Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar, EFT Ücreti Almayan Bankalar 2022-2023 -

Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar, EFT Ücreti Almayan Bankalar 2022-2023

Anasayfa > Banka Haberleri > Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar, EFT Ücreti Almayan Bankalar 2022-2023
05 Kasım 2018
962 okunma
Havale ve EFT Ücreti Almayan Bankalar, EFT Ücreti Almayan Bankalar 2022-2023

Havale ve EFT ücreti almayan banka seçenekleri oldukça fazladır. Her gün hesaplar arasında para transferi sağlanıyor ve bankalar da bu transferlerden komisyon alıyor. Ancak büyük paralar gönderildiğinde komisyon tutarı da artıyor ve bu durum kişileri rahatsız ediyor. Günümüzde en düşük EFT işleminin ücreti 1,5 TL ve üzerindedir. Dolayısıyla çok EFT yapan biri için ciddi bir para kaybı demektir. Bazı bankalar EFT ve havale üzerinden komisyon almıyor. Dolayısıyla para transferi yaparken ekstra bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Albaraka Türk Bankası ve Ziraat Bankası EFT Ücreti Almıyor

Albaraka Türk Bankası ile çalışıyorsanız hem havaleden hem de EFT’den ek bir ücret almadığını bilirsiniz. Katılım bankalarından biri olan Albaraka Türk Bankası sayesinde hesap işletim ücreti ödemek durumunda kalmıyorsunuz. Aynı zamanda banka faizsiz bankacılık işlemleri de sunuyor. Bunun yanında havale ücreti almayan bankalar 2018 sıralamasında Ziraat Bankası da yerini çoktan almış durumdadır. En eski bankalardan biri olmasının yanında hem çiftçinin hem de esnafın yanında olması ile de biliniyor. Faiz indirimleri ile adından söz ettiren banka bir yandan EFT ve havale işlemlerinden de herhangi bir ek ödeme talep etmiyor.

TEB ve Kuveyt Türk Bankası EFT ve Havale Ücreti İstemiyor

TEB bankasının internet şubesi olan CEPTETEB uygulamasını kullanıyorsanız havale ya da EFT ödemesi yapmanıza gerek kalmıyor. TEB bankası hem bankasının kullanıcılarına hem de başka banka kullanıcılarına ek ücret ödetmiyor. Kuveyt Türk Bankası da tine EFT ücreti talep etmeyen bankalar arasında yer alıyor. Normalde havale EFT ücreti ne kadar diye sorulduğunda 1,5 TL’den başlayan fiyatlar Kuveyt Türk Bankasında 0 TL değerindedir. Bir yandan Finansbank da EFT ya da havale ücreti istemiyor. Bu nedenle internet üzerinden herhangi bir para ödemeden havale ya da EFT yapabiliyorsunuz.

Benzer İçerik  Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar, Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2022-2023 Listesi

EFT Ücreti Ödememek İçin Ne Yapmak Lazım?

Pek çok banka kendine müşteri çekmek istiyor. O nedenle de müşterilerini etkileyecek durumlar oluşturmaya çalışıyor. Hesap işletim ücreti almayan bankalar 2022-2023 listesinde yeni yeni pek çok banka ismini görebiliyorsunuz. Bankalarda EFT ve havale ücreti ödemek istemiyorsanız aşağıdaki detaylara dikkat etmelisiniz:

  • Bankaların maaş müşterileri genel olarak EFT ve havale ücreti ödemez.
  • Bankalar ile iş sözleşmesi yapan kişiler de genel olarak EFT ve havale için para vermez.
  • Emekli maaşını taşıyan kişilerden de yine EFT ve havale ücreti alınmaz.

İlginizi Çekebilir;

Ziraat Bankası EFT ve Havale Ücreti 2021 | Ziraat Bankası Havale EFT Ücretleri Ne Kadar

Albaraka Türk Faizsiz Kredi 2021 | Albaraka Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Hesap Açma Başvurusu 2021 | Kuveyt Türk Hesap Açma İçin Talep Edilen Belgeler Nelerdir

Ziraat Eft Saatleri 2021 | Ziraat İşlem Limit ve Saatleri

Denizbank Eft Saatleri 2021 | Denizbank İşlem Limitleri