En Kolay Kredi Kartı Veren Banka, Kesin Kredi Veren Banka Listesi - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

En Kolay Kredi Kartı Veren Banka, Kesin Kredi Veren Banka Listesi

En kolay kredi kartı veren banka 2020, hangi bankalar kolayca kredi veriyor, kolayca kredi sağlayan bankalar, hangi banka en kolay kredi verir hemen öğren!

Anasayfa > Banka Haberleri > En Kolay Kredi Kartı Veren Banka, Kesin Kredi Veren Banka Listesi
26 Mayıs 2018
1.161 okunma
En Kolay Kredi Kartı Veren Banka, Kesin Kredi Veren Banka Listesi

Kredi notu düşük olan kişiler kredi kartı alarak notlarını yükseltebilir. Kredi kartının düzenli ödenmesi notunuzu en kolay yükselten yöntemlerden biri. Kredi kartı veren bankalar üzerinden kart talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikle bankaları araştırmanız gerekecek. Kredi notuna bakmayan bankaları yıllık ödenmesi gereken faiz oranları bakımından karşılaştırabilirsiniz.

Kredi Kartınızı Kullanmadan Önce Ne Yapmanız Gerekiyor?

Kredi karı için başvuruda bulunan kişilerin öncelikle kredi kartını teslim aldıktan sonra geçici olan şifrelerini değiştirmesi gerekiyor. Daha sonra yeni bir şifre oluşturabilirler. Şifrelerini kimsenin tahmin edemeyeceği rakamlardan oluşturmaları oldukça önemli. Bunun yanı sıra unutmayacakları bir şifre bulmaları da gerekiyor. ATM’de bir kere bu şifre ile giriş yapılması durumunda yeni şifre geçerli olacaktır.

Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı almak isteyen kişiler en kısa sürede kredi kartı veren bankalar üzerinde bir araştırma yapmalı.  Bu bakımdan kredi kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler;

 • Limit bilindiği üzere kredi kattı için en önemli unsurlardan biridir. Limitinizi gelirinize göre ayarlamanız gerekiyor. Bu bakımdan ne çok düşük olmalı ne de çok yüksek olmalı.
 • Kredi kartını çoğu kişi alışveriş yapabilmek adına tercih eder. Bu bakımdan talep edeceğiniz kredi kartının taksit yapabilme özelliğini taşıması gerekiyor. Aldığınız ürünü 9, 10 taksite bölerek daha rahat düşük miktarda ödeme yapabilirsiniz. Ekstra taksit imkanı tanıyan kredi kartları tercih edilmelidir.
 • Bunun yanı sıra dönem dönem kampanyalar sunan kredi kartları tercih edilmelidir. Bu Bonus para sunan avantajlı kredi kartları sayesinde bayram alışverişlerinizde 100 TL puan kazanma gibi imkanlar elde edebilirsiniz Bunun için kartın kampanya özellikleri de incelenmeli.
 • Yaşam tarzınıza göre bir kredi kartı seçmeniz size avantaj sağlayacaktır. Örneğin uçuş yapan kişiler mil hediye eden kredi kartlarını ya da otomobil çok kullanan kişiler akaryakıtta chip para sunan kredi kartlarını tercih etmeli.
 • Aylık uygulanan faiz oranlarına da dikkat ederek kredi kartı tercihinde bulunulmalıdır.

Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin yaşam tarzı, sosyal aktiviteleri ve günlük harcamaları kart kullanımında oldukça önemlidir. İlk kez kredi kartı kullanacak olan kişiler bu hususlar bakımından bir değerlendirmede bulunduktan sonra kart talebinde bulunmalı.

 Kart Limiti:  Kredi kartı alırken gelirinize uygun limitleri bulunan bir kart talep etmelisiniz. Aylık net gelirinizin 2 katı değerinde bir kart ile kullanıma başlamanız uygun olacaktır. Daha sonraki yıllarda ise aylık net gelirin 4 katını aşmayacak şekilde limitinizi harcamalarınıza göre arttırmanız mümkün olacak.

Örneğin aylık net geliri 2.500 TL olan bir kişi ilk yıllarda 5.000 TL kredi kartı kullanabilir. Bankalar tarafından düzenli ödeme yapmanız durumunda limitiniz de arttırılacak ya da düşürülecektir. Bu bakımdan hesap kesim tarihini gelirinize göre ayarlamanız oldukça önemli. Sadece asgari ödemenizi değil aylık dönem borcunu ödemeniz durumunda kredi notunuz da yükselecektir.

Benzer İçerik  KKB Puanı Nasıl Yükselir? | Kredi puanı 1 ayda ne kadar yükselir?

 Hesap Kesim Tarihi Nasıl Belirlenir:   Kart talebinde bulunduğunuz banka ile görüşme sağlayarak hesap kesim tarihini maaş aldığınız güne uyarlayabilirsiniz. Bu sayede kredi borcunuzu öderken gün atlamamış olacaksınız. Hesap kesim tarihleri banka tarafından 1 yıl içerisinde 2 kez değiştirilebiliyor.

 Kredi Kartının Ödenmemesi Durumunda:   Asgari ödemelerini geciktiren kişilere; dönem borucunun asgari ödeme tutarına aylık % 2, 34 oranında gecikme faizi uygulanmaktadır.  Asgari ödeme kısmının dışında ise aylık olarak %1, 84 oranında faiz uygulanır. Eğer 1 yıl içerisinde 3 kez asgari ödeme tutarını ödemezseniz kredi kartınızın bir sonraki yılına kadar nakit kullanım kapatılır. 90 gün içerisinde ödeme yapılmaması halinde bankalar tarafından yasal işlem başlatılır ve kredi notunuz oldukça olumsuz bir şekilde etkilenir.

 Yalnızca Asgari Ödeme Yapmanın Etkisi:  Asgari ödeme; kredi kartı ekstresinde yer alan en düşük ödeme tutarını göstermektedir. Yani son ödeme tarihine kadar yapılan harcamalarınızın ödenmesi gereken zorunlu borcunuzu ifade eder. Asgari ödeme yapmayan kişilerin kredi notları olumsuz etkilenir. Aylık borcunuzun sadece asgari tutarını ödediğinizde ise gecikme olarak görülmez. Fakat az da olsa kredi notunu düşürecektir. Kalan borcunuza en yüksek uygulanabilecek faiz oranı aylık olarak %1, 84’ tür. İlk defa kredi kartı kullanacak olan kişilerin aylık dönem borcunu hesap kesim tarihinde ya da daha önce ödenmesi daha doğru olacak. Bu sayede kredi notunuz da yükselecektir.

 Kredi Kartına Taksit:  Alışverişlerde kredi kartına taksit yapılması aylık olarak ödemeniz gereken tutarı düşürecektir. Böylelikle dönem borcunuzu daha rahat ödeyebilirsiniz. Düzenli olarak ödeme yapmamanız durumunda ise aylık ödemeniz gereken borç miktarını arttıracaktır. Kredi kartı kullanırken izlemeniz gereken yollardan biri aylık gelirinize göre alışveriş yapmak ve harcamalarda bulunmak olmalı.

 Kredi Kartında Nakit Avans:  Nakit paraya ihtiyacı olan kişiler kredi kartından nakit avans çekebilir. Ancak bankalar kredi kartından nakit avans kullanımı için yüksek faiz oranları uygular. Bu nedenle tercih edilen uygulamalardan biri değildir. Çektiğiniz miktarı kısa sürede ödeyebileceksiniz nakit avans kullanabilirsiniz. Ancak yüksek miktarda çekim yaparak uzun vadede ödeme yapılması avantaj sağlamaz. Bunun yerine bankalar üzerinden bireysel kredi çekmeyi deneyebilirsiniz.

Kredi notu düşük olanlar herkese kredi kartı veren bankalar üzerinden bir tercihte bulunabilir.


Kara Listeden Çıkma Yöntemleri

Kara listede olan kişilere bankalar kredi kartı vermek konusunda sıkıntılı davranabilir.  Bunun için öncelikle kişilerin sicillerini düzeltmeleri gerekiyor. Bunun için kredi yapılandırması yaparak eski borçlarınızı taksitlendirebilir ve bu şekilde ödemelerinizi daha düşük tutarlarda yapabilirsiniz. Kredi sicil bilgileri ise kullanılan kredi kartı, çekilen krediler ve kefil olunun krediler sonucunda incelenerek oluşturulur.  Yasal takipte olunan krediler 5 yıldan daha eski olsa dahi sicilinizde yer almaktadır.

444 99 69 müşteri hizmetlerini arayarak siciliniz ile ilgili bilgileri öğrenmeniz mümkün olacak. Bu sayede 5 yıl doğmamış kredi müşterisi olan kişiler 6 ay içinde borçlarını ödemeleri ya da yeniden yapılandırma yapmaları durumunda geçmiş döneme ilişkin olarak olumsuz kayıtları böylelikle siliniyor. Bunun haricinde düzenli ve yoğun bir şekilde kredi kartı kullanan , borçlarını hesap kesim tarihi gelmeden önce ödeyen kişilerin de kredi notları yükselmektedir.

CEPTETEP Kredi Kartı

CEPTETEP müşterilerine 12 ay boyunca yapacakları 500 TL düzenli harcama sonucunda yıllık olarak kart aidatı tutarında bonus sunuyor. Ayrıca bonus üyesi olan iş yerleri üzerinden yapılan alışverişlerden sonra da bonus kazanılması mümkün.

 • Limit aşım ücret bilgisi %1, 84
 • Asgari dönem ödeme tutarı ise kredi kartı kullanımı başlangıç tarihinden itibaren bir yıl dolana kadar dönem borcunun %40’ ı olarak belirlenmektedir.
 • Nakit avans ücreti %5 + 5 TL
 • Yıllık kart ücreti 37,00 TL

 Başvuru:  İnternet sitesi üzerinden oldukça kolay bir şekilde başvuruda bulunulması mümkündür. www.cepteteb.com.tr adresine erişim sağladıktan sonra T.C. Kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı yazıp güvenlik kodunu da girdikten sonra oldukça kolay bir şekilde başvuru yapmanız mümkün olacak.  Cep telefonunuza SMS ile gelen şifreyi ilgili ekrana yazarak başvurunuzu onaylamanız da gerekiyor. Daha sonra devam butonuna tıklamanız yeterli olacak.

Akbank

Akbank kredi kartı acil ihtiyaçlarınız olduğunuzda anında kredi imkanını 48 aya kadar sunar. Akbank Axess kart sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınızı da karşılamanız mümkün.

 • Yıllık kart ücreti olarak 54.00 TL
 • Limit aşım ücret için %1, 84 oranında faiz
 • Nakit avans ücreti ise yurt içi banka üzerinden % 3, 75 +9 TL
 • Diğer bankalar üzerinden % 3, 75 +10 TL
 • Asgari ödeme tutarı ise ilk yıl dönem borcunun %40’ ı olarak belirlenir.

 Başvuru:  Webapp.akbank.com adresine tıklayarak şubeye gitmenize gerek kalmadan kredi kartı başvurusunda bulunmanız mümkün olacak.  Bunun için T.C. Kimlik numarasını, cep telefonu numarasını ve aylık gelirinizi belirttikten sonra güvenlik kodunu da yazarak başvuruda bulunabilirsiniz. Kişisel verilerin korunması hakkındaki bilgilendirmeyi okudum sekmesini işaretlemeyi unutmayınız.

Başvuru formunu dolduran kişiler uygun bulunduğu taktirde kredi kartları kurye ile adrese gönderilir.

Odeabank

Yıllık kart ücreti olmayan Odeabank aynı zamanda 5 ek kart çıkarma izni de vermekte. Kredi kart başvurunuzu oldukça kolay bir şekilde internet üzerinden ya da SMS ile yapmanız mümkün olacak.

 Başvuru:  SMS ile başvuruda bulunmak isteyen kişiler T.C. Kimlik numaralarınızı yazarak 8444’ e kısa mesaj gönderebilir. Bunun yanı sıra odeabank.com.tr adresine erişim sağladıktan sonra T.C. Kimlik numaranız, cep telefonu numaranız, doğrulama kodunuz ve diğer bilgileri girerek  kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası Bonus kart sayesinde kartınızı kullandıkça bonus kazanma şansınız olur. Bunun yanı sıra bedava alışverişlerinizden kazançlı çıkarsınız.  Asıl kartların ve ek kartların aidatı ise 1 yıl sonunda kartınıza yansıtılacaktır.

 • Limit aşım ücretleri %1, 84 olarak belirlenir.
 • Yıllık kart ücreti ise 51 TL olarak belirlenmiştir.
 • Yurt içi bankalardan % 3, 75 + 6, 80 TL nakit avans ücreti alınır.
 • Kredi kartları için ilk yıl dönem borcunun %40’ ı üzerinden hesaplanmaktadır.

 Kredi Kartı Başvurusu:  Garanti bankası internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmanız mümkün olacak. T.C. Kimlik numarası ve telefon numaranızı yazdıktan sonra hemen başvur butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Denizbank

Denizbank kredi notuna bakmadan kredi kartı veren bankalar arasında yer alır. Bonus kart sahibi olmak için internet sitesine erişim sağlayarak kredi kartı için başvuru formunu doldurmanız yeterli olacak.

 • Kredi kartı ile yapılan alışverişler sonucunda yurt dışı da dahil olmak üzere bonus kazanmanız mümkün. Denizbank’a üye 250.000 iş yerinden bedava alışveriş de yapılabiliyor.
 • İlk yıl kart ücretleri 98 TL’dir. Ek kart ücreti ise 49 TL olarak belirlenmiştir.
 • Limit aşımında ücret bilgileri %1, 84 olarak belirlenmiş olup yıllık kart ücreti 49.000 TL’ dir.
 • Yurt içinde nakit avans çekimlerinde % 3, 75 + 5,5 TL uygulanır. Yurt dışı ve yurt içi olmak üzere diğer bankalardan nakit avans ücreti ise %3, 75 + 12 TL olarak belirlenir.
 • Asgari ödeme tutarı ise dönem borcunun %40’ ından aşağı olamaz.
 • İlk harcamanızda 50 TL bonus sunar.

 Kredi Kartı Başvurusu:  Başvuruda bulunmak için internet adresine erişim sağlanması yeterli olacaktır.  Denizbank.com sitesine giriş yapan kişiler T.C. Kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını düzgün bir şekilde yazmalıdır. Daha sonra güvenlik kodunu girmeleri gerekiyor. Son olarak ise kredi kartı için formu okudum sekmesini de işaretledikten sonra başvuruda bulunulabilirler. Kesin kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Denizbank sunduğu kampanyaları ile de müşterilerini memnun etmektedir.