Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar, ARSA İPOTEĞİ KARŞILIĞI TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar, ARSA İPOTEĞİ KARŞILIĞI TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Arsa ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar, arsa ipotek karşılığı kredi veren banka ve ipotekli arsa kredisi veren bankaları sizin için listeledik!

Anasayfa > Banka Haberleri > Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar, ARSA İPOTEĞİ KARŞILIĞI TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ
02 Ekim 2018
1.177 okunma
Arsa İpotekli Kredi Veren Bankalar, ARSA İPOTEĞİ KARŞILIĞI TAKSİTLİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Arsa ipoteği karşılığı taksitli ihtiyaç kredisi veren bankalar sayesinde yüksek limitli ihtiyaçlarınızı arsanızı ipotek göstererek sahip olabilirsiniz. Kredi alan kişiye hayat sigortası yaptırılır. Vakıfbank, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bankalar üzerinden ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi temin edilir. Ancak bunun için başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Vakıfbank Arsa İpotekli Kredi

3. bir kişiye ait arsayı ipotek olarak göstererek ya da kendinize ait arsayı ipotek göstermeniz durumunda yüksek miktarlardaki nakit ihtiyaçlarınızı Vakıfbank üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün. Vakıfbank ipotekli kredi için gerekli olan belgeleri tamamlamanız şart. En yakın Vakıfbank şubesine giderek ipotekli krediniz adına başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler: Nüfus cüzdanı her banka işleminde olduğu üzere gerekli olan belgelerden biridir. Bunun yanı sıra ekspertiz raporu, ipotek ettirmek istediğiniz gayrimenkulün kat irtifakı ve kat mülkiyeti. İkametgah, borçlu olan kişiye ait su, doğalgaz ve elektrik faturası gerekli olan belgeler arasında yer alıyor.

Kredi Özellikleri: Ticari niteliğe sahip müşteriler hariç olmak üzere belirli bir düzenli geliri olan ve banka geçmişi olumlu olan kişilere sunulur.

  • İpotekli kredi limiti ipotek alınacak olan gayrimenkulün ekspertiz değerinin %75’i ile sınırlı tutulur.
  • Arsa ipoteği karşılığında taksitli ihtiyaç kredisi kullanan kişilere hayat sigortası yaptırılıyor.
  • 48 aya kadar vade seçenekleri sunulur.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Büyük tutarlı nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak adına Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi sunuyor. Başvuruda bulunmak için Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacak. T.C kimlik numarası, gelir belgesi ve ekspertiz raporu vb. belgeler gerekli olan belgeler arasında yer alır.

Kredi Özellikleri: Ekspertiz değerinin %80’i, arsa için %50’sine kadar kullandırılıyor. 36 aya kadar vadeler ile sunulur. Kredi için gayrimenkul üzerine ipotek yapılır. Şubelerde gerekli görülmesi durumunda ek belge ya da ek teminat istenebilir. İpotekli kredi boyunca zorunlu deprem sigortası ve konut sigortası yaptırılıyor. Faiz oranı %1, 54.

Benzer İçerik  Cep Telefonu İçin Kredi Veren Bankalar, Telefon Kredisi Veren Bankalar 2022-2023

İş Bankası İpotekli Kredi

İş Bankası, yüksek tutarlı ihtiyaçlarınız için 48 aya kadar vade sunuyor. İpotek göstererek hazır kredi temin edebilirsiniz. İş Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi için en yakın şubeye giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Ancak öncelikle gerekli olan belgeleri tamamlamanız şart.

Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler: İpotekli kredi alacak olan kişiye ait nüfus cüzdanı, su, elektrik, doğalgaz faturası, gelir belgesi, gayrimenkule ait ekspertiz raporu da gerekli olan belgeler arasında yer alıyor.

  • Arsa ipoteği karşılığında kredi adına, kredi notunun ekspertiz oranın %50’si sunulur.
  • Bankanın sunduğu tüketici destek kredisi için banka sigorta vergisinden muaf tutulur.
  • 36 aya kadar vade sunuluyor.

Halkbank İpotekli Kredi

Müşteriler, ipotekli kredi imkanlarından yararlanabilmek adına Halkbank şubelerinden herhangi birine giderek başvuruda bulunmalı.

Kredi Bilgisi: Kredi teminatına konut ipoteği istenir. Bireysel destek kredisi için sahip olunan konut teminat olarak verilir ve yüksek tutarlı nakit ihtiyaçları adına uzun vadeler ile kredi sunulur.

  • Konut için birinci derecede ipotek alınıyor.
  • Teminat gösterilen konutun ise ekspertiz değerinin %80’i aşılmamalı
  • Azami kredi süresi ise 36 ay olarak belirlendi.

100.000 TL ipotekli kredi alacak olan kişiler 36 ay vade seçeneğinden yararlandığında aylık olarak 4.644.51 TL taksit öder. 500 TL tahsis ücreti kesilir. Faiz oranı ise %2, 69’dur. Tarla ipotekli kredi veren bankalar arasında ise Burganbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank bulunuyor. Gerekli olan belgeleri hazırlayarak aynı şekilde ipotekli kredi alabilmeniz mümkün olacak.