Bankalar – Kredi Başvurusu – Kredi Hesaplama – Faiz Oranları – Kredi

Dünya Bankasından Türkiye’ye 100 Milyon Dolarlık Kredi

28.04.2020
317
Dünya Bankasından Türkiye’ye 100 Milyon Dolarlık Kredi

Dünya Bankası Türkiye için 100 milyon dolarlık krediyi onayladı. Türkiye’nin korona virüs salgını nedeni ile sağlık sisteminde aldığı önlemleri desteklemek için Dünya Bankası 100 milyon dolar oranında kredi için onay verdi.

Proje 14 Milyar Dolarlık Küresel Hızlandırılmış Fonun Bir Parçası

Dünya Bankası tarafından Acil Korona Virüs Sağlık Projesi kapsamında Türkiye’nin sağlık çalışmalarında verdiği covid 19 mücadelesine destek olmak adına verilecek olan kredi Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kullanımına sunulacak. 2 Nisan tarihinde Dünya Bankası tarafından açıklanan proje 14 milyar dolarlık küresel hızlandırılmış fonun bir parçası.

5 Yıl Ödemesiz 10,5 Yıl Vadeli

Acil Korona Virüs Sağlık Projesi Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanacak olan ve salgının yayılma hızını kesmek ile sağlık sisteminin vakaları tespit ve tedavisinde kapasitesini arttırmak için hükümeti desteklemeye yönelik iki bileşenden oluşmakta. Proje 5 yıl geri ödemesiz ve beş yıl sonra 10,5 yıllık ödeme vadesine sahip.


Hastalığın Yönetimi Noktasında Olanaklarını Güçlendirecek

Türkiye Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame kredi hakkında bir açıklama yaptı,  Dünya Bankasının Türkiye Ülke Direktörü olan Auguste Tano Kouame yaptığı açıklamada şunları dile getirdi. “Dünya Bankası tarafından sağlanan bu 100 milyon dolarlık kredi finansmanı Türkiye’nin korona virüs ile mücadelesinde sağlık sektöründe attığı adımlarda salgının etkisinin azaltılmasında ve hastalığın yönetimi noktasında olanaklarını güçlendirecek.

İnsan Hayatı İçin Katkıda Sağlayacak

Türkiye’nin pandemi salgın olan covid 19 potansiyel olarak yüksek sağlık ve insan maliyetinden kaçınma kapasitesini de güçlendirecek olan kredi finansmanı insan hayatı için katkıda sağlayacak. Türkiye’nin Acil Korona Virüs Sağlık Projesi ile desteklenen önlemler sayesinde daha fazla insanın hayatının kurtarılması noktasında Katkı Sağlayacak Umudumuz Bu Yönde.”

160 Milyar Dolar Tutarında Bir Finansal Destek Daha

Dünya Bankasının Türkiye Ülke Direktörü olan Auguste Tano Kouame ilerleyen dönemde korona virüsün etkisini azaltmak için Dünya Bankasının Türkiye’ye 160 milyar dolar tutarında bir finansal destek daha sağlamayı planladığını belirtti. Bu finansal destekte yine küresel hızlandırılmış fonun bir parçası olacak ve Acil Korona Virüs Sağlık Projesi kapsamında kredi olarak ülkenin kullanımına sunulacak.

Benzer İçerik  En Önemli Sorun İşsizlik Olacak
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.