ustalık belgesine sahip olması gerekir.
  • Diğer kamu kurum ve kuruluşlarından hibe ya da kredi alan kişilerin bu tür sıfır faizli kredilerden faydalanması mümkün değildir.
  • Verilecek olan kredi kişilerin ödeme gücüne göre belirlenmektedir. 100 bin liradan başlayarak 500 bin liraya kadar değişim göstermektedir.

Bu özelliklerin her biri kişilerin elde edecekleri finansal alt yapıyı kuvvetlendirmektedir. Faiz oranının düşük olabilmesi için ödeme planında vade sayısını minimumda tutmalısınız. Vade sayısı ne kadar artarsa kişilerin toplamda ödemeleri gereken faiz tutarı da aynı şekilde artış gösterecektir.


Esnaf Kredisi Ödeme Planlaması

Esnafa faizsiz kredi Halkbank tarafından ve diğer kamu kurumları tarafından ilk 6 ay ödeme alınmaksızın hesaplanmaktadır. Bu şekilde esnafın kendi girişimini toparlayabilmesi için uygun ortam sağlanmaktadır. Esnaf kredisinden faydalanırken ödeme planlamasının bu şekilde ötelenmesi kişileri ayrıca memnun edecek hususlar arasında yer alır. Bunun yanı sıra gelirin elinize geçeceği tarihi ödeme günü olarak belirlemeniz de oldukça önemlidir. Ayın ödeme gününü seçme gibi bir imkanınız da bulunmaktadır.

Benzer İçerik  Kredi Kartı Başvurusu Kredi Notunu Etkiler Mi?, Kredi Kartını Kapatmak Kredi Notunu Düşürür Mü?

Kredi Puanının İncelenmesi

Esnafa faizsiz kredi kapsamında kişilerin sahip oldukları puan hakkında da bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Kredi puanı düşük olan kişilerin bu tür sıfır faiz ve 6 ay ertelemeli kredilerden faydalanması mümkün olmayacaktır. Kredi puanınızın belirlenmesinde daha önce almış olduğunuz krediler ve kredi kartlarının ödeme planları oldukça etkin bir yere sahiptir. Bu noktada özellikle icraya düşmüş olan herhangi bir ödemesi olan kişilerin kredi puanının riskli derecede düşük olacağı da aynı şekilde belirtilmelidir.

İlginizi Çekebilir;

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar 2021 | KOSGEB Destek Kredisi Veren Bankalar

Hibe Kredi 2022 (Şartları, Nasıl Alınır?)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Faizsiz Kredi Sağlayan Yerler

Girişimcilik Destek Programı Nedir?, Girişimcilik Destek Programı – KOSGEB

KOSGEB Kredi Başvurusu, KOSGEB kredisi nasıl alınır?, Destek kredisi başvuru şartları neler