Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?, Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi - Bankalar - Kredi Başvurusu - Kredi Hesaplama

Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?, Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

Arıcılık kredisi orköy nasıl alınır, arıcılık kredisi veren bankalar, hangi banka arıcılık kredisi veriyor hemen tıkla!

Anasayfa > Banka Haberleri > Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?, Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi
30 Eylül 2018
2.437 okunma
Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır?, Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

Arıcılık kredisi nasıl alınır diye merak edenler; özel bankalar ve Tarım Kredi Kooperatifi üzerinden kredi alabilir. Arıcılık kredisi bu sektör ile uğraşan çiftçilere sunuluyor. Arıcılık kredisi için aranılan şartlara uyum sağlayanlar; Ziraat Bankası, Denizbank, Vakıfbank, TEB, Şekerbank gibi bankalar üzerinden kredi temin edebilir.

Arıcılık Kredisi İçin Sunulan İmkanlar

ÇKS sistemine kayıtlı olanlar; 50 adet arılı kovan ile yaptıkları üretimi 50 adet üzerine çıkarmak istiyorsa arıcılık kredisi alabilir.

 • Arılı kovan, bal süzme makinesi, polen kurutma ve temizleme makineleri alınması için verilir.
 • 200 adet ve üzerinde sayıda arılı kovan ile gezginci arıcılık yapan üreticilere veriliyor. Güneş enerji sistemi, karavan ve arı barakası adına kredi sunulur.
 • 100 tane ve üzerindeki arılı kovana sahip olanlar arı üretimi adına; güneş enerji sistemi ve 1.000 tane çiftleştirme kovanı veriliyor.
 • Bombus arısı üretenlere ise bina yapımı ve tadilatı adına ekipman almak için kredi verilir.
İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ANINDA ESNAF KREDİSİ VEREN BANKALAR

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi

Arıcılık kredisi almak isteyen çiftçiler Ziraat Bankasına müracaat ederek bu krediye sahip oluyor. Ancak gerekli olan evrakların tamamlanması şart.

Gerekli Olan Belgeler: Ziraat Bankası üzerinden arıcılık kredisi alacakların dikkatine! Gerekli olan belgeleri hazırlayarak en yakın şubeye gitmeniz ve başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız doğrultusunda arıcılık kredisi temin etmeniz mümkün olacak. Gerekli olan belgeler;

 • ÇKS belgesi ve çiftçilik belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir düzeyini gösteren belge
 • Tarımsal işletmesini gösteren tapu belgesi ya da kira sözleşmesi
 • Kredi karşılığında sunulacak olan teminat

Ziraat Bankası arıcılık kredisi alabilmeniz adına bu evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlayın. Bizzat şubeye gidin ve başvuru formunu doldurun. İşlemlerinizi Ziraat internet bankacılığı aracılığı ile de halledebilirsiniz.

Benzer İçerik  Banka Sınavları İçin KPSS Şart Mı 2022 - 2023? | Banka Personeli Olabilmek için Ne Yapılmalı?

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ANINDA İNTERNETTEN KREDİ VEREN BANKALAR

Denizbank Arıcılık Kredisi

Çiftçiler arıcılık kredisi için Denizbank’a başvuru yapabilir. Tarımsal işletme kredileri adı altında sunulan arıcılık kredisi adına en yakın Denizbank şubesine giderek başvuru yapmanız yeterli olacak. Ancak gerekli evrakları da tamamlamanız gerekiyor. Bankaların istediği evraklar hemen hemen aynıdır. Ancak gerekli görülmesi halinde Denizbank ek evrak talep edebilir.

Gerekli Olan Evraklar: Nüfus cüzdanı fotokopisi başta olmak üzere ÇKS  belgesi, gelir belgesi, çiftçilik belgesi, tarımsal işletmeye ait kira sözleşmesi ya da tapu belgesi. 18 yaş üzerindeki çiftçiler bu evrakları tamamlayarak Denizbank arıcılık kredisi alabilir.

TEB Arıcılık Kredisi

Arıcılık ile uğraşanlar, nakliye, petek, kovan ve şeker gibi ihtiyaçlarını karşılamak adına TEB arıcılık kredisi alabilir. 12 aya kadar vade seçeneği ile sunulur.

 • Krediyi alabilmek için arıcılık ile uğraşıyor olmanız ve 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor.
 • 50 adet kovana sahip olanlar arıcılık kredisi alabilir.
 • Bizzat TEB bankası şubelerinden birine gitmeniz gerekiyor.
 • TEB bankası kredi başvuru formunu doldurduktan sonra gerekli olan evrakları tamamlayın.

Gerekli Olan Evraklar: Her banka işleminde olduğu üzere gerekli olan evraklar arasında nüfus cüzdanı fotokopisi yer alır. Ayrıca çiftçi kayıt sistemi belgesi ve tapu belgesi de gerekli olan evraklar arasında yer alır. Bunun yanı sıra ikametgah senedi ve arıcılar birliğinden alınacak olan arıcılık kimlik belgesi de arıcılık kredisi adına gerekli olan evraklar arasında yer alıyor.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: ANINDA İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Vakıfbank Arıcılık Kredisi

Tarımsal gelişimi destekleyen bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Çiftçilere arıcılık kredisi sunarak hizmet eder. Bu kredi kapsamında 50 arılı kovanı olanlar kovan sayısını arttırabilir. Arı üretimi içinde gerekli tesisat sağlanır. Uzun vadeler ve uygun ödeme koşullarından yararlanmak adına Vakıfbank arıcılık kredisi için başvuruda bulunmanız gerekiyor. Tüm Vakıfbank şubeleri üzerinden başvuru yapılabilir.

Benzer İçerik  Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar, Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi (GÜNCEL)