E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması Nasıl Yapılır?, Dava Dosyası Sorgulama - E-Devlet -

E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması Nasıl Yapılır?, Dava Dosyası Sorgulama – E-Devlet

Anasayfa > Devlet Desteği > E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması Nasıl Yapılır?, Dava Dosyası Sorgulama – E-Devlet
03 Kasım 2018
1.033 okunma
E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması Nasıl Yapılır?, Dava Dosyası Sorgulama – E-Devlet

İcra Sorgulama E Devlet üzerinden yapılmaktadır. Eğer e devlet şifreniz hala yoksa öncelikle PTT’den e devlet şifresi almanız gerekmektedir. Daha sonra bu şifre ile e devlete giriş yapmalısınız. E devlete giriş yaptıktan sonra kurumlar seçeneğinden Adalet bakanlığını seçmelisiniz. Adalet bakanlığının e devlet kapısı üzerinden sunduğu hizmetlerde Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (UYAP) Hizmetleri vardır. Buradan Uyap İcra Sorgulama yapabilirsiniz.

E devlet Şifresi İle Mahkeme Sorgulama

Tc kimlik numaranız ve şifreniz ile e devlet kapısına giriş yapmanız halinde adınıza açılan bir davanın bulunup bulunmadığını, kendi açtığınız davaları, açmış olduğunuz davanın mahkeme günü gibi bilgileri e devlet ile öğrenebilirsiniz. Artık adınıza açılan ya da açmış olduğunuz davaların mahkeme tarihlerini öğrenmek için adliyeye gitmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken kendinize bir e devlet şifresi almak. E devlet üzerinden birçok işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

UYAP hizmetlerinden dava numaranız ile de mahkeme bilgilerinizi de öğrenebilirsiniz. Hakkımda açılmış dava var mı nasıl öğrenebilirim? Diye düşünüyorsanız işte e devlet üzerinden sadece tc kimlik numaranız ile öğrenmeniz mümkün.

Yargıtay Dava Sorgulama

Yargıtay Dava Sorgulama Yargıtay Başkanlığının yapmış olduğu elektronik hizmetler ile artık vatandaşımıza büyük kolaylık sağlıyor. Yargıtay’ın sağlamış olduğu bu hizmet sayesinde Dosya No İle Dava Sorgulama yapmak oldukça kolay. Dosya no ile dava sorgulama yapmak için Yargıtay başkanlığının elektronik hizmetlerine girmeniz gerekmektedir. Açılan sayfada önce yaşadığınız şehri ve mahkeme türünüz seçmeniz istenecektir. Bu seçimleri yaptıktan sonra mahkeme esas no, mahkeme karar no, mahkeme sicil no bilgilerinden en az iki tanesini girerek dava dosyası sorgulama yapabilirsiniz.


 Tc Kimlik No İle Dava Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik numarası ile dava sorgulama yapabilirsiniz. Sitenin sağ tarafında e hizmetler yer almaktadır. E hizmetler üzerinden dosya sorgu bölümüne tıklayarak önünüze 4 seçenek çıkacaktır. bu 4 seçenek şunlardır;

  • Yargıtay daire bilgileri ile dosya sorgu
  • Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ile dosya sorgu
  • Yerel mahkeme bilgileri ile dosya sorgu
  • Yargıtay ilk derece bilgileri ile dosya sorgu
Benzer İçerik  İş Arayan Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?, İŞKUR 2022-2023 İş kayıt belgesi nasıl çıkartılır?

İlginizi Çekebilir;

CV Oluştur Ücretsiz

Sağlık Avukatı

GSS Sorgulaması Nasıl Yapılır?, GSS borç sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet giriş üzerinden

E-Devlet Doğum Parası Sorgulaması Nasıl Yapılır?, E-Devlet üzerinden doğum parası sorgulama işlemi nasıl yapılır

İcra ve Avukatlık Olanlara Borç Veren Bankalar 2021, Yapılandırma Kredisi