Araba İpotekli Kredi Veren Bankalar, Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Araba İpotekli Kredi Veren Bankalar, Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Araba ipoteği ile kredi veren banka listesi, araç üzerine ipotekli kredi veren banka, hangi bankadan abana ipotek ederek kredi çekerim diyorsan hepsi yazımızda!

Anasayfa > Banka Haberleri > Araba İpotekli Kredi Veren Bankalar, Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar
30 Eylül 2018
1.260 okunma
Araba İpotekli Kredi Veren Bankalar, Araç İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Araç ipotekli kredi verenler sayesinde  kefil olmadan da ihtiyaç kredisi alabilmeniz mümkün. Genellikle yüksek limitlere sahip krediler için bankalar, ipotek karşılığında kredi imkanı sunar. Kişiler arabalarını teminat olarak bırakarak ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. İpotekli kredi başvurusu internet üzerinden, telefon bankacılığı ile ve banka şubelerine giderek kolaylıkla yapılır. ING Bank, Vakıfbank, Denizbank, Ziraat Bankası ipotekli kredi sunan bankalardandır.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ANINDA HESABA YATAN KREDİ VEREN BANKALAR

Denizbank İpotekli Kredi

Gelir düzeyi düşük olanlar Denizbank ipotekli ihtiyaç kredisinden yararlanarak uygun faiz oranları ile kredi temin edebilir. 200 bin liraya kadar kredi hesabınıza yatar. 48 aya kadar varan vadeler ile ipotekli kredi için öncelikle yapmanız gereken başvuruda bulunmak olacak.

  • Araç ipotekli kredi Denizbank internet şubesine erişim sağlayarak alınabilir.
  • Bunun yanı sıra 0850 222 0800 numaralı müşteri temsilcilerine bağlanarak da bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz.
  • En yakın Denizbank şubesine gidip banka personeller ile görüşme sağlayarak da ipotekli kredi imkanlarından yararlanmanız mümkün olacak.

Gerekli Olan Evraklar: Nüfus cüzdanı ve fotokopisi, ikametgah, gelir belgesi. Denizbank ihtiyaç kredisi adına 48 ay vade fırsatı sunuyor. %1, 74 faiz oranlarından yararlanarak 50 bin TL ihtiyaç kredisi alınabilir. Geri ödeme tutarı ise 1.573.73 TL’dir.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ARAÇ REHİN KARŞILIĞI KREDİ VEREN BANKALAR

TEB Araç İpotekli Kredi Başvurusu

İpotek karşılığında ihtiyaç kredisi sunan bankalardan biri de TEB. Müşteriler çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına araçlarını ipotek ettirmeleri karşılığında ihtiyaç kredisi alabilir.


  • İhtiyaç kredisi üst limit, ipotek gösterilen gayrimenkulün ekspertiz değerinin yaklaşık olarak %60 oranında.
  • TEB araç ipotekli kredi 48 aya varan vadeler ile uygulanıyor.
  • Kredi tutarının ise binde beşi kadar tahsis ücreti müşterilerden alınır.
Benzer İçerik  Kredisiz Borç Para, Hangi Banka Kredisiz Borç Para Veriyor?

Başvuru Süresi: TEB şubelerine giderek kolay bir şekilde başvuruda bulunmanız mümkün olacak. Bunun için nüfus cüzdanı, gelir belgesi, ipotek alınacak olan taşıta ait fatura gerekiyor.

Ziraat Bankası İpotekli Kredi

Arabanızı ipotek ettirerek Ziraat Bankası şubeleri üzerinden ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Başvuru esnasında ise gerekli olan evrakları hazırlamanız şart. Kredi başvurusu için dilekçe, kredi alacak olan kişiye ait kimlik fotokopisi, gerçek kişi olduğunu kanıtlayacak ikametgah belgesi, serbest çalışan kişilere ait çalışan belgesi,  teminatın yetersiz olduğu durumlarda ise kefil istenir. Kefil içinde aynı belgelerin hazırlanması gerekiyor.

Kredi Bilgisi: Ziraat Bankası üzerinden 50.0000 TL krediyi 48 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanarak alabilirsiniz. Geri ödemeniz gereken tutar 1, 631 TL’dir. Toplam ödeme ise 79, 091 TL.

Banka geri ödeme yapmamanız durumunda aracınızı satılığa çıkarma hakkına sahiptir. Bu nedenle Ziraat Bankası araç ipotekli kredi düzenli olarak ödenmelidir.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ARSA İÇİN KREDİ VEREN BANKALAR

Vakıfbank İpotekli Araç Kredi

İhtiyaç sahiplerinin araçlarını ipotek ettirdikleri taktirde kredi temin edebilecekleri bankalar arasında bulunan Vakıfbank, 48 aya varan vadeler sunar. 50 bin TL kredi için uygulanan faiz oranı %1, 90.

Kredi Başvuru: Vakıfbank ihtiyaç kredisinden yararlanabilmeniz adına öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Kredi başvurusu adına en yakın Vakıfbank şubesine gidin. T.C. kimlik belgeniz, gelir belgenizi gösteren evrak ile beraber giderek başvuru işlemlerinizi tamamlamanız mümkün. 0850 222 0724 Vakıfbank müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayarak kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

50.000 TL ihtiyaç kredisi 36 aya varan vade ile sunuluyor. 2.70 aylık taksit tutarıdır. Bunun yanı sıra toplam ödeme ise 81. 970 TL.  %2, 45 faiz oranı bulunuyor.

Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra kredinizi almanız mümkün olur. Ödemeleri geciktirmemeniz oldukça önemli. Aksi taktirde banka ipotek olarak belirttiğiniz araca el koyabilir.

Benzer İçerik  Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar, Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar