Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Emekli Maaşını Akbank’a Taşıma 2021 | Akbank Maaş Promosyonları

05.11.2020
251

Akbank’a maaş taşıma, emekli maaşını Akbank’a taşıma, maaş taşıma Akbank, Akbank emekli maaşı promosyonları 2021

Emekli Maaşını Akbank’a Taşıma 2021 | Akbank Maaş Promosyonları

Türkiye Bankalar Birliği ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında yapılan maaş promosyon anlaşması’nda BAĞ-KUR, SSK ya da Emekli Sandığı’ndan emekli olan tüm vatandaşlar 3 yıllık taahhütle maaşını istediği bankaya taşıyabilecek. BAĞ-KUR, SSK ya da emekli sandığı emekli maaşını Akbank’a taşıyanlara 750 liraya para promosyon hediye ediyor.

Emekli maaşını Akbank’a taşıma 2021 içerisinde aylık maaş tutarı 1499 liraya kadar olanlar Akbank’tan 500 lira, 1.500 ile 2499 lira arasında olanlar 625 lira, 2500 lira ve üzerinde maaş alanlara ise 750 lira promosyon tutarı ikramiye olarak veriliyor.

Promosyondan Sadece Bir Kez Yararlanılıyor

Promosyon ödemelerinde Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan gelir ve aylık alanlara promosyon ödenmesine ilişkin protokolün şartları geçerli sayılıyor. Emeklilerin promosyonlardan yararlanabilmesi için gelir ya da aylıklarının 3 yıl boyunca Akbank’tan almayı taahhüt etmesi gerekiyor. Taahhüt süresi promosyon ödemesinin emeklinin hesabına geçmesi ile başlıyor.

Emekli aylığını Akbank’a taşıyan emekliler için promosyon tutarı emeklinin bir aya denk gelen gelir ve aylık tutarına göre hesaplanıyor. Nafaka ya da haciz kesintisi bulunanlar için kesintiler çıkarıldıktan sonra kalan tutara göre promosyon ödemesi gerçekleştiriliyor herkes promosyondan sadece bir kez yararlanabiliyor. Akbank tarafından birden fazla emekli maaşı alan müşteriler her maaşı için farklı promosyon talebinde bulunması halinde tamamının toplamının tutarı oranında promosyona hak kazanıyor.

Akbank tarafından hazırlanan emekli promosyon taahhütnamesi imzalayarak başvuruda bulunan emekliler ilk maaşlarının Akbank’a yatmasını takip eden ilk 3 iş günü içerisinde promosyon ödemesini alabiliyor.

Maaş Yatmadan İki Gün Önce Hesaptan Çekme

Taahhüt süresi içerisinde hayatını kaybeden emeklilerin herhangi bir nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gelir ya da aylığının kesilmesi durumunda promosyon ilişkisi iptal ediliyor. Ayrıca gelir ya da aylığın farklı bir bankaya taşınması durumunda ya da emeklinin taahhüt süresi dolmadan promosyonu sonlandırmak istemesi halinde anlaşma iptal edilerek ödenen promosyon tutarı emekliden geri alınıyor.

Akbank tarafından emeklilere tanınan avantajlar ve kampanyalar farklı çeşitlerde maaşını Akbank’tan alan emekliler maaşına yatmadan iki gün önce hesaptan çekme şansı elde ediyor. Emekli maaş hesabında artı para kredisi limiti tanımlı olan tüm emekliler bu kampanyadan yararlanabiliyor. Emekli maaşını Akbank’a taşıma 2021 ile Sosyal Güvenlik Kurumu emeklileri maaş tarihinden 2 gün önce ve maaş ödeme günü arasında mevcut artı para kredisi limitlerinin yüzde sıfır faiz ile kullanabiliyor.

Benzer İçerik  Akbank EFT Saatleri 2021 | Akbank EFT Saatleri ve Ücretleri

Artı Para Kredisi

Maaş günü sonrası banka geçerli güncel faiz oranları uygulanıyor çekilebilen artı para kredisi limiti sınırlı ve bu limit banka tarafından belirlenmekte. Maaş gününden 2 gün önce emekli maaşını bankaya taşıyan maaş hesabına artı para kredisi limiti tanınan emekliler ilk maaş ödemelerini aldıktan sonra bir sonraki aydan itibaren kampanyadan yararlanabiliyor.

Mevcut hesap üzerine birden fazla maaş yatması halinde kampanya ilgili ay içinde hesaba yatan ilk maaş ödemesi için geçerli sayılıyor. İkramiye ile birlikte diğer ödemeler taksitli artı para kullanımı kapsam dışında tutuluyor. İlk kez Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar çalıştığı kuruma verecekleri emeklilik dilekçesinde maaş ve ikramiye ödemeleri için Akbank’ı tercih etmeli. BAĞ-KUR ya da SSK’dan yeni emekli olacak emekliler ise e-devlet üzerinden ya da sosyal güvenlik kurumunun il ya da ilçe müdürlüklerine emeklilik başvurusu yaparken Akbank’ı belirtmeli. Tahsis talep ve beyan taahhüt belgesine maaşının yatırılacağı banka tercihini Akbank olarak tercih etmeli.


Emekliler İçin Hazırlanan Özel Ayrıcalıklar

Emekli vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını gösteren bir kimlik birlikte en yakın Akbank şubesine giderek emekli maaşını taşıyabilir. Ayrıca PTT şubelerinden alınan e-devlet şifresi ile ya da Akbank’ın internet şubesi desteği ile banka değişikliğinde bulunabilir. Emekli maaşını Akbank’a taşıma 2021 şartları kapsamında emekli maaşını Akbank’tan alan emekliler için hazırlanan özel ayrıcalıklar arasında emeklilerin beklentilerini karşılayan her şey mevcut. Akbank emeklilerine sunulan onlarca değişik fırsat ve kampanya hazır.

  • Akbank şubelerinden öncelikli olarak hizmet alınabilir
  • Yurt genelindeki tüm bankaların ATM’lerinden ayda iki kez ücretsiz para çekim işlemi gerçekleştirilebilir
  • Ayda iki sefer ücretsiz havale fırsatı tanır
  • Akbank mobil ya da Akbank İnternet şubesinden ayda iki kez EFT işlemlerinde ücret ödemez
  • İhtiyaç kredisinde kefil şartı aranmaz
  • 3 aylık maaşı alanlara kredi ödemelerini 3 aylık ödemeli seçeneği sunulur
  • Bireysel kredilerde özel indirimler ve avantajlı faiz oranlarından yararlanma ihtimali sağlanır
Benzer İçerik  Akbank Trafik Sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası - Akbank

Yılsonuna Kadar Toplamda 250 Lira Chip-Para

Tüm bu avantajlar emekli maaş ödemesinin yapıldığı hesap için geçerlidir. Banka kampanya koşullarını değiştirebildiği gibi emekli maaş hesabına bağlı Akbank kart için günlük para çekme limiti 1500 lira ile sınırlandırmıştır. Akbank’lı emekliler Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaş ödemelerini Akbank internetten hızlı ve kolay bir şekilde yapabilir.

Akbank’ta hesabı olan emekliler Akbank interneti kullanabilmek için şifre Al seçeneğini tıklayarak en yakın Akbank şubesinden şifresini alabilir. Emekli maaşını Akbank’a taşıma 2021 işlemini gerçekleştiren ve Axess ya da Akbank kart ile harcama yapan Sosyal Güvenlik Kurumu emeklileri yılsonuna kadar her ay 25 lira chip para kazanabilir. Her ay 500 lira ve üzeri harcama yapan emekliler 25 lira, yılsonuna kadar toplamda 250 lira chip-para hediye alır. Kampanyaya katılmak için Akbank şubelerinden ya da 444 25 25 numaralı Müşteri İletişim Merkezinden bilgi alınabilir.

Fatura Ödeme Talimatı Karşılığında 100 Lira Chip Para

Axess kredi kartına sahip olan Sosyal Güvenlik Kurumu emeklisi Akbank müşterisi vereceği tüm yeni fatura talimatları için bir fatura karşılığında 15 lira, 3 yeni fatura karşılığında 50 lira, 6 ve daha fazla fatura karşılığında 100 lira chip para kazanabilir. Akbank maaşını taşıyan emeklilere promosyon ödemeleri dışında farklı bankacılık hizmetlerinde de öncelikler tanıyor.

Kredi kullanımından şubedeki işlem önceliğine kadar pek çok farklı avantaj sağlayan Akbank fırsatlarından yararlanabilmek için emeklilerin maaşlarını Akbank’a taşıması gerekiyor. Emekli maaşını taşıma kampanyasına başvuru şartları arasında emekli maaş hesabında artı para limitinin tanımı olması gerekiyor. 18 yaşından küçük olan ve emekli aylığı alanların başvurularının velileri tarafından yapılması şartları aranıyor. Bankanın cazip avantajlarından ve sunduğu kampanyalardan yararlanmak için emekli vatandaşlar, Emekli maaşını Akbank’a taşıma 2021 koşullarına uygun olarak aylığını en az 3 yıllığına Akbank’a taşımak zorunda.

Benzer İçerik  Akbank Kasko Ücretleri, Kırmızı Kasko - Akbank
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.