Ücretsiz Antivirüs | Ücretsiz antivirüs programı hangisi iyi? -

Ücretsiz Antivirüs | Ücretsiz antivirüs programı hangisi iyi?

Ücretsiz antivirüs programı hangisi iyi?, En iyi ücretsiz antivirüs programı 2021 Hangisi?, Ücretsiz virüs temizleme programı var mı?, Avast mı daha iyi ESET mi? Detaylar yazımızda…

Anasayfa > Tanıtım > Ücretsiz Antivirüs | Ücretsiz antivirüs programı hangisi iyi?
22 Eylül 2021
752 okunma
Ücretsiz Antivirüs | Ücretsiz antivirüs programı hangisi iyi?

Gerek telefon cihazları ve masaüstü bilgisayarları gerekse dizüstü bilgisayarları koruma altına almak bir zorunluluktur. Bu yüzden en iyi ücretsiz antivirüs programlarıyla cihazlarınızı, virüse ve kötü yazılımlara karşı korumuş olursunuz.

Siber güvenlik alanında popüler isimler hem ücretli hem de ücretsiz olarak antivirüs paketleri sunar. Antivirüs paketlerinden yararlanmak için, hangisinin ne etkisi olduğunu bilmek, doğru antivirüs programını almak için önemli bir noktadır.

Hangi Ücretsiz Antivirüs Programı En İyisi?

En iyi ücretsiz antivirüs programları arasında Norton, Bitdefender, Kaspersky, Webroot ve Trend Mikro antivirüs programları bulunur. Zararlı yazılım ve virüs üreticileri, kimlik dolandırıcılığına, kötü virüs ve zararlı yazılımlara karşı geliştirilir.

 • Bitdefender: Birçok özelliğe sahip antivirüs programlarındandır. Windows, Mac seçeneklerini içerir. Maksimum 10 cihaz korur. Safepay bankacılık koruması, gizlilik araçları, internet koruması ve VPN özelliklerine sahiptir. Birden fazla sistem kaynağı kullanması, eksi yönüdür.
 • Norton Antivirüs: Windows ve Mac seçeneklerine sahiptir. En fazla 1 cihaz korur. Akıllı güvenlik duvarı, bilgisayar bakımı, online depolama ve yedekleme aracı sunar. Arayüz olarak oldukça eksi yönü bulunur.
 • Kaspersky Antivirüs: Sadece Windows seçeneği sunar. En fazla 5 cihaz korur. Yapılandırılabilir virüs taraması, öz kontrol savunması, kripto madencilik enfeksiyonunu önleme özelliğine sahiptir. Zayıf yönü ise, az sayıda özellğinin olmasıdır.
 • Trend Micro Antivirüs: Sadece Windows için geçerlidir. En fazla 1 cihaz korur. Fidye yazılım izleme, Pay Guard banka koruması, yüksek kaliteli URL engelleme özelliğine sahiptir.

Webroot Antivirüs programı; Windows ve Mac seçeneği sunar. En fazla 3 cihaz korur. Her zaman güvenliği açık tutar ve gerçek zamanlı kimlik hırsızlığı koruması sunarak, güvenlik duvarı izleme özelliğini çalıştırır.

Ücretsiz Antivirüs

Avast Antivirüs Programı Ücretsiz mi?

Birçok özelliğe sahip güvenlik paketinden oluşan ve %100 ücretsiz antivirüs programlarından biri olan Avast Antivirüs; Windows, Mac, Android ve IOS işletim sistemli cihazlarda geçerlidir.

Benzer İçerik  Steam Ücretsiz Oyunlar 2022-2023 | Steam de hangi oyunlar ücretsiz?

En fazla 10 cihaza koruma sağlayan antivirüs programı; fidye yazılım kalkanı, gerçek sitelerde DNS çalma önleme ve kablosuz ağ denetimi özelliği ön plana çıkar. Premium paket içinde kimlik hırsızlığına karşı koruma, şifre yönetme, ağ açıklarının bulunduğu kablosuz ağ denetimi vardır. Ancak bu özellikler ücretlidir.

Ancak avast ile sisteminizde ufak da olsa bir yavaşlama olurken; Avast Ultimate, Premium güvenlik ile Avast SecureLine VPN ve ekstra özellikler bir arada sunulur. VPN isteniyorsa, ultimate paketi ücretli olarak temin edilebilir.

Avast Mobile Security Ücretsiz midir?

Android kullanıcıları için en iyi ücretsiz antivirüs programlarından bir tanesi olan Avast Mobile Security; gizlilik ve güvenliğiniz konusunda, en son teknolojiyi kullanır. Siber güvenlik koruması ve en büyük tehdit tespit ağıyla çalışan antivirüs programı ile olası tehditleri önleyebilirsiniz.


 • Tehditleri ve güvenlik açıklarını tespit etmek için, düzenli taramalar yapar.
 • İnternetteki kötü amaçlı yazılım bulaşan bağlantılara karşı koruma sağlar.
 • Wi-fi ağlarının güvenli olup olmadığını doğrular.

Cep telefonlarınızın güvenliği de en az bilgisayarlarınız kadar önemlidir. Uzaktan kontrolle, hırsızların verilerinize ulaşmasını engellemek ve cihazınız kaybolduğu ya da çalındığında kolaylıkla bulabilmeniz için, Avast Mobile Security oldukça önemlidir.

Ücretli ve Ücretsiz Antivirüs Programları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bilgisayarlarınız için ücretli ya da ücretsiz antivirüs korumayı seçtiğinizde; virüsleri engelleyen ve ortadan kaldıran modern virüs tarayıcıları için ücretli ve ücretsiz farkı temel koruma ve tam koruma olarak gerçekleşir.

Ücretsiz Antivirüs programları;

 • Virüs, casus yazılım ve diğer kötü amaçlı yazılımları durdurur.
 • Güvenli olmayan bağlantıları, indirme yapılan dosyaları ve e-posta ekleri engellenir.
 • Bilgisayar performans sorunları tespit edilmesi için tarama yapılır.
Benzer İçerik  Portbet Kapandı Mı?

Tam kapsamlı antivirüs koruma programları (ücretli);

 • Virüs, casus yazılım ve diğer kötü amaçlı yazılımları durdurur.
 • Güvensiz bağlantıları ve e-posta eklerini engeller.
 • Bilgisayar performans sorunlarını tespit için tarama yapar.
 • Gerçek zamanlı güvenlik güncellemesi yapar.
 • Meraklı kişilerin web kameranızı kullanarak, sizi izlemesini önler.
 • Gelişmiş güvenlik duvarıyla bilgisayar korsanlarına karşı korur.

Ücretsiz antivirüs programları da ücretli olanlar kadar işleve sahiptir ve kötü amaçlı yazılımlara, korsan yazılımlara karşı sizi korur.

Windows 7 için en iyi antivirüs programı hangisidir?

Windows 7 için en iyi antivirüs programı; bulut üzerinden sunulan ve virüslere, casus yazılımlara, rootkitlere karşı tarama yapan Panda Antivirüs Beta 3, 32 ve 64 bit programıdır.

2022 - 2023

En güçlü antivirüs programı hangisidir?

2022 – 2023 yılının en güçlü antivirüs programı, siber güvenlik paketi sunan, Norton 360’dır.

Cep telefonu için en iyi antivirüs programı hangisidir?

Cep telefonları için en iyi antivirüs programı Avira Security antivirüs programıdır.

Avast mı Eset mi en iyidir?

Avast antivirüs programı, daha çok standart teknoloji kullanır ve geniş siber güvenlik tehditlerine karşı koruma sağlarken, Eset ise; virüsten korur ve kötü amaçlı yazılım taramalarının hızlı ve verimli olması için teknikler kullanır.

İlginizi Çekebilir;

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı

Ücretsiz Virüs Programı

İzmir Yazılım Firması, İzmir’deki Yazılım Firmaları

Bursa Yazılım Firması, Bursa’daki Yazılım Firmaları

Windows 10 İndir Ücretsiz